Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta/fogyókúra okozhat...

Diéta/fogyókúra okozhat pattanásokat?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja diétázom és tornázom, igyekszem egészségesen étkezni és minnél kevesebb szénhidrátot fogyasztani. Eddig 6 kilót fogytam. 2-3 hete elég pattanásos lett a bőröm, főleg az arcomon, de van 1-2 a mellkasomon is. Szerintetek ez lehet a diéta miatt? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Vajon mennyi idő után fognak elmúlni?
2011. ápr. 7. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan a DIÉTA étrendet jelent... tehát lehet :D A fehérjéktől pl. előfordulhat, de az olajos magvaktól is. Igyál sokat, az szokott segíteni.
2011. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pattanások megjelenése a szervezet "tisztulásakor" is előfordulhat, mondjuk pl. tisztítókúráknál. Szerintem az életmód változtatásod is simán okozhatja most őket. Egy idő után vissza kellene, hogy álljon a bőröd normális állapota! Ne nyomkodd őket, tisztítsd le mindig alaposan a bőrödet, és használj egy jó hidratáló krémet!

Ha tartósan fennmarad ez a helyzet, akkor érdemes felkeresni egy bőrgyógyászt, de szerintem rendbe fogsz jönni! :)

2011. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem hamar elmúlik! Mindenesetre megpróbálom kerülni a mandulát, mert azt szoktam eddig rágcsálni, mikor nagyon ehetnékem volt :)
2011. ápr. 8. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz hogy én gyógyszert is szedek rá, de nekem hatványozottan segített a bőrömön az, hogy nem ettem lisztes/cukros dolgokat..volt viszont egy hét, amikor reggelente és délelőtt ettem néhány péksütit meg ilyesmit. Na, az egy hét után tök pattanásos lettem :S De én is úgy hallottam hogy a túl sok fehérje sem tesz jót..:S
2011. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!