Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kardio-edzéssel az izom is fogy?

Kardio-edzéssel az izom is fogy?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem fogyókúrázni és azt ajánlották, hogy heti min 3x iktassak be kardio edzést. Ezek 3x20 percből állnak. Ma vettem L-Karnitines kapszulát ami elvileg fokozza a zsírégetést. Kicsit utána néztem és arra bukkantam, hogy sajnos az izom is fogy a kardo-edzések során, ezért kellene súlyzós edzést is beiktatni. Sajnos már próbáltam súlyzós+kardo edzéseket csinálni régebben, de azzal nem fogytam, semmi hatása sem volt és olyan izomlázam lett, hogy néha a fájdalom miatt nem tudtam rendesen edzeni.. :( Szóval az a kérdésem, hogy ha most csak kardio edzéssel esetleg az izmom is "fogyna", akkor a kitűzött súlyvesztés elérése után súlyzós edzéssel még tudok izmot erősíteni?
2011. jan. 21. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is olvastam valahol, és jól el is keseredtem, mert rendszeresen szoktam cardiozni.Amúgy nem értem, hogy fogy el az izom edzés közben.Edzel és fogy az izom?De hülyén hangzik nem?Amúgy szerintem simán tudsz a súlyvesztés után izmot növelni, ha elkezdesz súlyzós edzéseket csinálni.
2011. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi :) hát ezaz.. én sem értem, hogy edzés közben hogyan fogy az izom.. :S :D
2011. jan. 21. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez de hülyeség. :D Rendszeres edzés során az izom épp hogy nő, nem fogy. :) Persze ennek alapfeltétele a megfelelő fehérje bevétel, ugyanis anélkül nem keletkeznek új sejtek, azaz izomfejlődés se lesz. :)
2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*bevitel
2011. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kösz :D szerintem is baromság, de több helyen is olvastam, szóval gondoltam megkérdezem :D
2011. jan. 21. 21:52
 6/10 anonim válasza:

Cardio edzés során fogy az izom, ha nagyon magas a pulzus szám(azaz ha már kb. lihegsz). Ez azért van, mert a test a nagy energiaszükségletet nem tudja már csak a zsírokból fedezni, ezért hozzányúl az izmokhoz. És a testnek a túlélés a célja, nem az hogy mennyire szépen nézz ki.

Ezért szokták mondani, hogy futás HELYETT kocogás vagy erőltetett séta ajánlott. Végül is mindegy milyen módon, csak a szívverés számít.

2011. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ohh már értem. köszönöm a felvilágosítást!! szóval az a lényeg, hogy ne őrült módjára toljam a gépeken.. :)
2011. jan. 21. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem hülyeség az izom fogyás. Amikor épül az is annak a mellékhatása, hogy előtte fogyott, különben mitől nőne? Aerob edzés szerinte jobb lenne és mellette súlyzózás + normális tápnyag bevitel, mert anélkül a mozgásnak nincs semmi értelme.
2011. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés után inkább aerobot csinálj.Kisebb az intenzitása,mint a kardiónak és monotonabb,de nem bont annyira izmot,viszont zsírt igen.

Egyébként ahogy írták már a bontás és az izom építés is elsősorban táplálék bevitel függő és a fogyás is.

2011. jan. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És az Aerob edzés is égeti a zsirt ? vagy nem annyira mint a kardio ? mert le szeretnék fogyni (sok felesleg van rajtam) és közben izmosodni is szeretnék. 14/f
2011. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!