Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek sokkal kisebb a BMR értéke, mint amit a kalkulátorok írnak?

Figyelt kérdés

1800 kalóriát eszem, elméletileg ez a BMR értékem felett van kicsivel, azonban nem fogyok. Pedig logikusan belegondolva, ha valaki a BMR értékét eszi meg, akkor még + beiktatott mozgás nélkül is fogynia kellene, nem?


Nem vagyok olyan súlyban, amiből ne lehetne fogyni, tehát ne egy 175cm 55kg-os egyént képzeljetek el. Ha ennyi lenne a súlyom, akkor teljesen érthető, hogy nem megy le semmi, hisz gyakorlatilag nem lenne miből fogyni. Saccra kb 5-10kg felesleg lehet rajtam.


BMR az az érték, amit a tested már csak azzal is eléget, hogy nem csinálsz semmit egész nap, meg sem mozdulsz stb. Eddig tiszta. De mi van akkor, ha én ennyit eszem, még sincs változás?

Az aktivitásom elég magas szerintem, legalábbis egy átlag emberhez képest igen. Mindenhová gyalog megyek, sokat sétálok, lift helyett lépcső és erősítő edzést is csinálok. Ha csak az erősítő edzéseket össze számolom, ez heti szinten 7-8 óra sport + ugye a sétálások, NEAT, stb.


Arra tudok gondolni, hogy mondjuk 1800 helyett csak 1400 az alapanyagcserém és emiatt félre kalkulálom a dolgokat. Ilyen előfordulhat? Vagy a kalkulátorok által használt érték az az esetek többségében teljesen valós adat?

Volt ez előtt még egy nagyobb fogyásom, ahol elég gyors ütemben leadtam 35kgot, közel 8 hónap alatt, nagyjából 1400-1600 kalórián. Szóval heti szinten átlagban több, mint 1 kgot fogytam, ami így utólag belegondolva rohadt sok volt és emiatt teljesen logikusnak tartom azt, hogy a 8 hónap "koplalás" miatt csökkent a BMR értékem. Ha újra kezdhetném máshogy csinálnám az tuti.

Ha valóban kevesebb a BMR értékem, mint lennie kellene, akkor hogyan tudom feltornázni ezt a számot "normál" értékre?



dec. 4. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Ezt a vallás kategóriába kellett volna kiírnod. BMR! NEAT!


Ha kevesebbet zabálsz mint amit elégetsz akkor fogysz. Ha többet akkor hízol. Nem bonyolultabb ennél!


Neat?

dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi a súlyod és milyen magas vagy? Hány éves? Férfi vagy nő?


A fenti kérdéseket minimum válaszolsz meg. A másik kérdés pedig az, hogy hogyan számolós a kalóriákat?


Amúgy az, hogy mindenhova gyalog jársz, nem jelent radikálisan sokkal nagyobb kcal felhasználást. Milyen edzést végzel? Az is érdekes lehet, hogy valóban hatékony edzést végzel, vagy elcsalod a nagy részét, mert ez sem mindegy.


Miket szoktál enni és mennyit? Írd le, hogy pl az elmúlt három napban mit és mennyit ettél ( általad számolt kcal nem kell, csak az étel és a mennyiség). Írd le azt is, hogy mit és mennyit ittál. Illetve mit és mennyit, hogyan mozogtál, edzettél.

dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy 175 cm magas 102 kg nőnek az alapanyagcsere értéke 1800 kcal naponta. Szerintem valamit nagyon félre értelmeztél.
dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, nem néztem félre semmit. Minden BMR kalkulátor 1700-1800 köré teszi az alapanyagcserémet.
dec. 4. 19:45
 5/10 anonim ***** válasza:
dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 Ezt biztos ide akartad írni?
dec. 4. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Éésssss megint kiírt egy kérdést 🤦🏻‍♀️
dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért az bámulatos életképtelenség, hogy csodálkozik miért nem fogy pedig a KALKULÁTOR megmondta neki, hogy mennyi az annyi.


Lásd az első választ.

dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha óriás a túlsúlyod akkor lehet csalóka a bmr. De ebben az esetben mivel orias a tulsuly, az ugy szamolt bmr-ral is fogysz.

Ir és pcos okozhat kissebb BMRt parszaz kaloriaval. De ha pl 1800 a bmrod akkor 2300-2500 kozott van a sulytartasod. Tehatha ehelyett mondjuk 1600 a bmros betegseggel akkor 2200 a sukytartasod es 1800on fogynod kene.


Szoval a matek azt mondja hogy

A) tul rovid ido alatt varod az eredmenyeket. Ertekeld ujra ha letelt 3 het es a reggel, wczesek utan de eves ivas elott mert ertekek nem csokkennek akkor kell utanajarni

B) rosszul szamolod a bevitt kaloriakat. Mindent grammra mersz? Mindent mersz ami nem viz? Mindent fozes elott szarazon mersz es taplalsz be? Mindig a sajat receptjeidet szamolod ki es nem pl az applikacioban levo rantott hust hasznaood hanem amit te sutsz es grammra kimered?



A fentiekre figyelj!


Ha a koplalasos fogya sota eltelt minimum 3 honap akkor az mar visszaallt. Ha nem akkor lehet annak a hatasaival szivsz. Ez esetben reverse dieting kell. 2-3 honapig azzal sulyt fogsz tartani es utana kezdhetsz fogyni. De elobb minden grammra merve, mindent betaplalva, csinald az 1800at 3 hetig. Ha akkor sincs valtozas megeszem a kalapom

dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
A kalkulátorok csak számolgatnak. Az emberi szervezet meg ennél sokkal bonyolultabban működik. Nem gépek vagyunk. Ennyi a magyarázat. És igen, van akinek sokkal lassabb az anyagcseréje, van akinek gyorsabb. Ez ilyen. Én sem ehetek annyit amennyit kívánok, mert nem fér bele. Nagyon hízékony vagyok, rengeteget küzdöttem azért, hogy lefogyjak és nem szeretnék visszahízni. Szóval marad a szigorú kontroll és kevés kcal fér bele a napjaimba. Még heti 10 óra sport mellett is. Ez van.
dec. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!