Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki? Mit ehetek...

Hogy kezdjek neki? Mit ehetek és mennyit és főleg mikor? Mit mozogjak?

Figyelt kérdés

70 kg, 160 cm, 27 éves vagyok, és van egy 1 éves gyerekem, komolyan soha nem fogyóztam, de most muszály kezdenem magammal valamit, mert ez már nagyon durva.

Annyit tudok, hogy diéta és szálkásító mozgás kellene. Norbi kick-boxra gondoltam meg Réka 20 perces tornáira. Vagy ruházzak be szobabiciklire? De az meg erősíti a combokat, vádlikat, az meg nekem nem nagyon kellene... Szerintetek? Légyszi konkrét dolgokat írjatok. Nem bánnám ha valaki konkrét napi-heti tervet készítene. Előre is köszi!


2011. márc. 28. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Én adok egy címet hogy mikor mit ehetsz,nézegesd meg.:


[link]

2011. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én is voltam 71kg 165cm mellé. Az összes divatdiétát kipróbáltam,egyik sem használt. végül rá kellett döbbennem hogy csak az életmódváltás segíthet.

minta egy napra:

reggeli: 1 tojássárgájából, és 2 tojásfehérjéből rántotta. Fél paradicsom fél teljes kiörlésü kifli.


Tízórai: 1 napancs


Ebéd: 1 szelet sült csirkemell(teflonserpenyőben olivaolajon) 1 paprika, mellé 1 nagy főttkrumpli.


uzsi: 1 alma


Vacsi: fél szelet csirkemell párolt brokkolival, 1 szelet teljes kiörlésű kenyérrel.


mellé 2 liter szénsaventes ásványvíz és napi 1 óra séta gyors tempóban.


kb igy nézett ki egy napom. most 58 kg vagyok.

sok sikert!

2011. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20:46-os mennyi idő alatt érted el ezt az eredményt és nem volt közbe olyan érzésed, hogy éhed vagy?
2011. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt innen másoltam ki, mert nekem is nagyon hasznos volt, most bemásolom neked!


A kezdetek


- Keresd fel a háziorvosodat egy alapos kivizsgálás és az esetleges, eddig lappangó betegségek kiszűrése céljából. Ezután menj el egy dietetikai szaktanácsadásra, ahol a szakemberrel közösen összeállíthatnak neked egy személyre szabott étrendet.

-Nagy segítséget jelent a család és a barátok támogatása. Érdemes akár egy kisebb csapatot is megszervezni, és rendszeresen találkozni velük, hogy megbeszéljétek a sikereiteket és problémáitokat, ami a diéta közben felmerül.

-Elengedhetetlen, hogy reális (betartható!) testsúlycsökkenést tűzz ki magad elé, különben csalódni fogsz! Az évek alatt felgyülemlett pluszkilókat következmények nélkül nem lehet hirtelen és felelőtlenül leadni.

- Készítsd el legalább 3-4 nappal előre az étlapot, és csak az ahhoz szükséges hozzávalókat szerezd be! Vidd magaddal a bevásárlólistát, és ne térj el tőle! A heti ajánlások folytatólagosak, azaz amit az egyik héten már megváltoztattál, azt a későbbiekben is be kell tartani!


Az 1. héten


- Hagyd el a cukor és a méz használatát, e helyett próbáld ki a mesterséges édesítőszerek tablettás és folyékony változatát.

- Édességet is ehetsz, ám csak mértékkel! Az egy adagnyi 1 kis müzliszeletet, vagy 1 kicsi Túró Rudit, vagy 1 gombóc fagyit, vagy 1 kisebb jégkrémet, vagy 2-3 kocka csokit jelent, amit minden nap kora délután fogyaszthatsz el.

- Hetente 2-3 alkalommal mozogj 30 percet. Ha szükséges, keress egy gyógytornászt, és ne feledd: jelentős súlyfelesleggel nem lehet ugrálni, mert az csak kárt okozhat!


A 2. héten


- Felezd el a vacsoraadagodat, a napi vízfogyasztásodat pedig emeld legalább 1,5-2 literre. Készíthetsz gyümölcsteát, limonádét is - persze cukor nélkül.

- Hetente 2-3 alkalommal mozogj 35 percet.

- A bevásárlásnál bőven szánj időt arra, hogy elolvasd, vajon mi is van abban a termékben, amit meg szeretnél vásárolni! Főleg az energia- (kalória-), a zsír-, a szénhidrát-, valamint a cukortartalomra figyelj, és hasonlítsd össze a lehetséges termékeket!


A 3. héten


- A vörös, zsíros húsokat cseréld baromfira és halra.

- Hetente 2-3 alkalommal mozogj 40 percet.


A 4. héten


- A kenyér megkenéséhez light margarint használj, vagy ne tegyél rá semmit.

- Rántás helyett joghurtos habarással készítsd az ételeket.

- Naponta 1 evőkanálnyi olaj megengedett.

- Hetente 3-4 alkalommal mozogj 30 percet.


Az 5. héten


- A fehér lisztet, az abból készült kenyeret és péksüteményeket fele mennyiségben helyettesítsd teljes kiőrlésűvel.

- Hetente 3-4 alkalommal mozogjon 35 percet.


A 6. héten


- Felejtsd el az olajban sült krumplit és panírozott húsokat!

- Hetente egyszer tarts gyümölcsnapot: 1 kg friss gyümölcsöt egyél meg 6 részre elosztva, adagonként 2 szelet korpás Abonettel.

- Hetente 3-4 alkalommal mozogj 40 percet.


A 7. héten


- A zsíros tejet és tejtermékeket cseréld zsírszegényekre.

- Hetente 4-5 alkalommal mozogj 35 percet.


A 8. héten


- Tarthatsz plusz 1 zöldségnapot is, például paradicsommal, a gyümölcsnap mintájára.

- Hetente 5 alkalommal mozogj 40 percet.

- Érdemes még egy gyümölcs- vagy zöldségnapot tartanod.


Fontos tanácsok

1. Az ajánlások egészséges, túlsúlyos embereknek szólnak, súlyos betegség, terhesség, szoptatás, cukorbetegség, tumor esetén nem alkalmazhatóak!

2 .Szigorúan tilos koplalni, 1000 kcal alatti étrendet huzamosabb ideig tartani, ellenőrzés nélkül fogyasztószereket szedni!

3. Az első, igazán látható eredmények csak az 1. hónap után jelentkeznek. Addig próbálj türelmes maradni!

4. Ne feledd: ami nincs otthon a hűtőben és a kamrában, azt nem lehet megenni!

2011. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

21:00-ás a válasz

kb 3 hónap alatt. nem voltam éhes mert ezek igen laktató kaják, és elég hosszú ideig jólakott érzés biztosítanak.

2011. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! De, senki nem írt választ a tornával kapcsolatos kérdésemre. :-(( Szerintetek mire tornázzak?

Tegnapi napom: reggeli kevés natur müzli tejjel (1,5 %)

tízórai: Danone könnyű és finom, epres

ebéd: francia sali, savanyúság, rántott csirkemell

uzsi: 1 alma

vacsora: kevés körözött /saját készítésű/ uborka, paprika, paradicsom , retek

2011. márc. 29. 08:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Megfelelő ez így? Ja, és kb. 2 liter folyadék (víz, tea)
2011. márc. 29. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:

én csak ajánlani tudom a Rubint Rékás dvdket.az igaz hogy nagyon kemény, de tényleg ha hetente megcsinálod biztosan fogyni fogsz tőle. a szobabiciklit nem ajánlom, menj inkább ki a szabadba és ott biciklizz vagy vegyél egy görkorit.


és a francia salátát is felejtsd el mert sok benne az olaj!

2011. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!