Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen esetben? Van...

Mit tegyek ilyen esetben? Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé beütött a testképzavar 1 évvel ezelőtt, és egy rohadt jó formára elkezdtem szálkásítani, amivel annyit értem el, hogy vissza is jöttek a kilók, ellenben sokkal kevesebbet tudok enni, mint anno.


175cm mellé 83kg voltam, keresztszálkás váll, mell, még a kockák is látszottak és simán tudtam enni 2500-2700 kalóriát gond nélkül.


Elkezdtem diétázni, decembertől júniusig lementem 75kgra, de nem voltam elégedett az eredménnyel, a probléma pedig az volt, hogy már elég magas napi aktivitás mellett és ~1600 kalóriával is stagnált a súlyom több hétig, kb havi 1kg ment le az utolsó 2 hónapban.


Most gondoltam visszaállok a dolgokra, mert 1600 kalória elég rossz rohadt sok mozgás mellett, de csak úgy jönnek vissza a kilók, amit nem értek. 2300-ra vittem fel, és 1 hét alatt simán feljön 1 vagy másfél kg, aminek nagy része zsír is. Mit kellene tennem? Most ott tartok, hogy 175cm 80kg vagyok és félek, hogy ha tovább folytatom ezt a kalóriamennyiséget még jobban el fogok hízni.


(kalkulátorok szerint 2600 kalóriával gond nélkül tartanom kellene a súlyom, de hát nem éppen így történik)



nov. 24. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már sokszor tettél fel kérdést ezzel kapcsolatban.

De a jelenlegi tanács: várj türelemmel. Normális, hogy ilyenkor visszajön valamennyi zsír. A "rohadt sok mozgásból" a kardiót egy időre csökkentsd jelentősen (tudom, hogy visszásnak tűnik, ehhez is türelem kell), és várj, amíg a szervezeted visszaáll egy normális ütemre

nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez az első kérdésem ezzel kapcsolatban.


"várj, amíg a szervezeted visszaáll egy normális ütemre"


De hát 175cm és 80kg-mal meddig várjak még? Ezt nem értem.. 90kgnál fogok megállni mint egy disznó, vagy micsoda? Ez a probléma..

nov. 24. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

154 cm 84 kilosan 1700 kalorian fogytam nokent. Ki van zarva hpgy ezen tartosan zsirt szedj fel. A tested el van cseszve adj neki idot helyreallni.

Keress ra a reverse dieting fogalmara. Edd az 1600 kcalt es ketnaponta noveld 50 kaloriaval es ogy allj vissza. Es minimum 3 hetig ne merd magad. Itt mindenfele zsir viz hormonalis valtozas kozrejatszik

nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem ez az első kérdésed, ne hazudj. Egy időben minden másnap ezen vekernyegtél :)


Már az előző x. kérdésednél is írtuk, hogy 1600 kalórián kizárt, hogy hízz, mert az rettenet kevés egy 175 cent magas férfinek, csak az étkezési zavarod ezen kattog.


Azóta sikerült eljutni pszichlógushoz, vagy rendes orvoshoz?

nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég sokan élnek Magyarországon. Talán lehet, hogy más is hasonló helyzetben van, mint én? :D
nov. 24. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
3-as amúgy teljesen igazad van, csak annyit pontosítanék, hogy az újabb információk alapján már a lassú fordított diétával semmi érdemes bíbelődni, egyszerűen az az ajánlás, hogy minél előbb simán vissza kell térni a fenntartó kalóriaszintre. 50 kalóriákat méregetni egyébként is macerás lenne - de egyébként abszolút, ez lenne a cél.
nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Kialakulhatott egy anyagcsere problémád akár a túlzott edzés, akár a túlzott fogyókúra miatt.
nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7#

Erről már hallottam, de hát amennyiben nem csökken és nem is nő a súlyom ~1800 kalória mellett, akkor gyakorlatilag az a fenntartó kalória szintem.. Amit kicsit lehetetlennek tartok ilyen aktivitással.

nov. 25. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:

9. Ezért mondtam, hogy csökkentsd az aktivitást (7-es és 1-es is én vagyok). Dr. Layne Nortonnak (ha valaki ismeri esetleg, biolayne) van egy könyve a fordított diétáról, tulajdonképpen azt hiszem ő is adta az egésznek a reverse diet nevet), de azóta ezt kicsit meghaladták (nem megcáfolták).

Ha most úgy veszed észre, hogy 1800kcal a szintentartód, akkor miért eszel 2400-at stb.? Maradj 1800-on, de ne hajszold magad. Hidd el, hogy kifacsartad a szervezetedet, magasan van a kortizol-szinted, nagy valószínűséggel vizet tartasz vissza, alvásod nem tudom hogy áll, de talán nem túl jól.

Ha 5 kilót híztál júniustól, az bőven nem 1-1,5 kiló hetente.

Ne félj valódi szünetet tartani.

Ugyanúgy, ahogy a fogyás részéhez is türelem, kitartás és hosszabb idő kellett, a regenerációhoz is türelem, kitartás és hosszú idő kell. Ne várj gyors eredményeket és ne próbáld siettetni a dolgokat.

Ez több hónapos projekt lesz - amúgy is, minek és hova sietnél?

nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!