Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb fogyókúra...

Melyik a legjobb fogyókúra módszer? Minden este futok kb 20 percet. Megpróbálok 6 után nem enni. A diétákat nem igazán szeretem, mert ott általában meg van adva, hogy mit egyek, és én csak azt tudom enni ami itthon van. :/

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is hanyagold a csokit, cukros üdítőket stb...

Ha tényleg csak azt tudod enni, ami otthon van, akkor felezd meg az adagodat és egyszerűen ne egyél annyit. Ha teheted, akkor naponta 5x egyél keveset. Anyukádnak esetleg szólhatnál, hogy csináljon több halat vagy csirkét, mert te azt szereted.

2011. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csokit, édességet azt nagyon ritkán eszek, üdítőitalokat sem iszom, csak ásványvíz vagy sima víz. Nagyon sokat számít, h szénsavas ásványvíz, vagy sima víz? Kb napi 2x-3x szoktam enni, de nem eszem tele magam. Van, h meg sem érzem, h ettem annyira keveset eszem.
2011. júl. 30. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Azzal csak rontasz a helyzeteden, ha 2x eszel naponta, mert akkor lelassul az anyagcseréd és a fogyás titka a gyors anyagcsere. Mondom, egyél legalább 5x naponta, de keveset.

"és én csak azt tudom enni ami itthon van." - nem tudom, hogy ezt pontosan, hogy érted, de nem is akarok a magánéletedben vájkálni, de esetleg anyáddal együtt te is elmehetél akkor vásárolni és mondanád, hogy te mit szeretnél. Fogyókúránál sok fehérjét kell enni, tehát túrót, tojást, sovány húsokat, sajtokat.

2011. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
arra értettem, h csak azt tom enni ami otthon van, mert nem engedhetjük meg magunknak. lehet, h te igen, de mi nem
2011. júl. 30. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kis elmélet:


Amikor eszel, kalóriát viszel be a szervezetbe. Amikor energiát használsz el, akkor kalóriát használsz el, "égeted". Minél megterhelőbb egy tevékenység, annál több kalóriát éget. Pl. alváskor is elég néhány kalória, de nyilván elenyésző mennyiség, sporttal sokkal több, a futást, úszást tartják a legjobb zsírégető mozgásnak.


Na most, ha a szervezetnek energiára van szüksége, akkor nyilván a bevitt energiából (kalória) fog táplálkozni. Kivéve, ha nem viszel be annyit, amennyi kell neki! Akkor kénytelen lesz a tartalékokhoz nyúlni, tehát beindul a fogyás.


Magyarul: ki kell derítened, hogy neked mennyi a napi kalóriaszükségleted, és onnantól már pofonegyszerű: kevesebb kalóriát kell bevinned ennél.


[link]


Itt szépen ki tudod számolni, hogy mennyi kalóriára van szükséged alapjáraton, és hogy mennyit vigyél be, ha fogyni akarsz.


Innentől pedig mindegy, hogy azt a bizonyos kalóriát mivel viszed be, a lényeg, hogy ne lépd át a határt. Így simán megeheted anyukád főztjét (de arra vigyázz, hogy ne egyél sokat, mert egész napra kell beosztani a "keretet").


Hogy miben hány kalória van, azt az élelmiszerek csomagolásán megtalálod (Energia: X kcal), de a neten is vannak jó kis kalóriatáblázatok.

2011. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm...nagyon sokat segítettél mostmár jobban odafogok figyelni a kalória bevitelre :)
2011. júl. 30. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!