Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet fogyni az Ozempictől?

Hogy lehet fogyni az Ozempictől?

Figyelt kérdés
Félre ne értsen senki, nem szeretném kipróbálni. Utána olvastam, valahol azt írják, nem inzulin, valahol azt, hogy igen. Én is inzulinos vagyok, nyilván ha beadom, nem veszi el az étvágyamat, sőt, lemegy a cukrom, és akaratlanul is eszek, hogy a tüneteket enyhítsem. Ha egészséges szervezetbe kerül kívülről inzulin, az milyen hatást fejt ki? Mert én azt gondolnám, hogy ugyanazt, mint pl nálam, ezért nem igazán értem, hogy hogy is működik ez.

ápr. 3. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem inzulin (de volt valami hamisítvány, amibe azt raktak). Elveszi az étvágyat (meg azon kívül lehet hogy mást is csinál, passz).


[Kevésbé releváns itt, de egy kísérletben mikor kívülről adott inzulinnal megemelték a kísérleti állatok inzulinszintjét, kicsit gyorsabban fogytak. De lehet, hogy kívülről kontrollálták, mennyit ehetnek, nem emlékszem a részletekre. Azt akarta kimutatni a kísérlet, hogy a nagas inzulinszint hizlal, de az ellenkezője jött ki. Arra következtettek, hogy csak a gyenge inzulinérzékenység miatti magas inzulin hizlal.]

ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem inzulin, hanem GLP-1 alapú készítmény. A GLP-1 a szervezet saját vércukorszint-csökkentő képességével működik együtt. Elősegíti a saját inzulin felszabadulását a szervezetben, és feladata, hogy reagáljon a vércukorszint emelkedésére. Leegyszerűsítve, a GLP-1 lassítja az étel továbbhaladását a gyomorból, és csökkenti a glükóz májból való felszabadulását. Magas vércukorszint esetén pedig növeli a hasnyálmirigyből felszabaduló inzulin mennyiségét.


Az emésztés lassítása például az egyik tényezője anank, hogy fogyásra is lehet használni, hiszen így tovább eltelítve érzi magát az ember, csökken az étvágy és kevesebbet eszik a páciens.

ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!