Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok ennyitől is?

Miért hízok ennyitől is?

Figyelt kérdés

180cm 88kg voltam tavaly ilyenkor és elhatároztam, hogy változtatok. 2 év edzés után, nem volt rossz a forma, nem voltam zsíros, csak gondoltam kipróbálom milyen alacsonyabb tzs%-on lenni.

Annyiból állt a napi aktivitásom, hogy elmentem iskolába, egész nap ültem (szó szerint fel sem álltam szinte), délután edzés, majd vissza a kollégiumba. Lépésszámláló szerint nagyjából 15.000 lépésem volt átlagban 1 nap alatt és ehhez ettem 2600-2800 kalóriát szintentartáshoz.


Elkezdtem a fogyást, és a legvégén már BMR érték alatt sem fogytam és így határoztam el, hogy elég lesz már. (Habár a súlyom közel sem volt annyira vészes, kb. 78kg lehettem)

+szédültem, 40es nyugalmi pulzus, stb, minden jel arra utalt, hogy nem kellene tovább folytatnom ezt.

Ez volt nagyjából június vége.

Azóta kisebb nagyobb sikerrel próbálom vissza építeni a dolgokat kalóriát nézve, de most ott tartok, hogy 85kg vagyok és 2000-2300 kalórián nő a súlyom.

Hogy lehet az, hogy 1 évvel ezelőtt havi átlagban többet ettem, mint most, de a súlyom nem nőtt, viszont most pedig kb. 500 kalóriával kevesebbet eszek ÉS többet is mozgok, de már 85kg vagyok?

Hogy tudnám újra feltornázni 2600 környékére a kalóriám? Ha újra 88kg lennék akkor beállnának megint a dolgok ugyanúgy, mint régen? Ezt valamiért nehezen hinném, mert csak 3kg különbség van most is a tavalyi súlyomhoz képest, mégis sokkal kevesebbet tudok enni.



nov. 30. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meríts ezekből a válaszokból inspirációt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..



Tudom, tudom, nem te vagy, hát nem stimmel a magasság, nyilván nem te, de azért látod, mennyien küzdenek ugyanezzel, de szerencsére ezeknél a kérdéseknél ez már meg lett válaszolva. Szerencsés vagy, tanulhatsz más példáján.

Még van egyébként rengeteg hasonló kérdés az utóbbi napokból/hetekből, ahova mind hasznos válasz érkezett. Most hirtelen nem látom őket, de a "Saját kérdéseid" linkre kattintva simán megtalálod őket.

nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neee, megint te😂

Állj már le. A fogyi kategóriában a kérdések legalább fele a tiéd (legalábbis az elmúlt hónapokban).

nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még, bszki? Múltkor még 177 centi voltál, ráadásul akkor is azt hazudtad, nem te írtad ki 6-jára is.
nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen adatokkal es aktivitassal kb 2200 a sulytartasi kaloriad. Ha egeszseges lennel. De egyszer mar elcseszted az alapanyagcseredet a bmr alatti evessel szoval azota alacsonyabb. Igy minden logikus. Ha meg hazudtal es alacsonyabb vagy mint 180 akkor meg ennel kisebb a szintentartas es nyilvan hizol.

Az se oke hlgy 2000-2300. Most melyik? Nagyon nem mindegy.

Az is lehet hogy valamit elmersz vagy valamit nem mersz es ezzel magadat atvered. A valtizast tul gyorsan akarod ugy h kb dedicitben sem vagy es alig mozogsz. Igy minden amit leirsz logikus.

Neked kene egy kentalhigienes tanacsado vagy pszicholgous mert kezdesz eveszavaroa lenni. Emelle pedig egy dietetiksu aki kielemzi az etkezesi naolod es segit egy olyan etrendet kialakitani ami beillesztheto a naojaidba es egeszseges

nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondják, ha vki volt már bizonyos súlyban, arra hamarább visszarendeződik a szervezet átmeneti erőltetett fogyás / betegség / akármi után, mintha még sose lett volna annyi. Meglehet, van ebben valami, mindenesetre tapasztaltam magamon is. És abban is lehet valami, hogy adott kajálás mennyiség, ami egy kis embert növeszt, kétszer akkora embert már nem fog fenntartani se, ergo egy idő után le kéne lassulnia a hízásnak. Persze az ember nem veszi észre, hogy nagyobb gyomorral, többet is eszik.

Én 182 cm vagyok, utóbbi években többször lefogytam 84-85-re és többször vissza is híztam 92-93-ra. Ez van. Mindig ugyanannyit eszek, csak vannak stresszesebb, mozgalmasabb és nyugisabb időszakok.

dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!