Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem szabad az alapanyagc...

Miért nem szabad az alapanyagcsere alá menni?

Figyelt kérdés

Megnéztem az enyémet kalkulátorral, bődületesen sokat ír. Ha anyit ennék, az kb hízókúra, nem fogyókúra.

De nem is ez a lényeg. Mi történik, ha valaki ez alatt eszik? Nyilván a szervei senkinek nem fognak leállni, akor nyilván a szervezet valahonnan szerez energiát. Gondolom a tartalékokból, vagyis a súlyfeleslegből. Pár éve volt egy depressziós időszakom, amikor szó szerint semmit nem bírtam enni napokig, és utána is csak nagyon keveset. Akkor is vert a szívem, vettem levegőt stb. Pedig a bevitt kalória ezt biztosan nem fedezte.

Akkor miért mondják, hogy nem szabad alatta enni?


máj. 1. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

"szervei senkinek nem fognak leállni"

Előbb-utóbb de. Sokáig el lehet vegetálni, az emberi szervezet elképesztő extrém körülmények között is meglepően hosszú ideig képes túlélni, még ha megnyomorodva is, de ha nem tér vissza az egyén a normál kerékvágásba, akkor az út vége a halál. Ráadásul a BMR alatti tartós táplálkozás olyan hiányokat, sőt akár visszafordíthatatlan diszfunkciókat, kórképeket tud eredményezni, aminek a stigmáit a hátralevő életed során viselheted.

máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó, nyilván, amikor az ember már csont és bőr, mint az afrikai éhezők, akkor nyilván a vége a halál. De alapvetően egy fogyókúrát senki nem tart évekig. Pár hónap alatt pedig nem igen hal bele az ember. A holokauszt idején is sokan túléltek minimális élelmen. Olyanok is, akik nem voltak túlsúlyosak.

3 hete eszek jóval az alapanyagcsere alatt és minden szervem jól működik.

máj. 1. 15:10
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

"Pár hónap alatt pedig nem igen hal bele az ember"

Még egyszer leírom: az emberi szervezet elképesztő extrém körülmények között is meglepően hosszú ideig képes túlélni, de a BMR alatti tartós táplálkozás olyan hiányokat, sőt akár visszafordíthatatlan diszfunkciókat, kórképeket tud eredményezni, aminek a stigmáit a hátralevő életed során viselheted.

"holokauszt idején is sokan túléltek minimális élelmen"

Csupa egészséges, intenzív kórházi kezelésre nem szoruló, semmilyen maradandó károsodást nem szenvedő egyén hagyta el a táborokat.

"3 hete eszek jóval az alapanyagcsere alatt és minden szervem jól működik"

Honnan tudod? Ki szoktad venni, és megvizsgálni a szerveidet? Vagy hetente jársz laborba általános vérképre? 3 hét egyébként nyilván semmi. Majd írj 3 hónap múlva, hogy érzed magad.

máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anno 2,5 hónapig csináltam. A végén energikusabbnak, erősebbnek, egészségesebbnek éreztem magam. És 22 kilóval könnyebbnek. Ennek 12 éve és azóta sincs semmilyen szervi bajom. Vagy ha van, az semmiféle problémát nem okoz. Pedig 3 terhességet csináltam végig, jópár általános vérképet csináltak ezidő alatt. Mindig, minden leletem kiváló volt. Egy rossz rákszűrést leszámítva. A méhnyakrák szempontjából pedig a túlsúly jelentősen nagyobb rizikófaktor, mint a koplalás.
máj. 1. 15:29
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha te 2,5 hónap BMR alatti éheztetés után erősebbnek éreztem magad, mint előtte, akkor előtte szimplán kicsit sem voltál erős (és valószínűleg utána se). 2,5 hónap alatt 22 kiló fogyás pedig irdatlan extrém, ami elmondásod szerint nálad szerencsére nem okozott fiziológiai problémát, de ha van felelősségérzeted, akkor mást nem buzdítasz ilyen egészségtelen szélsőségekre.

Mivel írod, hogy most megint diétázol, ezért nyilván megint fogyásra szorulsz, így láthatóan ez a szélsőség nálad sem válik be, hisz a butasággal elért sikeredet kudarc követi. Ha szélsőségek helyett a kiegyensúlyozott táplálkozásra és a fenntartható életmódra alapoznál, akkor nem kéne koplaltani magad, ezáltal az egészségeddel játszani értelmetlenül. Ugye terhesen normális kalóriabevitelt folytattál?

Az is lehet egyébként, hogy igazából nem is vagy minden egyes nap BMR alatt, csak a kalkulátor, a bevitt kalóriamennyiség és a valóság hármasa nincs összhangban.

máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Terhesen nem folytattam normális kalóriabevitelt. Konkrétan zabáltam. Ebéd után simán benyomtam 2 szelet tortát. Reggelire megettem egy fél jénai tiramisut. Szoptatás alatt szintén. 3-4 fahéjas tekercs cukros mázzal bármikor belefért. Emellett bárki hízott volna. Főleg 12 év alatt.

Úgy gondolom, lényegtelen hogy 1900 kalóriával (ennyit írt a kalkulátor) fogyok évek alatt vagy 3 hónap alatt 800-al, ha utána napi többezer kalória pluszt eszek, hízni fogok. Az életmódváltás nekem nem válik be. Sokkal könnyebb gyorsan lefogyni és utána 1-2 kiló hízásnál visszavenni, mint egy életen át enni a kartonízű teljeskiőrlésű sütiket vagy a diawellnes meg társait. Vagy hogy soha az életben ne ehessek egy finomat. Arról nem beszélve, hogy egyedül a kaján tudok spórolni, a mindenféle mentes meg speciális cuccok meg iszonyat drágák.

máj. 1. 16:12
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Ki mondta, hogy életen át kell enni a kartonízű sütiket? Egy rendesen összeállított étrendbe belefér a normális süti is. Terméezetesen ez akkor ha nem vagy cukorbeteg. Ne a 2 végletben gondolkozz.
máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig akik az életmódváltást hangoztatják, azok mindig azt mondjá, hogy nem esznek fehérlisztet és cukrot. Csakis édesítőt, meg zablisztet, mandulalisztet, teljes kiőrlésűt stb.
máj. 1. 19:30
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ne 2013-as femina.hu cikkekből tájékozódj életmód és dietetika terén, hanem hiteles szakmai anyagokból.
máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

"Úgy gondolom, lényegtelen hogy 1900 kalóriával (ennyit írt a kalkulátor) fogyok évek alatt vagy 3 hónap alatt 800-al, ha utána napi többezer kalória pluszt eszek, hízni fogok"


Hát nekem nem az volt. 3 hónapig 90 kilósan 1200 kaloriát ettem 2019ben. Utána jól leszidtak szakemberek az étkezési naplóm alapján de már megtörtént a baj. Máig küzdök azokkal a problémakkal amit az a 3 hónap alulevés okozott. Szóval nem, nem mindegy. Arról nem is beszélve hogy csökkenti az alapanyagcserédet theát amint viszatérsz a súlytartó életmodhoz, sokkal kevesebbet fogsz tudni enni.

[link]


Nem igaz hogy az életmódváltók nem esznek fehér lisztet meg cukrot. Helye van mindkettőnek az egészséges étrendben. És bizony a tortának is. De nem napi 2 szelet hanem heti 1-2x (máemint a torta vagy más nagyon cukros fehérlisztes dolog). Ha tetszik ha nem, ez az egészséges életmód.

Egy bizonyos mennyiségű cukorig pedig simán egészséges is. A foyásom alatt sok zabot és társait ettem de az élermodvaltás és súlytartás óta szó szerint mindent eszem. A mennyiségre figyelek. Több a zöldség, gyümölcs, gabona, hús, tejterméj és kevesebb a más.

[link]

[link]

máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!