Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszabadulni az...

Hogyan lehet megszabadulni az unalom evéstől?

Figyelt kérdés

A kérdés így utólag elolvasva kicsit fura, de nem baj, így marad. :D


Az a legnagyobb problémám, hogy akkor is eszek, amikor nincs rá szükségem.


Odafigyelek mindenre, makrókra is.

2g/testsúlykg feletti a fehérjebevitelem, 30-40g rost, 3 liter víz naponta, kalória is rendben van.


Ha 1600 kalóriát eszem, akkor is csipegetek ételekből, így a nap végére +300-500 mindig összejön. Ugyanez van, ha 2500 kalóriát eszem is.


Ha nem vagyok otthon, akkor kb. a nap egészét kibírom étel nélkül (ez az erősségem, hogy nem vagyok éhes, amit elég jó lenne az előnyömre fordítani főleg fogyásnál..), ellenben hazaérve mindig nassolok valamit.


Bármi ötlet erre?



dec. 4. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Akaraterő.
dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

1. Várj 15-20 percet (2 órának fog tűnni, de bírd ki), általában elmúlik a sóvárgás.

2. Ha érzed, hogy nassolnál, csinálj helyette mást (ha a nassolással akarnád tovább ébren tartani magad, menj rögtön aludni) - az egyik legjobb választás valamilyen intenzívebb fizikai aktivitás/edzés, hasonló hormonok aktivizálódnak, mint a nassolásnál.

3. Ne legyen otthon semmi olyan, amit nassolni tudsz, max. mondjuk répa, zeller stb. Ez az első időben kb. kínszenvedés lesz, de majd megszokod.

dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Szabályok kellenek. Nekem is nehéz. Én eldöntöttem (és lassan hozzászoktam, most már nem nehéz, mielőtt valaki sanyargatásnak hívná), hogy munkaidőben nem eszem. Ha hazaérek, akkor igen, akkor annyi kalóriát, amennyi a napi keretem. Ez már könnyű, de amikor otthon vagyok, pl hétvégén, na akkor borul minden, mert akkor van az, hogy "úgy unatkozom és 20 perc múlva dél, nem vagyok éhes, de elkezdem csinálni a kaját, és hát végül is ebéd idő van" ez meg lefoglal, aztán megeszem 10 perc alatt sorozatot nézve, utána meg megint unatkozom. Úgyhogy akkor lemegyek a boltba chipsért, visszateszem a sorozatot, és hoppá, meg is ettem délig az egész napi keretemet. Most pl célként kitűztem, hogy X kalóriát ehetek hétvégén, és mivel jön az eredmény (fogyok), így már könnyebb. Amikor a párom elmegy egy hétvégére (kb havi egyszer az anyjához), akkor még rosszabb, mert hiányzik, és jó lenne étellel vigasztalni magam. Ez olyankor úgy néz ki nálam, hogy rendelek valami gyors kaját, veszek 2-3 zacskó chipset és egy tábla csokit. Ja és ezt egy nap alatt tolom be. A napokban eldöntöttem, hogy amíg el nem érem a kitűzött súlyt, addig ilyen nem lesz, és ha elértem, akkor lehet az ilyen egyedül töltött napokon, de csak max havi egyszer, úgy, hogy a többi napra meg tényleg odafigyelek. Szerintem akkor nem is fogok majd ennyit kívánni, mert egy vékony testnek nincs szüksége 3 zacskó chipsre egy nap :D


A foglald le magad tanács nekem pl nem jött be, mert én ilyen vagyok, semmi nem köt le huzamosabb ideig, kivéve, ha társaságban vagyok, de arra meg nincs mindig lehetőségem.

dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pc játékok váltak be 😅 mindig zabáltam a gyerekek fektetése után, ha a férjem éjszakásban dolgozott. Ezért kerestem magamnak egy játékok és azzal foglalom el magam. Karácsonyra számfestőt kértem, remélem, az is eltereli majd a figyelmem.
dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Akaraterő és elhatározás. Hogy hogyan teszed konnyebbe magadnak az megint mas.

Pl en vasarnap es szerdan megmosok es felvagok egy adag zoldseget. Mindig szezonalisat. Most kaposzta, uborka, retek, feketeretek, fekete kel van pl. Egy dobozba teszek papirtorlot (felszivja a nedvesseget es kesobb penezsedik a zoldseg) es arra teszem. Az a nasi. Filmhez elrágok pl 15 deka kaposztat ami meg mindig csak 45 kcal

dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki valamit, hogy mit fogsz csinálni ilyenkor evés helyett. Pl. valami mozgásfajta. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Pl. csinálsz 50 felülést/hasprést/guggolást.

Vagy gyorsan megcsinálsz valami kisebb házimunkát.

Vagy meghallgatsz egy jó számot. Vagy játszol egyet (ha van valami telefonos játék, amit szeretsz).

dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%
Ne vegyél kaját
dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy van a kalóriakeret, hogy be van számítva a pár száz kcal plusz. Tehát étkezésre lebontva megvan, hogy a reggeli él 350 kcal a cél, tízórai 250 kcal és így tovább, de ha összeadom, még hiányzik kb. 300 kcal a napi keretből.


Másrészt mindig tartok a konyhában párolt vagy tisztított nyers zöldséget. Ezeket egyáltalán nem is írom fel. Így ha nassolok is, valószínűleg az alacsony kalóriás zöldség lesz az "áldozat".


Próbáltam mindenféle szigort meg önfegyelmet, de hosszú távon nem működött. Legalábbis ha otthon vagyok. Először jött a covid, aztán most gyesen vagyok, jelenleg ez a módszer vált be.

dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden káros szenvedély leküzdéséhez akaraterő kell, semmi más. Az unalomevés mentális probléma is lehet, ha szenvedsz ettől annyira, hogy változtatni akarj, keress fel egy pszichológust.
dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én elmegyek 4 órát sétálni a szántóföldre.

Elég tempósan, szóval utána ezt a kalóriát megehetem :D

dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!