Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kell naponta edzeni...

Mennyit kell naponta edzeni hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören:


175 cm magas 29 éves férfi vagyok és sajnos 111 kg.


Meguntam, minden nap edzeni szeretnék hogy szépen lassan le adjam a kilókat.


Kondi terembe fogok járni, sosem voltam még.


Az érdekel, hogy milyen gyakorlatokat csináljak mennyi ideig.


Nem akarok izom tömeget növelni csak a zsírt szeretném le dolgozni.


Ez már kórosan el hízott kategória és szerencsére még nincsenek ízületi gondjaim, azt akarom hogy ne is legyen. Szólva a napi 80 perc futás nem játszik.


Ami a legnagyobb probléma hogy pl.: egy felülést se tudok megcsinálni tehát ez a gyakorlat ki lőve. De hasból kéne fogyni a legtöbbet.


Érkezéséről:


Nem iszok alkoholt és hetente 1x eszek vmi gyorséttermi kaját. Sajnos imádom a rántott dolgokat sajtot húst gombát jó kis fehér rizs körettel. Reggel sajtos téli szalámis szendvicset eszek 2 vajjal. 2x eszek egy nap ez nem fog változni mert már túlságosan megszoktam. Csokit és egyéb édességgeket max 2 hetente eszek egyszer. Cukros üdítőt nem iszok, csak teát.


Az lenne a cél hogy úgy fogyjak le hogy nem növelek izom tömeget mert ha elhagyom az edzést akkor még kövérebbre hízok vissza. Sajnos tapasztalat.


Minden nap rá tudnék szánni erre minimum 80 percet 18 óra után de akár több órát is.


Reggel nincsen erre időm munka miatt csak a délután játszik.



jan. 20. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kontrollálod sokkal jobban az étkezésed addig bármenyit sportolhatsz.

Ha edzőterem akkor ilyen sullyal csak a bicikli. Olyan intenzitason hogy megterhelo legyen de tudd csibalni 60 percig.

Ekkora tulsullyal es teljesen kepzetlenul sport tekintetben ne kezdj el egyedul erosito gyakorlatozni mert tobb kart okozol mint hasznot. Egy edzo sokat tudna segiteni, foleg az elejen

jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit sem vagy képben, ami 175 centivel és 111 kilóval hatalmas probléma. Itt már szakember segítségét is megfontolnám a helyedben. Se a táplálkozás, se az edzés alapjaival nem vagy tisztában. A legrosszabb, amit tehetsz magaddal, ha nulla tudással berontasz a konditerembe, és még a mozgásszerveidet is kinyírod. Élből nem végzünk konditermi edzés, meg úgy amúgy semmilyen edzést heti 7 nap. Versenysportolók sem edzenek minden nap, pláne nem extrém túlsúlyos kezdők. A regenerációval mi lesz?

Első körben ismerkedj meg a kalóriaszámolás fogalmával. Olvasd el ezt a cikket:

[link]

Ha ez megvan, akkor keress fel egy személyi edzőt, de inkább egy gyógytornászt, aki felmér téged, és ad tanácsokat és javaslatokat arra, hogy milyen mozgásformákat, milyen mozgásmintákat, milyen gyakorlatokat, milyen intenzitással és frekvenciával végezhetsz. Muszáj, mert minden mondatodból árad a tudatlanság, és hatalmas butaságokat írsz. Teljesen el vagy tévedve, amire a te helyzetedben sajnos már nem lehet elnézőnek lenni, mert az egészséged és a szervezeted bármelyik másodpercben benyújthatja a számlát.

jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pontokba szedve:


Étkezésem rossz nem maradhat így.

Kalóriát kell számolnom és az oldalon található kalkulátor alapján 1900 klóriát vihetek be naponta maximum. Ha jól tippelem, akkor ebbe nem férnek bel a fent említett dolgok.


Mit ehetek akkor? Jól jönne pár példa! előre is köszi.


Nincsen értelme kondi terembe járni mert nem tudok eleget és csak tönkre teszem magamat még jobban.


60 perc szoba bicikli ami megterhel az akkor még bele fér ezek szerint. De akkor ezt sem szabad minden nap csinálni ezek szerint. Ha nem szabad minden nap csinálni akkor milyen felosztásban kell csinálni? Heti hány nap a maximum és a minimum?


Egy biztosan rossz példa de csak hogy lássátok, hogy mire vagyok kíváncsi:


Het 3 nap min 60 perc szoba bicikli ami le terhel. Hétfőn és kedden majd a harmadik nap Pénteken. Ez egy nagy valószínűséggel rossz példa de ilyen szinten érdekel.


Azzal van bármi gond, hogy csak késő délután érek rá erre 18 óra után?


Sokat segítene egy edző vagy gyógytornász. Tudtok olyat ajánlani aki hasonló kórosan elhízott emberekkel foglalkozik Budapesten késő délutáni órákban 18 óra után?


Tényleg nem értek ehhez az egészhez ezért köszönöm a válaszokat!

jan. 20. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudjuk, mennyi kalóriát viszel be az ételekkel, addig azt sem tudjuk megmondani, mennyi kell ahhoz, hogy lemozogd a felesleget. De mondjuk tételezzük fel, hogy napi +500 kcalt viszel be, ezt kb. napi egy óra futással tudod ledolgozni.
jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenképp kezdd a háziorvosodnál az egészet, jó lenne az általános állapotodat felmérni. Edzéshez javaslom, hogy használj pulzusmérőt, hogy nehogy túlterheld magad.


Étkezés: írd fel egy füzetbe mondjuk 2 hétig, hogy mit ettél és mit ittál, próbáld meg a kalóriákat kiszámolni, így látod, hogy mennyit viszel be. Nekem fura így a leírásod alapján, hogy ennyire el vagy hízva (ugye leírásod szerint nem nasszolsz es nem iszol cukros italokat). Olvass utána az alapoknak: makrotápanyagok, rostok stb. A rántott kaják valóban nem jók, hogy mit lehet helyette enni, az az ízlésedtől függ, párolt, roston sült dolgok mehetnek helyette, esetleg tudsz a fűszerekkel játszani.

jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szobabiciklizés szuper. A tanácsom hogy először csináld heti 2 nap. Először csak 45 perc utána lehet több. Ha ez jólesik, úgy érzed hogy tartósan tudod tartani és nem fáj tőle semmid akkor lehet 3. Ennél több szerintem felesleges. Akkor már inkább erőedzéssel egészítsd ki. Sokkal szebb lesz a formád lefogyva mintha csak bicikliznél.

Semmi baj nincs azzal ha csak 18 után tudsz edzeni. Az alvásminőséget ronthatja ha utána két órával vagy annál korábban fekszel le de amúgy nincs negativ hatása.

Egyébként valami gyógytornász plusz személyi edző lenne neked a legjobb, legalább az elején. Egyébként alapvetően a személyi edzők pontosan tisztában vannak azzal és tanulják is hogy túslúlyosaknak mit lehet és mit nem és hogy kezdjenek bele. De sajnos ngyon sok a kontár, aki nem képzi magát vagy csak nem elég figyelmes és egy kezdő ezt nem feltétlen tudja kiszúrni.

Egyszer voltam egy nyílt napon inygenes próbaezdésen ahol személyi edzést tartanak főleg spotolóknak vagy valamilyen szempontból sérülteknek, gyógytornász végzettséggel, privát teremben. Néhány alkalmat szerintem mindenképp érdemes lenne ilyen környezetben letöltened. Biztos van más ilyen hely is de én csk ezt ismerem szóval ezt javaslom: MOve mozgásközpont (latorca utca)

1900 kalória 111 kgs féridhez nekem nagyon kevésnek tűnik. Számols újra. Nekem 80 kilós alacsony lányként 1700 kalória volt a fogyásom. És a férfiak eleve kb 500 kaloriaval tobbet ehetnek.


Az én számolásaim alapján a BMR-od, aminél sosem szabad kevesebbet enni, még ogyásnál sem, az 2064 kcal (itt kiszámolja). [link]

Ez az az energiamennyiség amit akkor is elégetsz ha egész nap csak fekszel. Ha heti 3szor edzel akkor a honlpa is mutatja hogy a napi anyagcseréd kb 3000 kcal. ez azt jelenti hogy 2800-2900 kcal. Ez azt jelenti ha ennyi alatt eszel akkor fogysz, ha pont ennyit akkor megtartod a súlyodat. Ennél érdems 500 kalóriával kevesebbet enni az ideális ütem fogyáshoz. Ez neked 2300-2400 kcal. Szóval az az 1700 tényleg iszonyat kevés, károsan kevés lenne. Ha belevesszük azt hogy az elhízottaknál kicsit túlbcsülik a kalkulátorok az értéket akkor is 2200-2300 kcallal bőven fogyni fogsz a heti 3 sport mellett.


Hogy miket egyél arra nézd meg erre a kérdésre a válaszokat, rengeteg ötletet írtam akkor

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__124421..



itt olvasd el a 7-es választ, az elég kimerítő és hasznos és vannak benne menüötletek is

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..



Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek. példák:


Reggeli


Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás


Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal


Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel


Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed


Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal


Toltott paprika sovany daralthussal


Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel


Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal


Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal


Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt


Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella


Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni.

jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kiegészítés:

nyugodtan ehetsz heti egyszer rántott dolgot.

5 db gombát, 2 szelet húst, egy rántott sajtot. mellé rizst, kb egy pohárnyit. és mellé sok sok zöldséget. mértékkel mindent lehet. főleg ha ennyire szereted. nyilván ha letiltanád magad róla tlejesen akkor még jobban kívánnád és egyszer azon kapnád magad hogy megettél 2 kiló rántott cuccot

viszont a rántott dolgok rengeteg olajat beszívnak. kb 2 szeletnyi hús 20 gr olajat. ami csak olajból 180 kalória. abból már inkább eszek még egy szelet natúr húst

illetve az olajspray sokra képes. nem lesz ugyanolyan mint a rántott de hasonló és hozzá lehet szokni. beapírozod, tepsire vele, olajsprayvel alaposan befujod, sütöd, félúton fordítod, megint befújod és kész is

jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem leszek a fogyás szakértője de kezd ki alakulni a fejemben a kép, hogy mit hogyan kell csinálni.


Orvos évente 1x lát munkáltató fizeti vérképem hibátlan és szerencsére ne ment még rá a szerveimre a zsír. Ultrahang vizsgálat is van ott kiderülne.


Az elmúlt évben váltottam munkát és itt üldögélek egész nap fel szaladt egy 20 kg. Amit elrontottam a rántott dolgokkal. És a gyors kajával.


Tartható az hogy sült sovány husokat (főleg szárnyast) eszek párolt zöldséggel. Ismerem az olajsprayt van is. Magamnak fogom akkor sütni ezeket a sülteket ez egy jó tanács!


Szobabiciklizést el fogom kezdeni ez így biztosan menni fog. Nem hajtom szét magamat ahogyan már többen le írtátok.


Ha otthonra vennék szobabiciklit ti milyen márkát, típust javasoltok?


Köszönöm a hasznos válaszokat!

jan. 20. 23:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Helyi zsírégetés nincs, azzal legyél tisztában! Tehát hiába csinálsz felüléseket, a hasad nem lesz kisebb.


Kalóriadeficit kell. 175 cm-hez a 72-76 kiló lenne optimális. Le kéne adnod 30-35 kilót.


A sportot pedig sokan túlbecsülik a diétánál, és számolgatják is, nem szabad, mert csak körülbelüli értéket ad.

A kalóriát kell számolni, és mellette elhagyni a cukrot, az olajat, a kenyeret, tésztaféléket, a cukros üdítőket, gyors kajákat stb.

Sovány húsok, tojás, zöldségek, hüvelyesek, barna rizs (csak óvatosan, mert szénhidrát az is), semmi alkohol, semmi energiaital, sport az heti 4-5 alkalom legalább, az mindegy, hogy mit, csak sportolj, mert az is kell, hogy az izmaidból ne fogyj, az a legjobb, ha kombinálod a dolgokat.


Kalóriadeficit, kardió edzés, súlyzós edzés. Ezzel tuti a siker, HA a táplálkozást betartod, mert sajnos sokan még mindig nincsenek tisztában vele, hogy 80% (!) a kaján múlik. 20% a sport és a többi.

Pl:. te sportolsz heti 4-szer 5-ször, de emellett napi 2500-3000 kalóriát eszel meg, akkor ugyanúgy nem fogsz fogyni, mint előtte.

jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb vállaszt :)


Igen a már látszik hogy a kalória deficit fontos része lesz a megoldásnak.


Viszlát tészta rizs és rántott dolgok jó volt de eddig tartott :D


Nekem az a fontos, hogy a teltség érzet legalább meglegyen. Biztos, hogy ki van tágulva a gyomrom. Mik azok az ételek amik kevés kalóriát tartalmaznak viszont teltség érzetet keltenek?

jan. 22. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!