Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehet a legkönnyebben...

Mivel lehet a legkönnyebben fogyni? Kinek mi segített, mi ért a legtöbbet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 08:15
 1/3 Krisz85 ***** válasza:

Az még sosem tűnt fel senkinek, hogy aki az emberi test alapvető biológiai tényezőivel tisztában van, annak sikerül is megszabadulni a súlyfeleslegtől, pontosabban a felesleges testzsírtól?!


Testmozgás, és kiszámolt, pontos precíz diéta, ami nem egyenlő a koplalással!!!.

2011. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi. Egyetértek az előttem szólóval, de azért kicsit bőven írok saját tapasztalatokról, megvilágosodásomról, hátha így a többiek is tisztán fognak látni. Tehát.. mikor ráébredtem, hogy +10kg van rajtam, és hát nem is egészséges meg egyébkén is, hogy nézek ki... én is, mint a legtöbben, valami fogyókúra után néztem. Akkor még nem tudtam semmit a táplálkozásról, mozgást egyenesen tehernek gondoltam, s mivel más is fogyott le mozgás nélkül, úgy voltam vele, akkor nekem se kell. Több ilyen 1-2 hetes dolgot kipróbáltam, sikertelenül, nem voltak tarthatók, meg sok értelmük se volt. Aztán eljutottam a 90 napos diétához, ami már azt hittem jó lesz. Az első hónap után éreztem, hogy ennek sincs értelme, bár tudtam tartani, de valamennyire éhes voltam, s lement rólam úgy kb 4 kg, de meg sem látszódott. Itt abba is hagytam mindent, majdnem egy évig nem foglalkoztam semmivel. Ekkor már ott tartottam, hogy +15 kg van rajtam, tehát már az 1 évvel ezelőtti állapotomnak is örültem volna. Fogtam magam, időt fektettem a "tanulásba", megismerkedtem az ételekkel, a normális étkezéssel, a mozgással. Különböző tanulmányokkal, kutatásokkal, ahol bizonyították, mi miért hatásosabb másnál. Így áttértem az egészséges étkezésre és a rendszeres testmozgásra. Napi 5x eszem, délelőtt szénhidrát tartalmú ételeket leginkább, délben vegyes, délután a fehérjére helyezem a hangsúlyt. Az egyik kutatás alapján, akik csak diétáznak mozgás nélkül, azoknál az elvesztett tömeg fele csak zsír, tehát pl lefogy valaki 8 kilót, csak 4 zsír, ami rettentően rossz arány, főleg, hogy azért akarunk fogyni, hogy a zsírtól szabaduljunk meg. Legalábbis én attól szeretnék, nem egyszerűen azt, hogy a mérleg mutasson kevesebbet. Akik pedig diétáztak és mozogtak is, jóval több zsírt veszítettek, kevesebb izmot. Ezért kell tudatosítani magunkban, mert nem mindegy, hogyan fogyunk le. Az sem, hogy tartható a későbbiekben, hisz ha egészségesen étkezünk, akkor ez a pár hónap alatt ránk is ragad, feltehetően később sem akarunk rajta változtatni, nem térünk vissza a régi életmódunkra. Legalábbis én így vagyok vele. Tehát a legtöbbet az éri, ha életmódot vált az ember, normálisan étkezik és rendszeresen mozog. Nekem ezzel 3 hónap alatt lement 10 kg és abban is biztos lehetek, hogy nagy része zsír, mivel tettem érte, hogy így legyen :).
2011. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Másodikkal teljesen egyetértek évekig killódtam a diéttákkal minden tablettát kipróbáltam végül oda jutottam, hogy 20 kg feleslegem volt annyi szerencsém, ,hogy magas vagyok és eloszlott. Akkor azt mondtam nem megy ez igy elkezdtem aerobikozni futni biciglizni torna dvdék ugrókötél sok séta szóval mindegy, hogy mit de folyton mozogtam és mozgok is. Mellé oda figyeltem az étkezésre reggelira naturjoghurt zabpehely majd a nap folyamán pár gyümölcs és 3 részre szét osztva csirke mell brokkolival sok sok viz gyógyteák. S sikerült. Elején nehéz
2011. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!