Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó fogyókúra egy 13 éves...

Jó fogyókúra egy 13 éves lánynak és 1 hónap alatt mennyit lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy listát, és arra lennék kiváncsi, hogy mit gondoltok róla, mit kéne változtatni, mit tartotok hülyeségnek stb. Szóval véleményt kérek :D

- Reggeli: 7-kor, barna kenyér, margarinnal, tojással vagy sajttal, zöldséggel és hozzá gyümölcs, pl. alma

- tízórai: 3. óra után, szendvics + gyümölcs

- ebéd: rendes kaja, persze nem a legkalóriadúsabbakra gondolok

- uzsonna: 4-kor, valamilyen saláta (görög, tzatziki stb.)

- vacsora: 6-kor, gyümölcs vagy saláta

Egyéb:

Nasi: max. heti 3x, joghurt vagy Győri édes keksz

Innivaló: víz, 100%-os gyümölcslé (nem cukrozott) és 1L zöld tea

+ Vega vagyok, de tojást, tejtermékeket fogyasztok

Sport:

- suliba gyalog vagy biciklivel megyek + napi egy óra biciklizés, 50 hasprés és heti 5x kosáredzés

Ja és még annyit, hogy a zöld tea tényleg hat?

És nem tudom mit gondoljak, arról, hogy 6 után lehet enni, mindenfélét hallottam... :/


2011. ápr. 23. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem jó, talán egy kicsit több sport enyi kajához pl.: futás, 1 hónap alatt evel kb 3-4 kg-t tudsz leadni, sok sikert :)))
2011. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5 kosáredzés bőven elég.
2011. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem rossz ez így, de 13 évesen vegának lenni... nem akarlak idegesíteni, csak megjegyzem, hogy tönkreteszed a tested... :S
2011. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ha tejet tojást(halat)eszik nem lehet olyan nagy baja.
2011. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nasinak is lehet zöldség, vagy gyümölcs :)

A lányom négy éves, a nekik ajánlott étrend alapján azt tudom mondani, hogy ez egy elég jó kis lista. Csak tízóraira nincs nekik pékáru, hanem zöldség ( sárgarépa, alma, karalábé, egyéb gyümölcsök, vagy joghurt). Ebédre mindíg van leves, és második, uzsonna ugyan az mint a tízórai, és vacsira van megint kaja, ami már eléggé változó.


A hat után evésről: Hülyeség. Ha hat után éhes vagy egyél, ha nem akkor meg ne. Ez ilyen egyszerű. Azt hogy hat után nem lehet enni, az olyan embereknek találták ki, akiknek már annyira szét van rongálva az anyagcseréjük, hogy azt sem tudják mikor éhesek, ergo megszokásból esznek. Ha odafigyelsz a szervezetedre, tudni fogod mikor vagy éhes, és ha ez éppen hat utánra esik, akkor akkorra. Nem kell vele foglalkozni. Én rendszeresen eszem hat után, sőt még van amikor este tízkor is, mégsem hízom, mégpedig azért nem, mert csak és kizárólag akkor eszem ha éhes vagyok, nem akkor amikor az órámra ránézek, és látom mennyi idő van.

2011. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1.: kosáredzésen is szoktunk futni, és most rengeteget futunk tesiből is, lemérjük az 1500-at meg a cooper-t, és arra gyakorolunk :)

3.: én úgy tudom, hogy a tojás, tejtermékek, szója, gomba, ha ilyeneket eszünk, akkor helyettesítjük a húst vele..

5.: köszi! :)

2011. ápr. 24. 10:06
 7/16 anonim válasza:
58%
A joghurtot nem kell nasinak venni. Mondjuk egy epres vagy vmilyen gyümölcss joghurt lehet a vacsorád. A győri édest meg szerintem esetleg reggelire de abből sem a csokisat! 6 óra után ne egyél! És reggel ebéd előtt és vagyora előtt is ihatsz egy pohár zöldteát!!
2011. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
joghurt natúr legyen, győri édes ne legyen, tiszta cukor, 6 után ne egyél, tízóraira meg csak gyümölcs legyen.
2011. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok :)


Igazából én nem vagyok a híve a kúraszerű dolgoknak. A fogyókúrák azért buknak meg sorra, mert kúraszerűen űzik őket. A kúra ideje alatt drasztikus módszerekkel próbálkoznak, némelyik működik is, de csak a kúra ideje alatt. Utána mikor elérik a kívánt súlyt, visszahízzák amit leadtak. Az egészséges életmód sokkal kifizetődőbb, nem kell szenvedni, mindenki beáll az optimális súlyára, megvonás, sanyargatás óranézegetés nélkül, és hosszútávon tartható.

Amit a kérdező leírt, az pl egy teljesen korrekt étrend. Győri édes simán belefér, még a csokis is, mert sportol. Szénhidrát nélkül sportolni öngyilkosság, persze gyorsabb a fogyás, csak a mellékhatása már nem biztos hogy megéri.

Nem kell kizárni egy élelmiszercsoportot sem, csak figyelni kell az arányokra :) Úgy nincs gond. Én eszem mindent, édességet is ha jól esik, DE! csakis akkor.Nincs problémám a súlyommal, 33 éves vagyok, 167 cm magas, és 56 kg. A szülés után nem tudtam lefogyni, persze csináltam én is kúrákat, koplaltam, végigzongoráztam egy csomó módszert, némelyik működőképes volt, mások nem, de a kúra végén mindíg visszajöttek a kilók. Összesen tíz a végére, mert mindíg picivel több jött vissza.

Aztán úgy döntöttem ebből elég volt, életmódot váltok, átvariáltam az étrendemet, pont kapóra jött a kislányom, mert neki a legjobbat akartam biztosítani mindenből, és minden anyukának elmondja a helyes étrendet az orvos is és a védőnő is.Gondoltam kipróbáljuk, heti minimum három főzelék, egy hal, sok zöldség, gyümölcs, szóval egy kiegyensúlyozott étrend. Nincs kizárva semmi, édességet is eszünk, persze nem minden nap, minden étkezés után. :) Nasinak zöldség van, vagy gyümölcs. És magam is megdöbbentem, de a tíz kiló észrevétlenül lement, annélkül hogy sanyargattam volna magam, vagy úgy éreztem volna, hogy én most valamit is megvonok magamtól.

A másik dolog ami miatt sok embernek súlyproblémája van az az, hogy akkor is tovább esznek amikor már jóllaktak. Ez sajnos nevelési hiba következménye, a " meg kell enni mindent a tányérról" és hasonló szülői intelmek következménye, amit én is jópárszor hallottam gyerekként. Ez úgy beivódik az emberbe, hogy egy idő után már észre sem vesszük ha tele a gyomrunk. Ezt magamon is tapasztaltam. Megettem a levest, és bár a levessel jóllaktam, megettem a másodikat is, mert az úgy szokás. Egy fejlődő szervezet még simán feldolgozza az így kapott pluszenergiát, de egy felnőtté már nem biztos. A gyerekek nőnek, és növés elött mindíg súlygyarapodás van, majd mikor elérik a szükséges súlyt akkor nőnek centire.

Felnőttként döbbentem rá, hogy mit csinálok. A mai napig emlékszem, mikor a bablevestől teljesen jóllakottnak éreztem magam, és automatikusan nyúltam a szedőkanálért, hogy merítsek a főfogásból...az jutott eszembe, hogy : " Úristen mit csinálok? Hát hülye vagyok én, hogy mindjárt kipukkadok, de eszem tovább? Na neeeem. :D Azóta ha tartalmas leves van, és azzal jóllakom, nem eszem mást. Igaz hogy a leves után előbb leszek éhes, de akkor eszem később, mikor tényleg éhes vagyok, minthogy megtömjem magam. Csak kicsit kell odafigyelni :)



Bocsi hosszú lett.


Kérdezőnek meg sok sikert kívánok, nagyon jó úton halad :)

2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Legalább itt ne skandáljátok a 6 után ne evés baromságotokat,fejlődő szervezet gondolom én 10 előtt nem megy ágyba és 2-3 óránként enni kell.
2011. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!