Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A főtt burgonya magában hízlal?

A főtt burgonya magában hízlal?

Figyelt kérdés
Úgyéretem csak simán megfőzve
2009. ápr. 17. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Tele van szénhidráttal, ami nem tűnik el belőle akkor sem, ha magában eszed.

Válasz: nem hízlal akkor, ha nem eszed meg.

2009. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor hízlal? :(
2009. ápr. 17. 14:14
 3/11 -Pimpike- ***** válasza:
79%

Szia.

A krumpliban 10dkg/90kl, a rizsben és a tésztában sokkal több van.Én ha, 3 napig ebédre csak főtt krumplit ettem savanyú káposztával 1kg lefogytam. Nem a szénhidrát számít hanem a kalória.

2009. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A krumpliban rengeteg a szénhidrát. És igen, a szénhidrát számít, mert alapvetően abból lesz a testzsír. Viszont a magában főtt, vagy hajában sült burgonya belefér a diétába, mert nagyon jó rostforrás, na meg ugye a krumpli a legjobb lúgosító, legjobban használható a savasodás ellen.Így magában vagy héjában sütve eheted, csak ne két pofára és ne este.
2009. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, ezt a kapitális baromságot honnan vetted? Mit gondolsz a kalória miből lesz???

Az étel energiatartalmát (kalóriatartalmát) a szénhidrát, fehérje, zsír-cukortartalom adja jobbára. Ebből a fehérjére nagy mennyiségben szükség van, hogy ne izomból fogyj, a többire is az oldódó vitaminok miatt.

(A krumpli egyébként vízhajtó hatású, a vízhajtás nem fogyás.)

Zsírt CH nélkül nem tudsz emészteni. A Ch tartalmú ételeket délelőtt edd, így van idő ledolgozni őket. Ezen belül is vannak egyszerű meg összetett szénhidrátok, nem mindegy, banánt eszel tehát, vagy tepertős pogácsát. (Másként szívódnak fel).

A krumpli tele van CH-tal, nem való estére meg délutánra, legfeljebb ritkán és semmi esetre sem zsiradékot tartalmazó ételekkel.

Javaslom még neked is, mint mindenkinek, hogy a fogyáshoz guglizz, járj után a tápanyagtartalmaknak, olvass edzői és étrendtanácsokat, hogy magad is átlásd az egésznek a lényegét. Különben könnyen beleszaladsz olyan tanácsokba, megrögzült butaságokba, amelyeket az ostobák magabiztosságával osztogatnak- mert ha valami, hát ez az volt...

Bocs, nem sértésnek szántam a dolgot, de tanácsot az adjon, aki tudja a választ, ha máshonann nem, emlékképek a Ccal-ról talán vannak még fizikából.

Sikeres fogyást mindenkinek!

2009. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó előttihez szóltam nyilván, csak helyesbítem magam.:)
2009. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

"A főtt burgonya magában hízlal?"

Számold bele a napi tápanyag-igényedbe és akkor NEM hízlal!

Erre senki nem gondolt még?

Anyámborogass!!!

2009. ápr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hizlal,de szerintem kezdj 90naposat ha akarzs fogyni, ott nyugodtan ehetsz a kijelol napon
2009. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A 90 napos az egy vicc...

Annak a kevés embernek akinek használt azoknak azért mert kiiktatták a lisztet, meg a cukrot meg a szemeteket a kajálásból meg kevesebbet ettek, ami viszont nem a 90 napos érdeme.

Szóval én inkább a tápértékre (fehérje szénhidrát zsír) figyelnék oda, és egy makrobiotikus (mindenből egy kicsit) táplálkozást követnék.

2009. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A kalóriaszámlálás rég megbukott dolog! A finomított szénhidrátok hízlalnak és a krumpli is! Nem egészséges és semmi szükség rá!!
2016. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!