Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zsirok hogyan hatnak a...

A zsirok hogyan hatnak a szervezetunkre?

Figyelt kérdés

Az lenne igazabol a fokerdesem, hogy dieta alatt ajanlatos-e napi szinten (kis mennyisegben) olajos magvakat enni? Mert googleztam es olvasgattam, de meg mindig nem tudom eldonteni, hogy inkabb hasznos-e vagy nem, megpedig: ugye tele van zsirral. Ami hasznos nekunk, de nem vagyok benne biztos, hogy fogyokura melle jo-e.

Esetleg van valamilyen, anyagcsere-serkento hatasa? Vagy inkabb csak vitamin keszlete miatt erdemes fogyasztani?


2011. aug. 12. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem túl sok vitamin van az ilyen dolgokban... DE! Egyes vitaminok CSAK zsírban oldódnak, és egyes hormonokhoz szintén elengedhetetlen. Ha nincs megfelelő zsírbeviteled bukott ember vagy... se vitaminok se hasznos hormonok.

Az, hogy neked mennyi zsírt kell fogyasztanod azt itt találod meg: [link]

2011. aug. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolóval vitatkoznék, sok vitamin van az olajos magvakban, ráadásul a rosttartalmauk is jótékony hatású az emésztésre. Szerintem csak jól jársz ha fogyasztod. Persze csak ésszerű mennyiségben, ha megeszel napi 1 kiló szotyit az már nyilván nem egészséges.
2011. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is azt állítom, hogy személy szerint nekem kedvező hatással van az emésztésemre. Én speciel ezért eszem.
2011. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem túl sok vitamin van" nem azt mondtam, hogy nincs, csak azt, hogy nem túl sok. Ahhoz, hogy belőle fedezzük a vitaminjaink nagy részét többet kéne enni belőle mint amennyi hasznunkra válna. Talán kivétel egyedül az e vitamin. Ha tévedek javítsatok ki.


Egy biztos, a hormonoknak és a vitaminokhoz zsír kell.

2011. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat (:
2011. aug. 12. 08:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenki téved és mindenkinek igaza van :-) A magvak közül a tökmag az egyik leggazdagabb vitamin és ásványi anyag forrás. Nem lehet túlzásba vinni, nem okoz pattanásokat, mint pl. a szotyola. De hogy kijavítsalak, a magvakban olaj van nem zsír.És mint ahogy már fent említették, valóban az állati zsír köti meg a C vitamint. Itt egy kis okosság a tökmagról: [link]
2011. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Úgy vettem észre, hogy nekem is kedvező hatással van a zsír az emésztésemre. A zsírokban oldódó vitaminoknak is kell. Amúgy korábban próbáltam reform diétát, de nekem nem volt jó, amikor teljesen száműztem a zsírt.
2011. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A C vitamin vízben oldódó vitamin, nem köti meg az állat, sem a növényi zsír. D,E,K,A a legfontosabb zsírban oldódó vitaminok.
2011. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszi megegyszer. Szoval ugy latom, hogy inkabb javasoljatok, hogy egyek es tudnatok adni tanacsot, hogy mennyit es hany naponta? Leginkabb mandulat eszem, aszalt afonyaval, nagyon fincsii :) es egeszseges
2011. aug. 12. 10:12
 10/10 Offthewall válasza:
MCT-nézz utána! nem zsír lesz, hanem energia.
2011. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!