Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatásos fogyás. Terv van,...

Hatásos fogyás. Terv van, véleményekre lennék kíváncsi. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a lusta életmódomnak hála felszedtem jó pár kiló felesleget. Elhatároztam, hogy ez nem mehet így tovább és tenni fogok érte, hogy változzak. Vannak elképzeléseim, viszont kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre is. Rólam annyit, hogy 23 éves fiú vagyok, 190 cm magas és 95 kg. Úgy gondolom, hogy olyan 80-82 kg körül már jó lennek. Az kb 13-15 kiló felesleg. Ezt szeretném leadni olyan 3 hónap alatt. Persze, ha elértem a célom akkor is betartanám az alább megfogalmazott dolgokat, csak kisebb mértékben, tartva a súlyomat.


Első lépésben csökkenteni fogom az evés adagokat, sajnos nagyon megszerettem (régen "utáltam") az evést és nem tudom abbahagyni. Ha valami ízlik, akkor eddig eszem még szinte rosszul nem leszek. Ezen szeretnék változtatni. Reggelire azt olvastam, hogy gabonapehely lenne a legjobb. Szerintetek? Ebédre azt enném, amit eddig is, viszont fele akkora adagot, illetve kenyeret semmihez nem ennék. Plusz evés előtt innék 3 dl ásványvizet, hogy telítsen el valamennyire. Vacsorára egy fél szelet vékony kenyér és lágy-tojás vagy rántotta vagy tükörtojás (olíva olajon kisütve), illetve mellé sok zöldség.


Szeretnék eljárni ezen kívül esténként futni. A kérdésem, heti hányszor érdemes? Mert van ahol azt olvasom 3, van ahol 4-5. Hány naponta érdemes pihenőnapot beiktatni? Mire kell ügyelni így télen, hogy az ember meg ne fázzon?


2011. febr. 7. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz annyira lefogyni? Sztem a pasiknál szexy ha van egy kis hasa. A magasságodból ítélve neked nem is nagyon lehet.
2011. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
barátom hasonló paraméterekkel rendelkezett, neki elég volt a kólát lecserélni ásványvízre, a sört meg kevesebb borra. ja meg meki, burger king kihúzva. észre sem vettük, de 3-4 hónap alatt 100 kg-ról lement 80-ra, lötyög minden cucca, az arca meg nagyon szép kisfiús lett :)
2011. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Miért akarsz annyira lefogyni? Sztem a pasiknál szexy ha van egy kis hasa. A magasságodból ítélve neked nem is nagyon lehet."


Pedig sajnos van. Kb a súly feleslegem 80%-a ott található. Ezt a kevés mozgásnak tudom be.


"barátom hasonló paraméterekkel rendelkezett, neki elég volt a kólát lecserélni ásványvízre, a sört meg kevesebb borra. ja meg meki, burger king kihúzva. észre sem vettük, de 3-4 hónap alatt 100 kg-ról lement 80-ra, lötyög minden cucca, az arca meg nagyon szép kisfiús lett :)"


Nem iszok kólát, nem szeretem. Ásványvizet szoktam. Szerintem a sör áll a dolog mögött, sajnos mostanában jó párszor estem kicsit túlzásba vele, azon is csökkenteni fogok. Gyors kajákat meg megint csak nem eszek, max 2-3 havonta egyszer egy Gyros becsúszik.

2011. febr. 7. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:

hát, amit írtál, az egy 60 kilós embernek is koplalás lenne... ne vonj meg magadtól semmit, csak megfelelő időben edd!

reggelire igazad van a gabonapehellyel, de nézz utána, hogy csak olyat egyél ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. amin ott van hogy összetevők: cukor, az kapásból kiesett. de mivel a reggeli indítja el a napod, itt nyugodtan ehetsz 2-3 szelet kenyeret (teljes kiőrlésű, vagy legalább barna), csirkemell felvágottal, sok zöldséggel és tojással.

mindenképp iktass be 10órait és uzsonnát, ezekre ehetsz pár gyümölcsöt, natúr joghurtot (édesítővel, fahéjjal, gyümölccsel).

ebédre edd azt, amit eddig, csak fele adagot. de ha sovány hús vagy liszt nélküli főzelék van, abból nyugodtan betermelhetsz ;)

vacsi: fehérjedús dolgok: rántotta zöldséggel, sovány tejtermékek, túró, mozzarella, zöldségek, csirkemell husi v felvágott.


Mozgás: szerintem heti 3 a minimum, de 5nél többször nem érdemes edzeni. a futás nagyon jó, átmozgat mindent. ha hűvös van, öltözz rétegesen (én legalább 4 réteget szoktam), sapka, és a szád elé csavarj sálat, így nem lesz torokgyulladásod, ha a szádon vennél levegőt. állíts össze egy pörgős zenelistát, és mehet is :)

igyál meg napi legalább 3 liter vizet.

2011. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"reggelire igazad van a gabonapehellyel, de nézz utána, hogy csak olyat egyél ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. amin ott van hogy összetevők: cukor, az kapásból kiesett. de mivel a reggeli indítja el a napod, itt nyugodtan ehetsz 2-3 szelet kenyeret (teljes kiőrlésű, vagy legalább barna), csirkemell felvágottal, sok zöldséggel és tojással."


A Cerbona Fitt reggeli ilyen?


"mindenképp iktass be 10órait és uzsonnát, ezekre ehetsz pár gyümölcsöt, natúr joghurtot (édesítővel, fahéjjal, gyümölccsel)."


Ezt megfogadom.

2011. febr. 8. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
meg kell nézni a cimkéjén, és ha rajta van h cukor, akkor nem jó. ha mondjuk méz v fruktóz v édesítő van helyette akkor okés
2011. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!