Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok, hogy nem...

Hogy bírjátok, hogy nem ehettek annyit és azt, amit és amennyit akartok?

Figyelt kérdés
dec. 4. 19:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem fog sokáig tartani, amíg megszokom, és tudom, hogy nincs választásom, mert ha annyit eszem és azt, amit akarok, akkor örökre kövér vagy még kövérebb leszek.
dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Nekem soha életemben nem kellett figyelnem a súlyomra, mindig akkor és azt ehettem amit csak akartam, és ropi voltam. :) Aztán úegy éve, 39 évesen letettem a cigit. Azóta 8 kiló jött fel, és nem úgy néz ki hogy abba akarna maradni a dolog... Úgyhogy most egy hete kezdtem odafigyelni, számolni a kalóriákat. Hát bazi nehéz így 40 évesen most hirtelen visszafogni magam... De, érzem hogy napról napra könnyebb. Úgy tekintek erre, mint annó a dohányzásról leszokásra. Ha az sikerült, akkor ez is menni fog, ahhoz képest ez gyerekjáték. :) És nem csak a súly a lényeg, hanem hogy szereznek minél tovább egészséges lenni, ez nagyon motivál. Egy elhatározás az egész.
dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt vágtam rá a kérdésre, amivel 2-es befejezte: elhatározás kérdése. Amúgy meg kell választani, mikről mondasz le, mikről nem, és miből mekkora adagok férnek bele a napi keretbe.
dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Én amióta 50 lettem, már nem ehetem meg az egész nagy tábla csokit, nem ehetek heti 3x 4db cukrász sütit, vasárnaponként 12 palacsintát reggelire, ha rendelek egy pizzát, aznap más már nem fér bele kb.

Cukros ételekből nem ehetek amennyit szeretnék, eddig így volt. Amint csökkentettem az édességet, megállt a hízás. Előtte egy hónapig egyáltalán nem ettem édességet, vissza is fogytam a 4 kilót, ami 50 után feljött. Úgyhogy most csak keveset ehetek és olyan nehéz, mert eddig nagyon durva kalóriákat toltam. És olyan rossz.

Szóval azért kérdeztem, hogy aki már fiatalon is kénytelen visszafognia magát, az hogy a fenébe bírja.

dec. 4. 22:11
 5/35 anonim ***** válasza:
0%
Nincs pénz akkor nincs pénz rá .
dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:

Melyik a fontosabb?

Az hogy pillanatnyilag jólesik az a sok palacsinta vagy, hogy hosszútávon egészséges maradsz?

Szerintem utóbbi kifizetődőbb, főleg hogy 1 darab palacsintát, ha megbecsülve lassan eszed meg, olyan mint ha 12 lenne.

Ha nem vagy vadállat, aki a pillanatnyi vágyait elégíti ki, akkor jól és boldogabban bírja az ember.

dec. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Hát hozzá kell még szoknom.
dec. 5. 06:19
 8/35 anonim válasza:
85%
Fiatalabb koromban nem volt gond a súlyommal, még a szülészetre is 58 kilósan mentem. 40 éves koromban elmaradt a bajom, azóta mint a megszállott, elkezdtem a szénhidrátot fogyasztani, nem annyira édességet, inkább kenyeret, tésztafélét, krumplit... 60 éves koromra elértem a százat. Megemelkedett vérnyomás, koleszterinszint, sérv, epekövek..... Visszafogtam magam, főleg az epekövek miatt nagyon vigyázok mit és mennyit eszek, le is ment egy hónap alatt olyan 3-4 kiló. Ne várd meg, hogy valamilyen betegség miatt kelljen visszafognod az étvágyad... Amúgy nem is olyan nehéz, csak komolyan el kell határozni mit lehet és mit nem és nem kell elfeledkezni arról, hogy mi is a cél...
dec. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Fuuu hát rosszul :D Persze ha éppen nagyon motivált vagyok akkor jól :D


Igazából minden belefér szinte, de tényleg van, ami nem. Például ha többször is akarok enni egy nap, akkor egy 1000 kalóriás ebéd nem fér bele. Vagy pl a chips. Én nem tudok egy marékkal enni, kell az egész zacskó. Egy 150 grammos kb 800 kcal, na az rohadtul nem fér bele :D Illetve nekem tényleg egyszerre nagy adagok kellenek ahhoz, hogy jól lakjak fizikailag és mentálisan is. Szóval nekem egy sajtburger menü az semmi. Az amúgy 600 kcal kb. Nekem kell három sajtburger a krumplihoz meg legalább 3 szósz is :D Ezt nem ehetem meg, mármint persze fél év alatt egyszer lehet, de ott vannak még azok a családi ünnepek, nyaralások, ahol nem tudom méregetni, hány kcalt eszem, és nem is feltétlenül akarom, úgyhogy a hétköznapokban óvatosnak kell lennem. Tudtad, hogy egy kézműves hambi 900 kcal? És jól sem laksz vele. Egy dologban tudom megállni, hogy ne egyem meg az egészet, az pont aktuális: az advent kalendárium :D Ott napi egy kicsi csoki van és a gyermeki énem úgysem engedné, hogy olyan ablakot nyissak ki, amit nem engednek a szabályok :D

dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
9. vagyok, nekem kamasz korom óta gondok vannak a súlyommal, de így se mindig figyeltem, zavart a túlsúly, de imádtam zabálni :D Voltak jó meg rossz éveim, amikor épp vékony voltam, meg amikor túlsúlyos.
dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!