Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyors-fogyasztó edzésprogram....

Gyors-fogyasztó edzésprogram. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Tud-e valaki olyan edzés-programot, amivel akár pár héten belül letudok fogyni látványosan(na jó, azért lehet túl sokat kérek). Régen is elkezdtem felüléseket csinálni, de az akaraterőm kevés volt a folytatáshoz. Konkrétan a hasam, amiről lekéne szedni a párnákat. Nem vagyok nagyon dagi, 183 centi vagyok, 84-85 kiló(ez mindíg változik), szóval nem egetrengetően nagy a felesleg. Napi pár órás edzés érdekelne, ha valakinek van pozitív tapasztalata azt szívesen elolvasnám. Tudom, hogy egyénfüggő, de szerintem én hajlamos lennék a fogyásra. Nem csodafogyasztó szerek érdekelnek, hanem valami otthon is végezhető edzésprogram, ami használ is. Előre is köszi a válaszokat.
2009. febr. 1. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Vagy gyors vagy fogyasztó. Ebből a kettőből egyet választhatsz.
2009. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyes testrészekről külön nem lehet fogyni- de mindenhonann igen. Majd tudod erősíteni fogyás után ezeket az izmaidat, hogy ne jöjjön vissza a zsír, feltéve, ha nem izomból fogysz a kevés fehérjefogyasztás miatt- ekkor naribőr lehet a vége, vagy csont és zsír effektus... A kilókhoz, azaz a tested zsírtartalékaihoz akkor nyúl a szervezeted, ha aerob edzéseket csinálsz kb 3-4X1 órát/hét, közben a pulzusodat kb 130 alatt tartod: ha nagyon lihegsz, nem megy be elegendő oxigén, ami nélkül nincs fogyás. (lassú kocogás, gyors séta, bringázás, úszás)

Szénhidrát (kevés) reggel, gyümölcsök reggel és délutánig (a bennük lévő gyüm.cukor is hizlal kevés kivétellel, de a fruktóz lassan szívódik fel, tehát utána nem leszel éhes minta szénhidrátok és a répacukor után). Vacsorára edzés és zöldségek, ebédre sok fehérje, hogy ne izomból fogyj.

Zsírt szénhidrát nélkül nem tudsz megemészteni, hasmars lesz belőle.

Ha ezeket az alapokat tudod, akkor mindig kontroll alatt tarthatod a testsúlyodat, bármilyen diétát is választasz (ésszerű kereteken belül).

Ha nincs kitartásod, akkor nem lehet fogyni- azért ez alap. De elmondom, hogyan tudod örömmé varázsolni a kocogást pl. Nagyon lassú zenéket vigyél magaddal, kezdetben (nemröhög!!!:) én a kedvenc szerelmes dalaimat raktam az mp3-ra és sötétben mentem futni. Lépéstempóban, a zene csigalassú ütemeit követtem. Megállni nem szabad, de lassítani egyenesen kell- még így is- mert úgy 10-15 perc után önállóan begyorsul a tested. Akkor is, ha még életedben nem tettél meg futva fél percnél többet. Így pár hét alatt egyre hosszabb távokat bírsz majd lekocogni, mégpedig egyre könnyebben. A zenéket ekkor lecserélheted egy kicsit gyorsabbra.

Edzés során az első fél órában még nem zsírt, hanem csak vércukrot bontasz- ezt jó tudni még.

Sok kitartást és sikereket Neked!

2009. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!