Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok így? Ugye,...

Miért nem fogyok így? Ugye, ezzel a másik módszerrel fogyhatok?

Figyelt kérdés

Július elején elhatároztam, hogy ledobok magamról 5kg-t, mert csak ennyi felesleg van rajtam és egyből elkezdtem úgy fogyizni, hogy max 1200 kcal-t ettem naponta. Talán fogytam 1 kg-t, de nem lett nagyobb a változás, már 4 hete csak 1200 kcal-on élek, de nem fogyok. Gondolom, lehet, hogy az a baj, hogy a szervezetem rászokott, hogy nekem ennyi a max kcal bevitelem és már nem érzékeli, hogy kevés. (Van ilyen?)

Arra gondoltam, hogy a következő héten folyamatosan növelném a napi kcal bevitelemet, olyan 1800 kcal-ig, majd jövő hét elejétől hirtelen ismét visszaállnék napi 1200 kcal-ra és így talán fogyhatok? Vagy hülyeség?


2011. aug. 7. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ki kéne számolnod hogy mennyi az a kalória amivel fogysz. az 1200 elég kevés, szerintem az alapanyagcseréd is több ennél. ha túl keveset eszel akkor azért nem fogysz. számold ki hogy mennyi kell a fogyáshoz és pont annyit egyél.az 1800 meg lehet hogy már sok lesz.
2011. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Súlytartáshoz 2100 kcal körül kell megennem, hízáshoz pedig több, mint 2300 kcalt. Szóval nem hiszem, hogy az 1800 sok lenne.

De amúgy hülyeség az elméletem?

2011. aug. 7. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy megszokod. A kocsi sem szokja meg, hogy kevesebb üzemanyagot töltök bele. Ha tartósan kevesebbet viszel be, mint amennyit felhasználsz, a súlycsökkenés be kell, hogy következzék. A napi 1200 kcal szinte biztosan kevesebb, mint amennyire szükséged van. Biztos, hogy jól számolsz?
2011. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, jól számolok. A legelején mintha néhány cm lement volna, de azóta semmi.
2011. aug. 7. 15:49
 5/6 anonim válasza:
Szerintem csak nem evéssel ne számíts gyors sikerre. Állj neki tornázni! Rubint Rékát tudom ajánlani, nekem bevált. Vannak 20 perces tornái, szerintem ennyit lehet rá áldozni naponta. Ha ez nem tetszene neked, akkor meg pl. autó, busz helyett járj gyalog vagy biciklivel, az is sokat számíthat.
2011. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tornázni is szoktam. Nem Rékára, de kb 1 héten három órát futok. Tudom, hogy ez nem valami sok, de nincs is nagy feleslegem. Csak az a baj, hogy azt a keveset se tudom leadni.
2011. aug. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!