Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik az egészséges alternatívák...

Mik az egészséges alternatívák életmódváltásnál?

Figyelt kérdés

20as éveim elején járó lány vagyok és sajnos az elmúlt évek csalódásai miatt (szakítás, munka, egyetem stb) nagyon felszaladtak a kg-k. 122,5 kg-ra pontosabban. Eldöntöttem, hogy ebből itt volt elég. Kb 2hete kezdtem odafigyelni arra, hogy mit eszek és teljesen jól érzem magam, a nagy súly miatt már 2kg le is ment.

Szeretném, ha innentől kezdve nem csak időszak lenne a helyes táplálkozás, hanem egy életmód és éppen ezért semmit sem szeretnék megvonni magamtól, csak mindent lecserélnék sokkal egészségesebb alternatívákra. Segítsetek nekem kérlek ti, akik életmódot váltottatok, hogy egyes termékeket mire cseréltétek le? Gondolok itt pl a lisztre, tésztára zsemlemorzsára stb. Mik azok az ételek, amiket beépíthetek az étrendembe mert kevés kalóriát tartalmaz, de mégis laktat? Eddig csirke rizs kombót eszem a leggyakrabban de vágyom már az újdonságokra is. Esetleg ha megosztanátok velem a kedvenc reggeli - ebéd - vacsora -nasi ötleteiteket annak is nagyon örülnék. :)



2023. okt. 19. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Az a lényeg hogy minden étkezésnél jól lakj. Ehhez kell valamilyen fehérje, valamilyen lassú felszívódásu szénhidrát és zöldség (rost)

A mérték és a minőség a lényeg. Én sajtot lightra cseréltem. Husokból csirkemell csiekecomb karaj szűz 7százalékosdarálthús pulkyadarálthús csirkeéspulykamellsonka

A húsok mellett jó fehérjeforrás a tojás a joghurt (főleg a skyr) és a túró (zsirszegeny). En pl a tejfolt joghurtra csereltwm.

A kedvemc sajtom pl a pilos light trappista sajt, de sok lightot vegigprobaltam es ez valt be, lehet neked mas.

Turo is nagyon sokoldalu, sutiket is lehet csinalni meg sos turokremet pl jghurttal es kaporral keverve. Vagy hamis krozottet vaj nelkul pirospaprikaval

Koret vagy szenhidratforras lehet kenyer. A kenyer legyen teljes kiorlesu vagy rozskenyer es legjobb ha 1000 szazalekban csak ilyen lisztet tartalmaz es semennyi feher lisztet. Ha lisztrol van szo a daralt zabpehely vagy zabpehelyliszt pl nagyon jo suriteshez

Tovabbi szenhidratforras a basmati eizs, bulgur, kuszkusz, hajdina, quinoa, teljes kiorlesu teszta, durum teszta, teljes kiorlesu tortilla vagy pita

Zoldseg lehet nyers sult fott parolt.

Keress rá az okostányérra. A dietetikus szovetseg rakta ossze. Kb a tanyer fele zoldseg, negyede szenhidrat, negyede feherje. Ezt tudod kovetni. Ha ezek megvannak, jol fogsh lakni.

.


Onnantol meg ket dologra kell figyelni. Hogy csak akkor egyel amikor tenylegesen ehes vagy. Es hogy mertekkel egyel. Kaloriaszamolas pl segithet meghatarozni hogy melyikek az adagjaid. En pl tudom hogy 45 gramm rizs vagy bulgur egy adagom korethez es kb 10-14 deka hus nyersen mervw. Neked ennel tuti tobb, 60-70 korul lehet.


Arra is figyelj hogy ne akarj tul gyorsan haladni es arra is hogy egyre lassabb lesz. Illetve kb 8-10 kilot ha mar leadtal akkor csokkentsd az adagokat.

Kb ennyi.


Ha tudsz angolul, abbey sharp viseoit nagyon ajanlom. A mit eszem ma videok ertekeleset is es ahol a hinger crushing combo-rol beszel. Annak az a lenyege hogy kb mindent lehet enni ha megfeleloen parositod mas etelekkel

2023. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Mondok pár példát:

Töltótt paprika: pulyka darálthúsból, sokkal kevesebb rizzsel és rántás nélkül (zabliszttel lehet sűríteni)

Bármilyen főzelék joghurttal és zablissztel habarva. Még jobb ha saját magát egy kis vízzel ledarálod és azt öntöd vissza bele.

Lasagne durum tésztából úgy, hogy kihagyod a besamel mártást. Darált hús lehet zsírcsökkentett vagy szárnyas.

Rakott krumpli sok tojással, nagyon kevés kolbásszal, joghurttal, sajt és szalonna nélkül

Házi pizza teljes kiőrlésű lisztből, magas hústartalmú szárnyas sonkával, light sajttal.

Sonkás melegszendvics rozskenyérből vagy teljes kiőrlésű kenyérből vaj helyett sajtkrémmel vagy humusszal megkenve (ezekben van tápanyag, a vaj csak üres kalória), szárnyas sonkával, light sajttal, mellette nagy adag zöldséggel.

Tejbegríz zabpehelylisztből, 1.5 százalékos tejjel, olajos magokkal, korpával vagy útifűmaghéjjal (rost miatt) és gyümölccsel

Gyókérzöldségekkel sult csirkecomb igy hogy nem raksz plusz olajat sehova, a zoldsegek alulra mennek a sutozacskoba kockazva, tetejen a csirkwcomb és majd a zsírja átjárja.

Pörköltet is lehst csinálni csirkemellből vagy sertéscombból (sovány hús) csak a hagyma alá ne olajat rakj hanem vizet. Sok zöldséget bele. És eheted pl durum tésztával, mellé sok zöldség.


Igazából amit kalóriacsökkentés szempontjábol tehetsz az az olajok mellőzése és a light dolgok. Pl főzésnél sose adj hozzá fél evőkanálnál több olajat semmihez. Ha nagyon leragadna, legyen víz.


Amerikai palacsintát lehet csinálni zabpehelylisztbol, tojasbol, zsircsokkentett tejbol, edesitoszerrel es a tetejere mehet natúr mandulavaj es bogyos gyumolcsok.



Kb így kell elképzelni a cseréket. Sok kicsi sokra megy.

2023. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Nagyon sokat segített! 🫶🏼😊
2023. okt. 19. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nincsen egészséges vagy nem egészséges étel - ez csak a femina ostobasága, amit sajnos továbbra sem sikerült kiirtani a köztudatból :D

Minden egészséges, ami nem mászik önállóan elő a hűtőből.


Fogyáshoz: kalóriadeficit. Ennyi, azon belül meg egyél, amit szeretnél.

2023. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
A legjobban akkor jársz el, ha minden feldolgozott, és minden hozzáadott adalékanyagot tartalmazó élelmiszert kizársz az étrendedből. Fordulj a természetes táplálékok felé, azt meghálálja a tested.
2023. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Azóta mi a helyzet? Sikerül változtatni?
jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7 Igeen. Azóta már közel 15kg-val vagyok kevesebb, próbálok odafigyelni, tartani a deficitet bár néha vannak csaló kaják, de igyekszem nem megvonni magamtól semmit sem. Sokkal energikusabb vagyok és jobban érzem magam a bőrömben. Beiktattam a mozgást is pár hete szóval napról napra egyre közelebb kerülök a célomhoz. 😊
febr. 13. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!