Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak gyümlcsöt ettem jó...

Ha csak gyümlcsöt ettem jó pár héten át, lehetséges, hogy azért fáztam, mert nem volt meg a megfelelő energia? Vagyis ha acsak gyümölcsön élek, akkor fázni fogok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérszegények, vagyis a vashiányosok szoktak fázni.Egyél, mert valóban lerobbansz.
2010. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fogytál?
2010. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mivel ilyen egyoldalú kajálást folytattál, szinte csak cukrot és vizet vittél be, proteint nem.


namármost a szevezet proteinből tud energiamolekulákat gyártani, viszont energiamolekulákat nem tud aminosavvá szintetizálni (mert ezekben nincs nitrogén). Ezért a tested, hogy kielégítse az aminosav-igényét, lebontja a vázizmokat. Nos, az izmok nemcsak a testet mozgatják, védik, hanem az optimális testhőmérsékletet is a vázizomzat szolgáltatja. Ha leépíted az izomzatodat, kevesebb hőt termel a tested, és kiszolgáltatottabb leszel a környezet hőingadozásaival kapcsolatban. ha két hétig nem ettél proteint, ez akár 2-4 kiló izomveszteséget is jelenthet, ami egy felnőtt nő izomtömegének akár negyedét is kiteheti. Ez veszélyes, mert ennyi izomvesztés után már a szívizomzat is leépül, krónikus szívpanaszokat okozva.


Ez el is vezet a fázás másik okához. a gyengülő szív keringési elégtelenséget okoz, így a vér nem melegíti megfelelően azokat a testrészeket, amelyek nem rendelkeznek izomtakaróval. PL kézfej, lábfej.


Nagyon buta diétát követtél. egyél sovány húst is (pl ananásszal a csirkemell kiválló, de szilvával is finom), vagy igyál proteinturmixot (akár gyümölcsöt is turmixolhatsz bele)

2010. okt. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ilyen tudományosan megfogalmazni, de az a tapasztalatom, hogy ha télen salátán élek sovány hússal, nagyon fázom. Ilyenkor jobban érzem magam, ha több szénhidrátot, zsírosabb húsokat és hüvelyeseket eszem. Nyáron viszont kifejezetten inkább a zöldségeket, gyümölcsöket és max. hideg tejet kívánok.
2010. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy akarsz kinézni, mint a fos, akkor rágd a gyümölcsöt. Nem értem miért hiszi itt mindenki azt, hogy a gyümölcs az egyféle univerzális tápanyagokat tartalmazó szuper élelmiszer. Nézz meg egy tápanyag táblázatot, hogy mi van a gyümölcsben, cukron kívül kb semmi!
2010. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!