Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hirtelen a semmiből elkezdtem...

Hirtelen a semmiből elkezdtem fogyni?

Figyelt kérdés

Mindig is ha nem figyeltem arra amit eszek, híztam. Nagyon restriktív, komoly diétákkal tudtam csak NAGYON lassan fogyni (kétszer fogytam így 20 kilót), épp PCOS miatt inzulinrezisztencia tesztre és hormonpanelre várok. Tavasszal voltam 78 kiló, letornáztam 71,5-72-re, majd mikor nem figyeltem megállt 73,5-en és stagnál. Most hirtelen, karácsony alatt ahol szépen kifejezve zabáltam, ittam, jól éreztem magam elkezdtem gyorsan fogyni, most épp 69 vagyok, 3-4 napja 70,8 voltam. Értem én, örülök neki, egyelőre nem olyan nagy a fogyás hogy megijedjek, de van ötletetek mitől lehet?

Nem szedek fogamzásgátlón kívül semmit, semmin se változtattam


jan. 8. 10:09
 1/7 anonim válasza:
5%

Remélem, nem vagy beteg, orvossal kell erről beszélni.

A fogigátlót felejtsd el, eleve házasság előtt ne szexelj (bűn), ha házas vagy, akkor meg ezt nem szabad, természetes családtervezés a jó.

jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak akkor tudod hogy valóban változtattál-e vagy sem, ha vezeted a kalóriabeviteledet. Lehet hogy úgy érzed hogy nem eszel kevesebbet vagy mást, de közben meg mégis.
jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy a hormonjaid lettek jobbak valamiért, talán kikerült a problémát okozó dolog az életedből.
jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Karácsony körül naponta minden étkezésem felett megettem egy tábla csokit (pedig nem vagyok csokis, se édesszájú, de hirtelen megkívántam), nem igazán mentem semerre mozogni, még többet is ettem, mint általában. Azután is sokszor rendeltem gyorskaját, minden egyebet. Egyelőre nem gondoltam még nagyon rosszra, mert 23 vagyok és ez még nem olyan szignifikáns fogyás, de mindenesetre meglepő.

A kérdés pedig nem a szexuális és morális értékeimre vonatkozott, se nem kérdeztem mi legyen a fogamzásgátlómmal, se nem vallási kérdést tettem fel, mert nem vagyok az.

jan. 8. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Többféle oka lehet, innen nem lehet megmondani, de egy gyakori ok pont a nagyon restriktív diéták és stagnálás közben, hogy a szervezet stresszel, felmegy a kortizol szint, ezért vizet tartasz vissza.

Kicsit hosszabb idejű szintentartó kalórián (vagy annál magasabban) tartózkodásnál a szervezet megnyugszik, és elengedi ennek a víznek a nagy részét (lehet, hogy többet is tudtál aludni mostanában, ez is csak csökkenti a stresszt).

jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pcos, ir, hormongondok okozhatnak hirtelen fogyást. Pont annyira mint hirtelen/nehezebb hízást.

Várd ki a hormonpanelt

jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5: mondjuk tavasszal voltam restriktív diétán, több mint fél éve. Azóta jól bestagnált a súlyom, és most hirtelen elkedett esni, a kettő közt kicsit sok idő telt el hogy befolyásolja, nem?


#6: Na ezt nem tudtam, köszönöm :)

jan. 8. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!