Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen egyszerű diétát ajánlot...

Milyen egyszerű diétát ajánlotok egy 15 éves lánynak? Mi lenne a helyes étrend?

Figyelt kérdés
Semmi komoly fogyókúrára nem gondoltam csak egyszerűen szeretnék odafigyelni hogy mit eszem. Reggelire (erre nincs mindig időm) uzsonnára (a suliba) ebédre nem nagyon tudok mást mert a suliba eszem, de vacsorára (nem tudom mindig betartani azt hogy 6 óra után nem eszem mert edzésekről este 7-re érek haza). Emelett persze rendszeresen sportolok. Előre is köszönöm. 15/l
2011. márc. 30. 19:36
 1/4 bix ***** válasza:

elég sokszor le lett írva, de akkor neked is: olyan hogy 6 után nem eszek felejtsd el, főleg hogy edzésben vagy! hazamész róla kimerült szervezettel, enned _kell_. ennyi.


inkább azt mondom mit ne egyél ha egy mód van rá, a többit meg úgyis kitalálod:)

-fehérlisztes történetek: kenyér (teljeskiörlésű még okés)péksütemények, kekszek, tészták (durum, tsk mehet persze).

-zsíros húsok, olajban sült ételek

-félkész vackok

-a legtöbb dolog amiben nem tudod mi van.

-szénhidrátbombák (cukros üdítők pl, még a rostoshoz is van egy rakat cukor bepakolva...)


persze ezekből is lehet csalni néha. mivel nem célod a radikális diéta, és ha van rendes kemény edzés, akkor néha lehet vétkezni piciket, de ha túlsúlyba teszed a zöldséget, a halat, a szárnyas, főleg száraz húsokat (jellemzően mell), a magvas történeteket (zabkésa, zabpehely, stb) és tolsz némi gyümölcsöt mellé akkor nagy baj nem érhet. tojást azért ésszel, a sárgájában elég sok a zsír, de azért annyi kell, sovány túró, ilyesmik.


sok sikert

2011. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

15 éves lánynak aki még aktívan sportol is? Semmilyen diétát nem ajánlanék.

De ha csak megnyugtatásul akarod akkor cukor nuku, süti, csoki nasi nuku, mcdonalds és társai nuku, cukros üdítök nuku.


Viz, tej, tea (kevés cukorral) és a fentieken kivül kb bármit ehetsz jóízüen, főképp igy hogy sportolsz. Csak el ne fogyj a végére.

2011. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne keverd össze! :) Az,hogy odafigyelsz,mit eszel,még nem diéta. :D

Elmondom,én miket eszem, bár én 24 éves vagyok,de tudatosan táplálkozom. 160 centi vagyok és 55 kiló,e mellé rendszeresen futok és táncolok,úgyhogy hál' Istennek a súlyommal minden oké meg az alakommal is. Ha Te is sportolsz,szerintem belefér neked is ez.

Nos,a reggeli lehet rántotta 2-3 tojásból (ennyi esik jól), bele zöldség,rá sajt,attól függ,itthon mi van. Vagy győri édes zabfalatok,joghurttal. Esetleg bundás kenyér,de ez mindig attól függ,mennyire van időm főzögetni meg ilyenek. Ha minden kötél szakad,akkor útközben veszek vmi péksütit. Tea, vagy gyümölcslé,ezt iszom.

Ebédre nem nagyon tudok válogatni,csak azt eszem,ami itthon van,ha épp úton vagyok,akkor meg igyekszem egészségeset enni. Nagyon-nagyon ritkán járok gyorsétteremben,ha már tényleg eljutok oda,akkor subway-szendvics,de ez tényleg ritka.

Uzsonna/tízóra: gyümölcsök,esetleg egy csoki,joghurt, vagy imádom a hántolt napraforgómagot. :D Vagy sárgarépa, esetleg túrórudi, müzliszelet, ami épp van a közelben. :D

Vacsorára is azt eszem,ami épp itthon van,vagy összeütök valami sima salátát. :D

Szoktam édességet is enni,de főleg vagy sima tejcsokit,vagy itthon sütött süteményeket, annyira nem vagyok oda érte. Viszont a gyümölcsökből naponta legalább kétszer eszem. Az adagjaim közepes méretűek,nem szoktam magam degeszre enni,de jóízűen eszem,annyit,amennyi jól esik. És legalább 2 liter vizet megiszom. Ami nálam nagy szenvedély,az a zöld tea, nem kávézom,úgyhogy naponta 2-3 csésze fogy ebből.

Remélem tudtam segíteni! :)

2011. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Attól nem félek hogy elfogyok mert én mindig is erős alkat voltam. Mindig mindenhol én voltam a legmagasabb és hozzá egy könnyen hízó alkat társul :) 176 cm és hozzá 65 kiló. Az mondják ez jó (szerintem is kábé) csak nagyon bénán van elosztva. Minden az alsó felemen (fenék és comb). Egyedül nyáron van gond mikor nincs kéziladbaedzés...és a nagyim meg tömi belém mert azt mondja hogy vékony vagyok :)

Köszönöm mégegyszer! A nassolásról már teljesen lemondtam :D

2011. márc. 31. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!