Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Könnyű fizikai munka vállalása...

Könnyű fizikai munka vállalása jó lehet a fogyásra és a szintentartásra?

Figyelt kérdés

Ülőmunkám van, ami agyilag nagyon lefáraszt, meg hát el is vagyok lustulva, úgyhogy nem sokat mozgok. Sétálva másfél óra lenne eljutni a munkába, úgyhogy ez sem opció. Sportolni nem nagyon szeretek. A táncos mozgásformákat pl zumba igen, de az is olyan, hogy messze van, még el kell menni odáig, aztán haza, elmegy a teljes délután. Úgyhogy nagyon nehezen veszem rá magam...


Könnyű fizikai munka közben meg mozogsz, "súlyzózol" (azaz emelgetsz), ezt meg lehet szokni kb 3 hónap alatt mások szerint. Le is van tudva a mozgás, munka után már nem kell. Természetesen a kalóriákra odafigyelnék.


jan. 8. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogyásra nem, de szintentartásra esetleg jó lehet. Úgyis a kcal deficiten múlik. Ha most az ülő munka helyett váltassz könnyű fizikaira, akkor is mondjuk 300-600 Kcal-al égetsz majd többet (ez nyilván a munka jellegétől függ), az egy étkezés vagy még annyi se. Én e miatt nem váltanék munkahelyet.
jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"a kalóriákra odafigyelnék"

Ez a lényeg. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz, sport vagy fizikai munka ide vagy oda. Nyilván egy sporttevékenység sok szempontból különbözik a fizikai munkától, de ha ez a fizikai munka nem tesz kárt a mozgásszerveidben, sőt még előnyt is jelent, akkor hajrá! Minden mozgás jobb, mint a nulla mozgás.

jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha másfél óra sétálva a munka, akkor menj inkább tömegközlekedve, és szállj le egy(-két) megállóval előbb. Vagy minden másnap hazafelé mehetsz gyalog (mondjuk ez attól is függ, hol laksz, én így télen nem sétálgatnék este közvilágítás nélkül).
jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Ugyanis utána még éhesebb leszel.


Szerintem ülő munka és kiegyensúlyozott beosztás mellett könnyebb diétázni.

Össze-vissza beosztás és éjszakázás meg hasonló nyalánkságok mellett jól lehet hízni és növelni a vérnyomást meg egyéb betegségeknek megágyazni...

jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!