Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szokott valaki "fogyasztó"...

Csokissüti002976 kérdése:

Szokott valaki "fogyasztó" teákat inni? Pl. : zöld tea, rooibos tea, mentatea, stb. Ha igen, milyet? És mi a tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy darabig méregtelenítő teakeveréket ittam. Nem történt semmi.


A lúgosító teát nem ajánlom, mert amikor abbahagytam, úgy felment a gyomorsavam...quamatelt kell szednem. Nyilván az ember nem szándékozik örökké, minden nap inni. Persze ez az én esetem.


A zöld tea jó, de a fogyasztó hatáshoz sokat kellene belőle inni, akkor meg túlpörgök tőle. Amúgy egészséges, de sajnos ez is elszínezi egy idő után a fogakat.


:-)Ez az én tapasztalatom.

2011. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én egy jo darabig ittam fogyaszto teát, le is fogytam (bár nem sokat ettem mellette), de nem ajánlom, mert állandó hasmenésem volt, s a végén a gyomromat is kicsinálta. azota a sima teát se szeretem.
2011. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én iszok zöld teát,detuti nincs fogyasztó hatása.

Ha meg ki akarom hajtani a vizet akkor kávét iszok.

2011. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2-szer iszom keseru zold teat. (Reggeli es Ebed utan, 1-1 Filterbol...)
2011. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat. Neha ha elfelejtem mar hianyzik. Nem tudom, hogy fogyszt-e de mindenkeppen lugosit.
2011. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%

"Én egy jo darabig ittam fogyaszto teát, le is fogytam (bár nem sokat ettem mellette)"

Nyilván a teától fogytál.

2011. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A zöld tea és a rooibos tea NEM fogyasztó tea. Egyes cikkek szerint napi 1-2 bögre zöld tea kb. 10%-kal növeli az energiafelhasználást, de lehet, hogy ez nem igaz, nem tudományos cikkben olvastam, hanem teákról szóló írásokban. (Nagy teás vagyok, de inkább fekete.)

Ugyanezt olvastam a grapefruitról is, de bizonyíték erre sincs. Ahogy pl. a citromos víz sem fogyaszt, meg az ecetes sem.


Vannak ún. fogyasztó teák, amik "fokozzák az anyagcserét", valójában hasmenést okoznak. Ez nagyon nem tesz jót, mert egyrészt nem szívódik fel a tápanyag, a szervezet éhezik, valamint felborulhat a bélflóra egyensúlya is, a hasznos baktériumok kiürülnek, hiányukban könnyebben szaporodik el a káros, pl. a candida, aztán lehet vele küzdeni.

Ráadásul olyan "mellékhatásuk" is van, hogy amikor már nem iszod tovább, szorulásod lesz, és a tea nélkül nem megy.

2011. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

*mindenkeppen lugosit.


Ki kell ábrándítsalak. A lúgosítás humbug, a test ph értéke állandó. Nem tudod befolyásolni. Kérdezz meg egy belgyógyászt. Megváltozhat súlyos betegségtől, pl. rák, de attól, hogy lúgosítasz, még nem gyógyulsz meg és nem lesz lúgos a szervezeted, csak ha meggyógyultál.

Elhiszem, hogy "lúgosítással" lehet fogyni, de nézd csak meg, egész "véletlenül" az ún. lúgosító ételekben alig van kalória, a savasító meg mind hízlal. Tök mindegy, hogy nevezed, attól fogysz, hogy kevesebb kalóriát viszel be. Csak nem azt mondod a tortára, hogy hízlal, hanem azt, hogy savasít. A lényeg, hogy nem eszed meg.

2011. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy helytallo a gondolatmeneted. Eleve forrast sem irtal, neked meg csak ugy nem hiszek.


Ha ugyanannyi kaloria spenotot, aztan kesobb zsirszalonnat megennek, akkor szerintem 2 kulonbozo ph erteket mernenk.

2011. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
gyógynövényes könyvből nézetem ki neked : ezek a fogyasztó teák (a többi gyógytea használt ezeket még nem próbáltam) :-kökényvirág, rebarbara gyökérbengekéreg,sédkenderfű,aranyvesszőfű,lestyángyökér,bodzavirág,vadárvácskafű,zsályalevél,petrezselyemgyökér, árvacsalánfű, kukoricabajusz, cickafarkfű,édesköménymag,konyhaköménymag,bengekéreg, kökényvirág... van miből választani :D
2011. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!