Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szálkásító fogyókúra mi a...

Szálkásító fogyókúra mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

sziasztok! körbenéztem a neten és összeszedtem pár infót, ha ezek hitelesek akkor ez alapján össze tudnátok állítani 1 étrendet? (napi hány x egyek stb stb) előre is köszi!


Fehérje: 3g/testsúlykilogramm tehát ha pl én 85 kg vagyok kb akkor 3x85 vagyis 255 g?? a fehérjémet pl csirkemell, sovány marhahús, esetleg halat ennék és azt olvastam, hogy a fehérjebevitel fele turmix legyen. ez elhagyható?


Szénhidrát:

összetett szénhidrátok pl teljes kiőrlésű gabona, tészta, kenyér, barna rizs


Rostok

zöldségek

olajos magvak

hüvelyesek (bab)

-teljes kiőrlésű gabona


olajok

növényi eredetű

lenmagolaj, minőségi halolaj, olajos magvak (pl mandula 10 db )

és ez legyen a kalóriabevitel 10%a


kiszámoltam a napi kalóriaszükségletem ami, ha jól számoltam akkor 2450 kcal tehát ennél 1 kicsivel kevesebbet kell "összeszednem" igaz? jah és emellett kondizok de ha erre áttérek akkor szinten tartás heti 3x, + mellette futás bicaj, kosár kedv szerint? mit szóltok? 195cm 85kg 17/F


2011. aug. 7. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne várd el, hogy itt bárki is megírja neked az étrended. Ez súlyos pénzekbe kerülnek, vagy megcsinálod magad vagy nem lesz étrended.

Nem feltétlenül kell turmix de szem előtt kell tartanod, hogy azzal a legkönnyebb fehérjét bevinni a szervezetedbe.

Ha 2450kcal kell súlytartáshoz akkor 1950kcalos étrendet válogass össze... itt a segítség: [link]

És olvasd el ezt: [link]

2011. aug. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szálkásodáshoz izommunka kell elsősorban, jó sok. étkezz egészségesen, a szükségesnél kicsit kevesebbet.
2011. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2011. aug. 7. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
szálkásításhoz(fehérjén kívűl) nagy tömegű súlyokkal való edzés kell(elég sok helyen olvastam hogy a kis súly , több sorozat elv, hülyeség) És lehetőleg mellé 40-60 perc Aerob edzés.
2011. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy aerob edzést nem lehet végezni szálkásítás alatt, javítsatok ki ha tévedek
2011. aug. 7. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de nem szabad csak arra támaszkodni. Súlyzózást kiegészíteni ok, de súlyzózás helyett nem.
2011. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt olvastam, az oldalon amit linkeltél, ha nem lépem át a kalória,fehérje és zsírhatárt akkor végülis mind1, hogy mennyi szénhidrátot veszek magamhoz igaz? jó mondjuk nem fogok disznózsírt enni, de akkor ez így igaz?
2011. aug. 7. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz... fizikailag igaz. De!

1. ha érzékeny vagy az ilyenre és megdobják a vércukor szintedet abból szédülés, émelygés lehet

2. általában az ilyen kajákat lehet nagyobb térfogatú jobban laktató kajával helyettesíteni

pl 1 csoki = 250g párolt zöldség


Ha viszont kibírod és nem vagy érzékeny a vércukor szintre akkor tök mindegy. Ehetsz te csokit is, bármit arra viszont figyelj, hogy a fehérjebevitel kárára ne menjen!

2011. aug. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi :) kicsit nehézkesen megy kiszámolni , hogy mit ehetek mit nem :) de azért megyeget köszi :)
2011. aug. 9. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!