Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a napi max kalória...

Mennyi a napi max kalória bevitel diétánál?

Figyelt kérdés
Egy hete diétázom, 25kg feleslegem van. Amellett hogy szénhidrát és zsír kivan vonva az étrendemből, nézem a kalóriákat is. Kicsit szigorúbb diétát szeretnék követni, és érdekelne hogy ehhez mennyi kalóriát vihetek be a szervezetembe naponta? Hallottam már 800-ról is meg 1200-ról is. Most akkor melyik? Mennyi az amivel már lehet fogyni? Előre is köszi
2009. jan. 6. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit égetsz el.,és hogy eddig kb mennyit vittél be egy nap.tegyük fel hogy eddig olyan 2000 kalóriát,és nem sportolsz semmit,akkor 1200 az jó szerintem.1500 is fogynál már,a 800 nagyon kevés azt felejtsd el.Egyébként ha kivontad a szénhidrát nagy részét az étrendedből,mellőzöd a fehér kenyeret például,és a zsirosabb husok helyett soványt fogyasztasz,valamint sok gyümölcsöt és zöldséget eszel,akkor felesleges a kaloriákat számolni,mert fogyni fogsz nélküle is.
2009. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Tudtad, hogy ha nem viszel be elég zsírt, akkor lelassulhat a fogyás?

Egy kanál lenmagolaj reggel minimum!

Ennyit arról, hogy nem szabd zsírt bevinni.

Ha egyáltalán nem eszel szénhidrátot. akkor meg elájulsz. Gratulálok tagja lettél az öngyilkosjelöltek táborának.

Nem kell mindent ész nélkül csinálni...

2009. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Egy részt eszel szénhidrátot, hisz a gyümölcsökben tele van! De attól ne hogy kivond őket a diétából! Viszont arra figyelj hogy inkább a nap első felében fogyaszad, vagy inkább olyan délig. Reggel legyen a legnagyobb kalória bevitel, mert akkor üres a szervezett és jobban megindul az anyagcsere ami ugye fontos tényező! A zsírok valóbban fontosak de nem az a zsír ami a szalonnábban vagy a sültkrumliba(az olaj miatt) van! De az eszenciális telitetlen zsírsavakat(amik ugye kellenek) azokat nagyon jól tudod fedezni a halakból és a különböző magokból, tökmag, dió, mandula stb... A napi kalória bevitel pedig attól is függ hogy egy alacsony vékony alkatú nőről vagy egy 2 méteres izmos férfiről van e szó, szóva lehet akár 1500 vagy 3500(amitől stagnál a súly) Nyugodtan ehetsz napi 2000 kalóriát is ha edzel mellette! Én pl. 23 éves 175 magas férfiként kockás hassal rendelkezem pedig napi 4.000 kalóriát eszem, ez azért van mert elég keményen edzem, ettől nem csak akkor égetek zsírt amikor edzek, sőt akkor igazábból se mennyi zsírt nem égetek mert figyelek arra hogy tele legyek energiával, különben úgy leesne a vércukorszintem hogy elhánynám magam(az első ilyenk jellegű edzésnél - crosstraining - nagyon közel voltam)! Viszont a szervez aznap, sőt, másnap is folyamatosan többett fogyaszt, izmot épit, zsírt bont, mert muszály neki, a tesztoszteron is magasabb lesz ami szintén zsírbontó hormon(többek között)! Szóval szerintem az edzés nagyon fontos tényező, sőt, a legfontosabb! Kivéve persze ha nőről van szó, nem is tudom hogy férfi vagy e vagy nő! Amúgy erre bátran rá lehet klikkelni hogy értsétek miről beszélek! [link] A végén mutatja hogy milyen volt a srác és néhány hónap alatt milyen lett, igaz ő már egy kicsit komolyabb gyakorlatokat is végezz, igaz vannak jóval durvábbak is, ha neten rákerestek a Crosstraining vagy a Crossfit szóra nagyon sok anyagot fogtok találni!
2009. jan. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, 183cm magas és 100kg. Ha 20kilót leadnék, már nagyon vékony nőnek számítanék, hiába kéne 70kg-osnak lennem, mert a csontozatom is erős. Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2009. jan. 7. 09:38
 5/6 anonim válasza:
Biztos halottad már de nem az számít igazából hogy mit eszel hanem hogy mennyit. Nemkell bonyolult számolgatás sem hozzá hogy menynit eszel. Csak tarts mértéket és mozogj ez az ami mindekinél beválik. Körülbelül 7500 kilokalória 1 kilogramm zsír a testben. A futás 1 óra alatt közepes tempóban 600-700 kalória ami 10 1 órás futást követően eleve 1 kiló. tehát reggel is futsz este is 5 nap alatt kész az 1 kiló. És ez színtisztán a zsírból van. Nemkell félned attól hogy 1 óra úristen mert energikusabb leszel próbáld ki. Ráadásul gyorsul az anyagcseréd is ami + fogyást jelent. ja és lefekvés elött 2-3 órával ne egyél semmit. Én így fogytam le 10 kilót nagyon hamar. Gyorsabban mint 50 nap. És nemkerült izomveszteségbe sem ami a diéta hátránya. Próbáld ki ha nemsikerül nemvesztettél semmit. De mielött elkezded kérd orvosod tanácsát mert lehet hogy nem terhelheted magad ennyire.
2009. júl. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 showmesthing ***** válasza:
Ez az omg-dieta amirol beszeltel?
2013. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!