Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz szükséges a kardió...

Fogyáshoz szükséges a kardió vagy sem?

Figyelt kérdés

1 éve elhatároztam, hogy lefogyok. Életmódot is váltottam ennek érdekében. Egy éve 110kg voltam. Teljesen elhagytam a cukrot (nem fogyasztok energia italokat, cukros üdítőket, stb...), az étkezésre is odafigyelek. Heti 1x csinálok egy olyan napot, amikor csak nyers gyümölcsöt és zöldséget eszem. A napi étkezés adagomat is lejjebb vittem és próbálok csak minőségi, egészséges ételeket enni. Elkezdtem kondi terembe is járni (heti 4-5x).


Egy év alatt sikerült lefogynom 88kg-ra és ezt a súlyt tartani is tudom.

A hasamon még mindig ott van egy nagy adag zsír. Nyilván sokkal kevesebb, de szeretnék teljesen megszabadulni tőle.


Konditeremben heti 4x kardiózom súlyzós edzés után (20 perc lépcsőgépen).


Sokan azt mondják, hogy a fogyáshoz elengedhetetlen a kardiós edzés, viszont sokan azt mondják, hogy nem kell, tök fölösleges és csak a kajára kell odafigyelnem és a zsír magától el fog tűnni.

Most akkor mi az igazság?

Hogy tudnék megszabadulni a hasi zsírtól?


Ez az utolsó pár kg nagyon nehezen akar lemenni.

Nektek mi vált be?



febr. 15. 14:21
1 2
 11/18 anonim válasza:
63%
Kalória deficit kell, ahogy írták már előttem, de ha nem akarsz skinny fat lenni, én inkább a súlyzós edzést javasolnám kardió helyett, szép formát lehet összehozni. Legalábbis nekem ez vált be :)
febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az érzésem, hogy itt sokan el sem olvadták a kérdést. A kérdező egy csomót fogyott, úgy, hogy egészséges étrendet követ és sportol, ami súlyzós edzésből és kardióból áll.


Mivel lefogyott, biztosan kalóriadeficitben volt. Ha ezt számolás nélkül érte el, az szerintem kifejezetten pozitív, és nem csak szerencse kérdése, arra utal, hogy jó az étrend összetétele, mert magától beállt a kalória az ideális szintre.


A kérdésre válaszolva: a fogyáshoz, és ez a hadi zsírra ugyanúgy vonatkozik, kalóriadeficit kell. A kalóriadeficithoz hozzájárul az étrend és a sport is. Szóval elméletileg elhagyhatod a kardiót, de akkor annyival kevesebbet ehetsz, és az egészséged szempontjából is hiányozni fog. Esetleg valami izgalmasabb formára válthatsz. Itt a jó idő, hétvégén lehet túrázni, bringázni, görkorizni stb. Ezzel együtt is, lehet, hogy hamarosan számolnod kell majd a kalóriákat, ha eddig nem tetted, mert az utolsó kilók leadásához jobban ki kell centizni a dolgokat, hogy élhető legyen.

febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Kardió fogyókúránál azért kell, hogy ne veszíts izomtömeget, meg persze kalóriát is éget.

Nem tudom mennyi az az "utolsó pár kiló", de pár kiló zsír kell, mert abban tárolódnak a zsírban oldódó vitaminok.

Hasról megy le legnehezebben, mert az az első hely, ahol a szervezet zsírt tárol, a kockahas ugyan népszerű, de hosszú távon nem egészséges.

febr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Kardió fogyókúránál azért kell, hogy ne veszíts izomtömeget"

A kardió nem segít az izomtömeg megtartásában, ráadásul a túlsúlyos kérdezőn amúgy sincs érdemi izomtömeg egyetlen év konditerembe járás után.

febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Kardió fogyókúránál azért kell, hogy ne veszíts izomtömeget, meg persze kalóriát is éget."


A túlzott mértékű kardió nagyobb kalóriadeficitet teremtHET, ez által több izmot veszítHETSZ. Minél több a deficit mértéke = annál nagyobb az esély, hogy izmot veszitesz.

febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15

Tanuljunk meg már érvelni.

A túlzott vízfogyasztás halálhoz vezetHET.

Ezeknek a mondatoknak semmi értelme, ugyanis, bár önmagukban igazak, egy olyan sarkított esetet tárgyalnak, ami 99.99%-ban nem releváns az adott kérdésben, valamint a kérdések (és válaszok) többségéhez lehet ilyen mondatot írni.

febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem fetétlenül szükséges, de én minden nap kardiózom, nekem e nélkül nem menne a fogyás, nem bírnék elég keveset enni, muszáj exztra kalóriákat égetnem. Egy alacsony lány vagyok és vékony is, csak 3 kiló zsírt szeretnék már leadni. Így a fogyási kalóriám mindössze 1400 körül lenne és akkor is baromi lassú tempóban fogynék... Hát én ezt nem bírnám ki, nagyon rosszul érezném magam ilyen kevés étellel, nem is menne. Inkább kardiózok jó sokat, így égetek még vagy napi 4-500 Kcal-t, és ehetek normálisan. Meg mellé erősítő edzést is csinálok, hogy ne legyek plöttyedt, meg azért az is éget kalóriát, csak kevesebbet. Összességében 1800-2000 Kcal-t így simán meg tudok enni és szépen fogyok. Nekem megéri mozogni, ha cserébe normálisan ehetek. :) Meg hát eleve nagyon hasznos a kardió, élettani szempontból. Amióta renszeresen csinálom, frissebb és fittebb vagyok, jobban alszom, kipihenten kelek, az erőnlétem még sosem volt ilyen jó... Én nagyon ajánlom, tényleg nagyon jó hatással van. :)
febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16

Ez öngól.

Vízfogyasztás nagy mértékben káros, hosszútávon. Sokkal nagyobb az esélye az annak, hogy valaki koplaljon, mintsem napi 10 liter vizet igyon meg hosszútávon..


Ha nagy a deficit, akkor több izmot vesztesz, akkor így fogalmazok.. Nem tudod elkerülni.

febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!