Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg úgy, hogy...

Hogyan oldjam meg úgy, hogy ne legyen sértődés? (diétás étrend otthon)

Figyelt kérdés
Nyárra hazaköltöztem, anyukámékhoz. Most kezdtem el fogyókúrázni. 5 kg-ot szeretnék leadni. A problémám csak az, hogy édesanyám nem hagyja, hogy főzzek magamra, mert úgyis apumnak is főz meg öcsémnek is. Szerinte hogyha én nem eszek hanem még külön csinálok ételt magamnak, az, amit ő készít kárbaveszik. De ő csak pörköltöt, rántott húst, zsírban fröcsögő dolgokat készít, ami nem igazán fér bele az én fogyókúrámba. Tündéri tényleg és nagyon jól főz, de ez kezd az agyamra menni, ráadásul öcsém sem eszi azt, amit ő csinál, mert ő meg folyamatosan válogat és pizzát rendel, így tényleg minden ott fog megromlani, ha apum meg én nem esszük meg. Nekem viszont mostmár muszáj elkezdenem fogyózni.. Ti mit tennétek a helyemben, hogy senkit ne bántsak meg..(anyum valahogy nem érti meg, hogy kevesebbett főzzön..hiába mondjuk neki, tehát az sem megoldás..)
2011. jún. 27. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
4-en vagytok a csaladban. Beszeljetek meg, hogy minden nap masra esik a fozes. Ekkor o foz mindenkire. Igy legalabb 3 napot egeszsegesen ehetsz, csak a 4-ik napon kell enni anyukad zsiros foztjet.
2011. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te vagy a "konyhamalac" ebben a családban. Nem tudom mit csinálj, értesd meg vele végre, hogy te egy pár kilót leakarsz adni, mindennap mond meg neki és majd megengedi egyszer csak, hogy ne kelljen hallania ezt tovább. Egyébként a Norbi fogyókúra a világ legjobb fogyókúrája, szóval azt is megehetnéd, amit anyukád főz, csak, akkor olajban kellene neki főzni és ilyet, hogy rizs, krumpli azt nem szabad megenni délután csak délelőtt, de, akkor sem sokat stb. Anyukám 25 kilót fogyott a Norbi fogyókúrától, olvass utána, ne egy nagy kihívás, próbáld ki, megéri :)Egyébként a hús az nem hizlal, bármennyit ehetsz belőle egész nap.
2011. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gondolom felnőtt vagy már. megmondod, anyu diétázom nekem adott étrendet kell követnem,szeretem a főztöd de most nekem más ételeket kell enni. ha meg sok kaját csinál azt be lehet tenni a hűtőbe és másnap nem kell főznie.
2011. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is örökös probléma volt, hiába mondtam, hogy próbáljunk már meg egészségesebben táplálkozni, a szüleim ragaszkodnak a jól megszokott dolgokhoz. Feladtam, tudom, hogy hiába győzködöm őket. Június 15.-én elkezdtem a fogyókúrámat úgy, hogy ebédre mindig azt eszem, amit anyukám főz. Ha nehezebb, zsírosabb, szénhidrátban dúsabb (pl. valami tésztaféle) az ebéd, akkor egy kicsit kevesebbet eszek. Mondjuk nekem szerencsém van olyan szempontból, hogy időnként megkérdezi, mit főzzön és nyáron nem sűrűn van nehéz étel.

A nap többi étkezésére próbálok valami normálisabb, egészséges kaját enni. Mellé hetente 4x vagy 5x kocogok fél órát és 4x vagy 5x tornázok itthon 50-60percet.

Tegnap mérekeztem, 10 nap alatt a csípőm 3, a fenekem 4 és a combom 2 cm-vel lett kisebb és fogytam 2 kilót.


Tehát, ha anyukád hajthatatlan megpróbálhatod, hogy reggelire, tízóraira, uzsonnára és vacsorára egészségesebb ételt eszel és mozogsz, ha pedig tényleg nagyon zsíros, nehéz étel van ebédre, abból egyél kevesebbet. És mozogj sokat!!

16/L

2011. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem értem hogy hogy lehet hogy majdnem felnőtt és felnőtt embereknek az anyjuk mondja meg mit és mennyit egyenek. mármint oké azt értem hogy nem akarod megbántani anyukádat, de ha a szóból nem ért akkor úgy kell neki. csináljon annyit amennyire igény van,a maradékot meg másnap meg lehet enni.
2011. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!