Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minél többen. Leírnátok egy...

Minél többen. Leírnátok egy napi étrendetek?

Figyelt kérdés
Kenyereknél márkát, gyümölcsöknél a gyümi megnevezése, stb. is kérlek. Köszönöm.
2011. jún. 18. 13:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14:26 írd le nyugdotan.. Engem érdekelnek a rossznak titulált,ellenben működő étrendek.. Jobban mint a tökéletesen összeállított csak semmit nem érő étrendek..:)
2011. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
En szarnak nem neveznem a zoldsegeket,a kaviart a halat. Ja,elfelejtettem irni hogy meg egy kis cseresznyet is eszek.De en nem neveznem szarnak a mai etrendem.
2011. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Vree ***** válasza:
Egyébként a fenti link a blog.builderről az kimondottan testépítőknek való étrend. Aki nem izomnövelésre állt rá annak felesleges nyomatni a sok fehérje turmixot, rizses csirkehúst meg túrót. Sőt a fogyni vágyóknak az utóbbi kettő még nehezítheti is a fogyást.
2011. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Egyetertek.Nem is ertem az emberek agyaba hogy szuletik olyan gondolat hogy fogyokurazik es mellette sajtokat,mozzarellat meg turot eszik,Dolok a rohogestol.
2011. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Túrót miért ne lehetne enni??? 100gr-ban van 75kcal,persze a sováy túróról beszélek. Nagyon finom nasit is lehet belőle csinálni!
2011. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Az enyém túl szénhidrátszegény és nagyon egészségtelen (ezeken majd változtatok) na meg az én adataimmal van kiszámolva a kalóriamennyiség, súlytartónak, szóval kb. semmire nem mész vele (bár ha elhízott vagy, ennyivel tuti lefogysz, csak lehet hogy tönkrevágod magad). De tessék, példának a tegnapi:



reggeli: zabkása - 1 almával, 2 deci szójatejitalban főzve (Apro, unsweetened), 30 gramm zabkorpából.


a későbbiekhez az alapanyagokat írom csak, ezek ötletszerűen variálva, hét (!) kis étkezésre bontva:


- roston csirkemell és hal, kb 200 gramm együtt

- kb 250 gramm párolt vegyeszöldség (karalébé, répa, brokkoli, zöldbab)

- 3 kaliforniai paprika (két piros, egy zöld)

- 1 datolyaparadicsom

- 250 gramm sága selyemsonka

- Mayflower kagylókonzerv natúr lében, 90 gramm

- 300 gramm túrókrém (Milkland, natúr, zsírszegény)

- 160 gramm joghurt ("Dukat ab kultura" 0,1%)

- 2 szelet szarvasi mozzarella light

- 3 dl Apro szójatejital (Unsweetened)

- 1 tasak dr. oetker zselatin fix a joghurthoz és túróhoz


édesíteni mindenhez stevia, ízesíteni fahéj és vaníliaaroma.

2011. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
* Apro = Alpro, bocs
2011. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Vree ***** válasza:

Egyébként hadd kritizáljam kicsit a body builderes étrendet, ami az én számomra abszolút nem nyújtott semmit, sőt maga idézett elő hízást.


Ezeket szokták mantraként emlegetni:

Rizs, natúr csirke, sovány sajt & túró.


Hogy a rizs mitől népszerű, nem tudom. Eleve nem egy diétás zöldségféle, inkább a gabonákhoz lehetne sorolni, szerintem ez azért van benne mert a sportolók mintegy kenyér helyett eszik (a péksüteményeket ugye kerülni akarják).


Natúr csirke. Eleve ott kezdődik a gond hogy bármilyen feldolgozott csirkehús valószínűleg rossz (kérdezd meg mit szólnak pl. a gillcsirkéhez; azt fogják mondani hogy zsíros vacak, ne olyat vegyél). Tehát ha csirkemellre akarsz ráállni akkor azt magadnak kell elkészíteni. Más lehetőség nincs.


Túró és más tejtermék szintén nagyon erősen szelektálandó. Tejtermékben -mindig- van zsír, ez kiirthatatlan jellemzője. Persze fontos fehérjeforrás is, de eleve nagyon meg kell szelektálni (alacsony %-os tej, amerikai "cottage cheese" (zsírszegény) túrók, tejföl helyett kefír stb.) ha az állandó étrend részévé akarod tenni. (Ha csak alkalmilag fogyasztasz akkor elég "csak" a soványat venni amiből lehet, vagy nem fogyasztani nagyon sokat amiről tudod hogy zsíros.)


Egyébként mind a túró, mind a sima csirke, mind a sima rizs így összesen kábé a legfullasztóbb étkezéd amit össze tudsz magadnak állítani. Sok örömed nincs benne és dönthetsz magadba vizet hogy lecsússzon.


Ami viszont rossz: mindig folyamatosan méricskélni kell. Nem véletlenül látni testépítőknél azta dilit hogy -számolják- a rizsszemeket, és X szám után akár egyesével szétválasztják. Mindegyik fenti ételben van annyi plusz kalória hogy ha nem figyelsz nagyon erősen a mennyiségekre, akkor egykettőre átbillentheted magad a hízásba. Namost a legtöbbünknek nem az az életünk központi eleme hogy vacsorához ülésnél rögtön elő a kismérleg, ebből kifolyólag nekünk eleve alkalmatlan ez az étrend, mert nem tudunk vele felelősen bánni.


-----------------------------------


Azt kell megérteni hogy minden gyúrós étrend egy dolgot próbál eszeveszetten elkerülni: az izomveszteséget. A test fogyásnál nagyon könnyen leépíti az izmokat a zsír mellett, tehát a spotolónak tele kell magát nyomnia fehérjével és nem hagyni túlságosan sokáig üresen a szénhidrátraktárakat, különben izomból is fogy. Ez magyarázza a folyamatos, grammra kiszámított étkezéseket, és hogy miért olyan paranoiásak hogy soha ne hagyjon ki az ember étkezést.


De a body buildernek mesterséges módon van magasan tartva az izommennyisége, folyamatos edzéssel, olyan fajta megterheléssel amit máshol az életében nem használ. Ha neked csak neked a mindennapokhoz szükséges izomzat kell, akkor az ilyen sport-diéta nem azt célozza meg, amire neked szükséged van.

2011. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kedves hozzáértők, akik szerint a blog.builderes link hülyeség!

Attól mert valaki nem végez súlyzós edzést, még lehet olyan étrendje, ami a legkisebb izomveszteségre törekszik. A ti étrendjeitek noklapjacafe szintűek. A sok zöldség oké, a gyümölcs diéta alatt hülyeség, húst meg alig esztek, pedig egy rendes diéta alapja a magas fehérjebevitel. Persze csak akkor, ha te nem izomból, hanem, zsírból szeretnél leadni.

A mérleget emg nem kaja közben kell előkapni, hanem előtte. Nyersen lemérni a rizst, emg a húst nem egy nagy dolog.

Amúgy pedig ha BÁRMELYIKŐTÖK is végigolvasta volna a linkem, látta volna ezt:

"Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:"

Érted? "súlyzós edzést NEM végző" Értelmezni kéne a szöveget, és nem egyből előítéletekre támaszkodni.

2011. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
én írtam a mozarrelás étrendet. 48 kiló vagyok, heti 5x edzek szóval dőlhetsz a röhögéstől... jah és 68 kilórol fogytam le az évek alatt kb ilyesmi étkezéssel és sporttal. az a baj a testépítőkkel hogy aki nem eszik rizst és csirkemellet grammra pontosan kimérve annak már szar az étkezése és nem ér el vele semmit... igaz nem vagyok testépítő, de jó alakom van, nincs rajtam felesleg.jah és nem híztam vissza semmit a hosszú évek alatt.
2011. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!