Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lassulhat le valakine...

Mennyire lassulhat le valakinek az anyagcseréje?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nagyjából 3-4 hónapja diétázom, napi 750 kalóriás kerettel. Boldog is voltam ezzel sokáig, jöttek le a kilók, stb.


Viszont mostanában ugyanazzal a 750-es kalóriaszámmal már 62 kg-nál ingózok 2 hete. És mindent, úgy értem az utolsó zéró kóláig mindent beleszámoltam a kalóriáimba és még így is 750 alá jöttem ki minden nap.


Itt most mi történik? Mert az interneten nagyon nem találok választ, csak hogy lehet "lelassítottam ezzel az anyagcserém" (nem értem mit jelent).


Valaki tudna választ adni kérem, mert már tényleg a végelkeseredésemnél járok.



(Fiú, 175 cm, 92kg voltam most ugye 62. 18 alatt vagyok életkorban)



nov. 23. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Az anyagcserét, mint a biokémiai folyamatok összességét a testhőmérséklet csökkentésével lehet csökkenteni, csak az embernél nem igazán kivitelezhető. Az energia bevitelt lehet csökkenteni, amíg a szervezet képes fenntartania raktározott energiából a "normál" testhőmérsékletet.
nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
175 cm magassághoz neked miért nem jó a 62 kiló?
nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Napi 750 kalóriával fiatal fiúkénként ügyesen tönkreteszed csak a szervezeted, gratulálok.

A fogyásod szép eredmény, de hova az Istenbe akarsz még fogyni? Sportolás mellett már 75kilóval is bőven izmos/egészséges lehetnél... Legalább a tripláját kéne enned annak, amit most művelsz

nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2,3-as azért például mert mét így is minden áldott nap ledagadtoznak valamilyen módon a barátaim, és amikor valamelyikkel beszélgettem privátban és mondtam neki hogy 62 kg vagyok, csak nézett rám a pali meglepett arccal, tehát nyílván még így is el vagyok hízva :)
nov. 24. 02:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azokkal akik ledagadtoznak. Eddig megszokták hogy dagi vagy, és nem tudnak mást kitalálni. Látod azt is zavarba hoztad, akit megleptél azzal hogy elmondtad 62 kiló vagy. Ne adj ilyenek szavára, akik azt se tudják megállapítani, hogy ki milyen testalkatú. Nem lehetsz egy kicsit sem túlsúlyos ennyi kilóval, sőt már sovány vagy. Sportolj, és szedj fel pár kiló izmot mondjuk 75 kilóig. Növeld a kalóriabevitelt, és emeld meg a napi fehérjét is.
nov. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha meg tul sovanyra lefogysz akkor meg azert fognak beszologatni. ha kijon egy pattanas az arcodon, akkor meg azert. ha hosszu a hajad akkor azert, ha kopasz vagy akkor meg azert. magadnak probalj megfelelni, ne masoknak! :)
nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Az a helyzet hogy a BMR értéked (alap alapanyagcsere) alatt ettél ami elkezdi a szervezetedet éheztetni. Van egy bizonyos kalóriaérték ami alatt ha eszel, a tested éhezik. Ha efölött eszel de a napi kalóriaszükséglet (amivel súlyt tartasz) alatt eszel, akkor fogysz egészségesen. Ha a súlytartási felett eszel, akkor hízol.

Nos, te elmentél abba a státuszba mikor a tested éhezik. Tegyük fel hogy a BMR értéked 1400 kalória (nem számoltam ki, ez példa). Te 700at ettél. A tested éhezik rájön hogy nem kap elég energját hogy minden szervezedet, agyadat stb a megfelelő módon működtesse. Ezáltál saját magának elkezdi fokozatosan csökkenteni az alap alapanyagcsere (BMR) kalóriát hogy abból ia tudjon funckionálni. Ez azért veszélyes mert így pl energiát vesz el az agy és létfontosságú szervez mukodesetol hogy kevesebb kaloriabol is minden mukodjon (csak kicsit rosszabbul). Veled ez tortent. Az 1400 helyett 1200, majd 1000 majd 700 lett az az alap alapanyagcsere ami a szervezetednek minimum kell. Ezt hívják köznyelven anyagcsere lassulásnak.

Ezért van az hogy hiába van gyorsan az eredmény, nagyon egészségtelen az egész.

Amit tudsz tenni hogy kiszámolod a BMR értéked. A gymbeam honlapján van BMR számoló. Oda beírod az adataidat és kiírja. A mostani 750 kalóriádat elkezded 50esével növelni minden nap amig el nem éred a BMR értéked. És amint elérted, utána minimum annyit eszel. Kb 3-4 hét alatt el fogsz odáig érni hogy ezen az értéken fogsz fogyni.

És ezalatt az idő alatt ne állj mérlegre mert összevissza fog menni.


És egy örök életre megtanultad hogy miért nem szabad a BMR érték alatt enni. Ne feless hogy itt az egészséged a tét. Habár főleg lányoknál de van olyan hogy valaki annyira éhezteti magát hogy gyereke se lehet. Gondolj bele hkgy ez neked megéri e azérr hogy ne piszkáljanak.

nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki veled szemétkedik, az nem a barátod. Nem tudtad? Barátkozz normális emberekkel, és ne aszerint állapítsd meg a súlyodat, hogy gonosz senkik hogy szólnak be neked. Menj be az iskolapszichológushoz, alaposan szükséged van rá!
nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!