Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez nagyon sok kaloria lehet?

Ez nagyon sok kaloria lehet?

Figyelt kérdés

reggeli-1 alma,2 zöld tea,3 kicsi turogomboc 1 upedate joghurttal.

tizorai-két 3db édes keksz,1 körte

ebéd-2 szelet rántott pangásziusz filé rizibizivel

uzsonna-egy darab csokis kroasan

vacsi-egy szelet rántott hal rizibizivel,egy nagy szelet citromtorta.

iszonyu bűntudatom van most,de sajnos mostanában ojan éségrohamok törnek rám hogy egyszerüen nem tudok másra gondolni csak a kajára,főleg az édességre ,kérlek segitsetek mi lehet az oka,már a korpatabletta sem segit.


2011. okt. 27. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

reggeli kb 400 Fogalmam sincs mekkor az a 3 kicsi túrógombóc és pontosan miből van

tízórai: 150-200

ebéd: 500-600 függ hogy mennyi rizi bizi

csokis croiassant: 360-400

vacsora: rántott hal rizibizi : mondjuk 500 , citromtorta ha jó nagy szelet lehet 400.

szóval lehet akár 2500 kalória is.

2011. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"ojan éségrohamok törnek rám hogy egyszerüen nem tudok másra gondolni csak a kajára,főleg az édességre ,kérlek segitsetek mi lehet az oka,már a korpatabletta sem segit."


beteg vagy, irány pszichológus. következő diplomának ezt kéne tanulni, hihetetlen mennyi összezavarodott ember él.. és gondolom Te is fiatal vagy, mert ez rájuk jellemző inkább, ahogy látom.


ettél, igen, ba.szol kiszámolni mennyit, ráadásul milyen étel az, hogy update joghurt meg túrógombóc? csokis croissant? mi a sz.ar az? ezek közül a joghurt az, ami normális, csak megfizettek egy márkát, és így update-abb, ebbe csak ezért kötöttem bele.


nyilván ha sza.rul eszel, ÓÓÓ citromtoráért még semmit nem írtam.. mindegy, ha sz.arul eszel, éhezik a szervezeted, akkor éhes leszel, közben zsírt raktároz.. remélem erről már hallottál, és nem újdonság.

amit ettél, és érdemes volt elfogyasztani az a gyümölcs volt, a hal és a rizs. ezek elegek lettek volna egész napra OLYAN mennyiségben, hogy az energetikailag nagyjából elég legyen neked, tápanyagra meg ezek kimondottan jók, tehát összességében nem ettél rosszul, csak sok sz.art is benyomtál. reggelire ugyan úgy mehetne hal, rizs, de akár jó féle szénhidrát + hús is. a gyümölcsöket én hagynám valamikor 10órai felé, de kekszet felejteném.

uzsonnára is vagy gyümölcs, vagy jóféle szénhidrát + hús. vacsora jó, de a kib.aszott édességek helyett egyél már normális mennyiségű c-vitamint, mondjuk reggel és este 500mg istenesen javítana a helyzeten, vélhetően kevesebb édes sz.art kívánnál.

egyébként egészségedre ^^

2011. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azért van falási rohamod, mert cukrot és rossz szénhidrátot viszel be.


Használj édesítőt, egyél reggelire zabpelyhet és teljes kiőrlésű kenyeret.


Ilyen egyszerű.

2012. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég régi a téma, de szerintem másoknak is hasznos lehet:


Az utolsó hozzászólónak igaza van! Amit felsoroltál élelmiszert, bár én nem nevezném annak pár dolgot, attól ne csodálkozz, hogy falási rohamaid vannak, a cukor hirtelen megemeli a vércukrot majd leesik rövid idő múlva, így falási rohamaid lesznek, vagy nem is éhes vagy hanem egyszerűen ásványianyag és vitamin éhséget érzel, gyümölcs után megszűnik 4órára :)!


Fontos, hogy házilag csinálj meg majdnem mindent vagy bio legyen, mert a kész ételek tele vannak adalékanyagokkal, és fontos tudni, hogy ha felszaporodnak ezek a szervezetedben, akkor a szervezet amit nem tud kiüríteni akkor azt igyekszik elraktározni a zsírban, ezért zsírt kényszerül építeni, ez az elraktározás megvédi a szerveidet a károsodástól, hogy a méreg ne jusson a létfontosságú szerveidhez), édesítő a köztudattal ellentétben jobban hízlal mint ha ugyanannyi gramm cukrot ennél, mellesleg idegméreg, helyette használj steviát, nem emeli az inzulint 1 teáskanál 2g kcal (nekem nem jött be az utóíze miatt, aminek nincs utóíze azt adalékkal elnyomják, ezt lehet magról is ültetni és a leveleivel ízesíteni amit szeretnél) vagy használj nyírfa cukrot, nem emeli az inzulint és a cukorszintet sem, de édes (cukorbetegek ezért is fogyaszthatják)! Sajnos a bio igazi minőségi tönkölyliszt ára 600-800Ft kilója (de ehhez soha nem kell tojás például ha ebből csinálsz süteményt és vaj sem, mert magas a fehérje tartalma /a fehérje kell, hogy ne essen szét a tészta, ezért raknak bele tojást a sima lisztbe ami alig tartalmaz fehérjét, 100g tönkölyben 14g van/, a nyírfa cukornak 1800 körül van kilója, de sokáig elég! Használj himalája sót, a bolti az csak nátrium, ezért is nem ajánlják a sót (vérnyomás emelő, káros stb., csak azt felejtik el, hogy az igazi sóban 82féle fontos ásványi anyag van és a himalája só ilyen, annyit sózol vele amennyit akarsz, a bolti az szinte csak nátrium és csomósodás gátló, na abból még egy gram is káros!


Reggeli:


Házikenyér teljes kiőrlésű tönköly lisztből maximum 1-1,5 szelet avokádóval (fontos, hogy házilag sütött legyen, mert a bolti max 15% tönkölylisztet tartalmaz valamint tele van méreggel, avokádó vaj: pástétomot kell készítened belőle fűszerekkel, avokádó ha érett, akkor olyan mint egy pástétom, ezt összekevered fűszerekkel, rengeteg ásványi anyagot tartalmaz és vitamint, továbbá 30%a olaj, de ezek telítetlenek és omega 3 omega 6 stb. én nem szeretem sajnos), de használhatsz helyette BIO kókuszzsírt, ez is házilag kókuszból elkészíthető, nézz utána a neten, egyszerű, és ebből nyerhető kókusztej is, csak kemény kókuszt válassz és amiben érzed, hogy lötyög a belső kókusztej, amiben nem az nem jó) A lényeg, hogy a bolti margarint és társait felejtsd el, lerakodó zsírok és majdnem hogy műanyag is, amit fentebb soroltam, kókusz avokádó egyből elégeti a szervezet!


Ebéd:


1 szelet csirkemell grillezve, 400g főtt burgonya örölt köménnyel (fontos, hogy amit tudsz héjában a sütőben süsd meg, így nem főzöd ki belőle az ásványi anyagokat, csak kóstold meg, például a répa sütőben hajában sütve nem szárad ki úgy és répa íze van! Mindent párolj sütőben, vizet soha semmihez ne adj, különben az ízek a jénai falán kötnek ki és semleges ízű lesz minden! A répa ízét az ásványi anyagok adják meg és minden másnak is!)


Vacsora:


(Tök mindegy hányorakkor eszel, tévhit, hogy x idő után nem szabad enni, a szervezet beosztja a kapott élelmiszert, továbbá ha éhesen alszol el, akkor romlik az alvás minősége is!)

A legjobb, ha például tudod, hogy mész futni, akkor előtte eheted ugyanazt mint ebédre, 300g burgonyával! Fontos, hogy edzés előtt mindig egyél normálisan fehérjét és szénhidrátot (én este edzek 18 fele, így este eszek még egy csirke mellett vagy csak burgonyát 4-500g-ot, vagy banánt 2-3at vagy akármit a lényeg ne bolti kész kaja és ne olajban sütve!

Ha nem edzek akkor kevesebb burgonyát ( a burgonyában 100grammban 2,5g fehérje van, ez a fehérje nagyon jól hasznosul, ehetsz még tojást is (bár ez emeli a koleszterint, de ennyire azért nem szabad belemerülni a fogyásnál szerintem!

A lényeg, hogy olajban sütés ne legyen soha, bepanírozott húst grillezve ugyanolyan finom lesz, mert a hús is tartalmaz zsírt és magában megsül, csirkemell száraz, így erre a célre a comb jobban megfelel, ha olajban sütsz, akkor egyrészt álmos leszel evés után, másrészt soha nem fogsz súlyt veszteni, mellesleg meg nagyon káros!)


És ami nagyon fontos, a grepfruit, gyorsítja az anyagcserét, tele van sok ásvánnyal és vitaminnal továbbá elveszi az éhségérzetet, futás előtt még jobb (1darabot gyümölcs centrifugában pici víz hozzá adásával + nagyon pici oliva olaj, így jobban felszívódnak a zsírban oldódó vitaninok, bár minden gyümölcs szinte tartalmaz némi zsírt) + 2 alma, sárgadinnye, meg ami létezik minden gyümölcsöt belepakolhatsz, napi 1kg legyen meg legalább vegyesen mindenből) + egyél meg napi 2répát nyersen, párolj sok zöldséget hús mellé, ne csak krumplit, akármit, rizst is lehet főzni, ahogy az elején írtam!


Amit fentebb írtam kb 1400-1600 kcal, (nőknek kb 1300 kalória kell, ha egyhelyben ülsz egész nap, ez az alap, de ha már bemész a városba, ha már főzől vagy akármi, akkor ez nem elég, főleg ha edzel is, napi egy óra futás kb 500kcal, így az napra attól függ mit dolgozol 1800-2000kcal kell naponta, hogy szinten tarsd a sújod, bár napi 1,5 kg zöldség gyükmölcs mellett is fogyni fogsz, de a szervezeted jelezni fog, ha nem kell több) (függ hogy mennyit mozogsz stb. ha sokat edzessz azon a napon akkor több kell és azzal is fogysz) Ha ezeket betartod, nem leszel éhes, sőt energetikus leszel 1-2 hónap múlva, evés után nem leszel fáradt és fogyni fogsz, feszesedni fogsz! Ehetsz pizzát is, pici sajttal darált hússal, a lényeg: Tönkölylisztből legyen a tészta, a paradicsomszósz otthon !!4-5 paridocsomból elkészíteni!! + zöldségek akár + pici sajt! A lényeg, hogy felejtsd el a bolti félkész, kész termékeket, mert például tévhit, hogy a pizza egészségtelen, ehető, de adalékanyagmentesen a megfelelő anyagokból otthon elkészítve, persze minden lisztből készült dolgokat azért mértékkel!


Nem kell a fogyáshoz éhezni!! Sőt az rosszabb, mert belassul az anyagcsere! Normálisan kell mindenből a lehető legjobbat! ;)

2012. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és hagyd ezekez az upedate dolgokat, mert a falra mászok tőlük, csak pénzről szól! Norbi is az elején még nem így beszélt (sok zöldség gyümölcs fehérje, majd meglátta a pénzt benne és utána már csak a norbi upedate kaja lett jó....
2012. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még valami:


Én utáltam a gyümölcsöket, mert íztelen, így erőltettem, de két hét után elkezdtem érezni az ízeket is jobban, miután nem ettem ízfokozókat ami minden készételben benne van!


VEGETÁT sem szabad enni, tele van ízfokozóval!!!

Vegetát is csinálhatsz házilag, de igazából minek?

Levesbe bele a zöldség répa, ugyanaz az és persze himalája só!


Amint elhagyod az egészségtelen ételeket, utána készülj fel rá, hogy íztelen lesz minden, mert ízfokozóval elnyomjuk az ízlelő bimbóinkat :)) és idő kell míg "elkezdjük érezni az igazi ízeket!! De 2hét után ez változni fog!


Szalámi, párizsi ezeket hanyagoljuk, ha tudnánk h szója és rohadt hús és sok csont a párizsi és csak az ízfokozók miatt érezzük finomnak, akkor nem ennénk..

2012. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegeta: Vegeta növénnyel, az ablakban elfér egy cserében egész évre! ;)
2012. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 showmesthing ***** válasza:
Ha ajanlhatok vmit hagyd ki a reggelit, egyik legjobb fogyokura ez eris akaratuaknak
2013. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!