Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik, ha kevés zsírt...

Mi történik, ha kevés zsírt viszek be?

Figyelt kérdés

Mivel elég kevés kalóriát vihetek be, ezért a zsíron próbálok nyerészkedni, hisz itt 1g az 9 kalória.


1600-1700 kalórián vagyok, abból ~2g/testsúlykg fehérje, ~30g zsír és ~180g szénhidrát.


4x eszem 1 nap. De bárhogy próbálom összeállítani a dolgokat, ha több zsírt adok hozzá, akkor értelemszerűen vagy a kalória jóval több, vagy pedig nem tetszik az egész étrend. Márpedig, ha nem tetszik, akkor nem fogom tartani sem..


Lehet bármi problémám ennyi zsírbeviteltől 75kgos testsúllyal?



dec. 15. 16:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha jol szanolsz az anyagcseredben valami el van cseszve es surgosen el kellnkezdeni a reverse dietingot. Ilyenkor az egeszseg felulirja a fogyasi szandekot.

Megjegyzem, szerintem az a gond hogy tul gyorsan akarsz fogyni es azt csak ilyen ehezeses kaloriaval lehet. Egeszsegesebb lenni turelmesnek lenni es max havi 1.5 kilto leadninde inksbb 1et foleg hogy alig van rahtad zsir

dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


Az 5-ös válasznál megtalálod a többi kérdésedet is (legalábbis egy részüket), ha a "saját kérdések" fül használata nehézséget okoz.

Igen, ezt is ide akartam írni.


Amúgy fejezd be az éhezést, egyél többet, támogasd az edzésedet vele, de leginkább pihenj egy darabot.


Persze ezt már leírtam az előző kérdéseidnél részletesebben is párszor, mielőtt rájöttem volna, hogy neked nem az a lényeg, hogy megoldást találj a problémádra, hanem az, hogy itt feltegyél x naponta 1-1 kérdést ugyanarról átcsomagolva másféle kérdésként, és foglalkozzanak veled itt kicsit.

Menj pszichológushoz (nyilván ezt a tanácsot sem fogadod meg, úgyhogy majd pár nap múlva megint szólok majd a következő kérdésednél, hogy használd a "saját kérdések" fült)

dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, habár egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől, de így is hasznosak voltak.


11#

Erről a reverse dietingról már hallottam, de akár hány cikket elolvasok nem tiszta.

Anno leadtam X kilogrammot és nem ment lejjebb a súlyom. Akkor nem az a lényege ennek, hogy azért nem ment lejjebb, mert már elértem a szintentartásnyi kalóriám? Ellenben a reverse diet lényege pont az lenne, hogy menj vissza a szintentartásnyi kalóriádra. A szintentartásnyi kalóriád pedig az, ahol nem fogysz és nem hízol, nemde?


Ezzel már több éve küszködöm, gyűlölöm, hogy egy lány is többet ehet nálam 0 mozgással, de még mindig nem találtam rá megoldást.

dec. 16. 08:41
 14/20 A kérdező kommentje:

10

Akkor lehet, hogy a kevés zsírbevitel miatt ilyen rossz a helyzet kalóriákat nézve?

dec. 16. 09:46
 15/20 A kérdező kommentje:

12


Tudom és látom hogy az utóbbi 2 hónapban kb 3 ilyen kérdés jött, abból egyik sem én voltam, de meglepően mindegyik válaszban ugyanaz van: Egyél többet. Kipróbáltam, hízok. Simán feljön 2500 kalórián ennyi mozgás mellett havi 2kg. (Igen, kipróbáltam)


Nem azért írom ki 3x a kérdést, mert idióta vagyok és figyelemre vágyom(bár külső szemmel tényleg annak tűnik), hanem mert reménykedem egy olyan válaszban, ahol nincs letudva az egész annyival, hogy: "Ne éheztesd magad, egyél többet."


Rohadt szar érzés 1600 kalóriát enni, majd látni, hogy ezzel a szenvedéssel is alig fogysz, aztán megunod és amikor elkezdenél emberi mennyiségű ételt enni, akkor meg hízol mint az állat, utána pedig vissza 1600ra. Ezt kb fel éven belül 4x játszottam el, ezért van ennyi kérdés erről, mert semmit nem értek.

Konkrétan minden nap 3 órát sétálok és heti 4x súlyzós edzésem van csak amiatt, hogy 2000 kalórián súlyt tudjak tartani.

De egyébként most szimplán a zsírokról kérdeztem, mert kezdek aggódni, hogy a napi 25-30g zsír az nem lesz jó hosszútávon. Nem tudom miért kanyarodtunk el ennyire.

dec. 16. 10:04
 16/20 A kérdező kommentje:
A válasz első bekezdése irónia, meg mielőtt nem lenne tiszta. :D
dec. 16. 10:05
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor menj el orvoshoz, mert ez nem normális.
dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Senior Séf ***** válasza:
50%
Tegyük egy pillanatra félre a kalóriatáblázatot. Ha kevés zsírt viszel be, nem ürül az epe, romlik az emésztésed. Ha nem ürül az epe, lévén közös vezetéken, nem ürül a koleszterin sem. Ha nem ürül az epe, a tápcsatornába kerülő vírusok szabadon garázdálkodhatnak.
dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
55%
Hízás és fogyni szándékozás szempontjából a szénhidrát sokkal veszélyesebb, mint a zsír. Nem írtad az adataid, de még egy magas ember számára is sok 180 g ch, ha fogyni szeretne, a hormonháztartásnak pedig nem tesz jót az ilyen szélsőséges zsírmegvonás. Elsőre nehezebbnek tűnhet a ch csökkentése, mert súlyfelesleg esetén az inzulinrezisztencia miatt nehezebb így elkezdeni, de jobban fogsz vele fogyni, ha ezt megléped és egy idő után a közérzeted is jobb lesz, csak az átmeneti időt kell "túlélni". Paleoval, vagy valamilyen low carbbal, nem is olyan vészes. És ott még mindig lehet max kb 80-100 g ch-ot enni sport mellett. Javaslom face-n a Kortalanul csoportot (Lakatos Péter), Rácz Andrásék csoportját, Szendi Gábor írásait. Ott kapsz ingyen is segítséget, ha kérsz. Hiába tűnik könnyebbnek els blikkre a zsírmegvonás, nehezebben fogsz vele fogyni. 180 g ch nagyon sok a fogyáshoz. Remélem, tudtam segíteni!
dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#13. De, az a szintentartas kaloria. De valszeg te nem azon ettel mert hacsak nincs anyagcsere betegseged ez keptelenseh. Csak az van hogy egyre lassul a fogyas. Nekem az elejen 5 kg lement egy honap alatt, most meg fel kilo kb 15-18 nap alatt. Es ezt ugye erzekelheti az ember ugy hogy nem fogy mar es hat biztos azba szintentartasiha de kozben nem. Egyszeruen ha kicsi a tulsuly az egeszseges fogyas iszonyat lassu.



A reverse dieting meg azoknak valo akik sok ideig eheztek (bmr alatt ettek). Az ilyen embereknek valoban egyre kisebb a bmr-ja mert az ehezes miatt a test elkezd kevesebbet elhasznalni ami eleg egeszsegtelen mert a tested mukodeseben valamibol el kell vonni. Szoval csokken a bmr es amivel addig fogytal azzal sulyt tartasz stb. Heti kb 50 kalorias emelesekkel el lehet jutni addit hogy elerd a szintentarto kaloriad ami eredetileg lenne. Utana kezdhetsz el egeszsegesen fogyni.


Natasha oceanne-nak youtibeon van reverse dietingos videoja

dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!