Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Beteg vagyok, itthon meg úgy...

Beteg vagyok, itthon meg úgy tömnek, mintha a fogyókúra miatt lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kis lázam, meg torokgyulladás. Eddig 1600 kcalt ettem kb, és fogytam is vele szépen, egészséges étrenddel, kevés ch, sok fehérje. Viszont most, hogy lebetegedtem, a család a fejébe vette, hogy csak a fogyi miatt lehet (pedig egyedül több zöldséget/gyümölcsöt eszem, mint a család együttvéve + sportolok is), és minden sz.r kaját meg akarnak etetni velem.

Reggelire pudingot kaptam a szokásos zabpehely helyett

Ebédre spagetti volt - majd sértődés, hogy nem szedtem belőle eleget

Vacsira már fő a nagy adag tejberizs sok kakaóval addig pedig el kell tüntetnem közel 1 liter kamillateát rohadtsok cukorral, plusz egy fél tálca meggyes sütit.

Szerencsére hétfő délelőtt visszamegyek egyetemre, de addig mit tudok tenni? Ilyenkor ugye még mozgással se kompenzálhatok.

Nekem is célom, hogy minél hamarabb felépüljek, de nem tudom hovatenni ezt az irreális viselkedést a családomtól (ha nem eszek valamiből annyit amennyit kiszednek, megsértődnek). Nem akarom elrontani az eddigi eredményeimet!

(173/69, 21L)


2011. szept. 10. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem fogod, de miért is eszel belőle? Nem veszel a tálcáról (sütit, pl.) és kész. Meg nem tömhetnek.
2011. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1. mert más kaja nincs itthon. hiába nem eszem ilyeneket, azért 2 napot nem lehetek kaja nélkül. se hús, se túró, se zöldség vagy gyümölcs. csak süti van itthon, fehér kenyér, egy rakat tészta meg édességek... pörkölt, spagetti, tejberizs. nem engednek boltba, én meg éhes vagyok.

2. ha csak pár falatot eszem, akkor hatalmas balhé lesz, hogy "addig fel nem állsz innen, amíg meg nem eszed" mert "nem lehet igaz, hogy még ilyenkor is fogyni akarsz" meg "anyád kiteszi a lelkét hogy te felépülj te meg itt húzod a szád a kajára"

2011. szept. 10. 17:46
 3/14 anonim ***** válasza:

1. egyél 2-3g c-vitamint, amíg meg nem gyógyulsz.

2. ismered elvileg az energiaszükségleted, ami fekvés közben még kevesebb, mint aktívan, de ezt elégítsd ki. ha rád parancsolnak, hogy egyél, akkor hivatkozz pl. a szemét kaják vércukor ugrasztó szintjére, az alacsony tápértékre, a zsírosító "hatásukra".. ha levezeted gyorsba' szüleidnek mennyit kell enned egy nap, esélyes, hogy megértik.

- ha jól csinálod, azaz precízen dobod össze az étrended

- höhö.. van olyan is, hogy lesza.rják mit akarsz, akkor nőj fel így. tanulj késharcot, az segít elvonatkoztatni az élet baromi idegesítő részeitől.

2011. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
még mindég nem olvastam el a hosszabb leírásod, de szemembe ötlött a tejberizs. esetleg megemlíthetnéd azt is (önmagában egy ilyen kaja, hogy rizs /CH/ kis tej, cukor semmire sem jó) hogy egy ilyen szemét mellett kissé nehéz lesz meggyógyulnod. és tömj sovány húst zöldséggel. abból többet is tudsz enni (és örülni fognak) és egészséges is.
2011. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a diéta kezdete óta napi 500mg C-vitamint tolok.

igen, ők a lesz.rós típus, viszont megy a hasam, ami valszeg a zsíros kajáktól van, úgyhogy megengedték, hogy az esti tejberizsig ne kelljen folyamatosan zabálnom :D


tisztában vagyok vele, hogy nem tudok túl sok mindent kezdeni a helyzettel, akkor legalább nyugtassatok meg azzal, hogy elmondjátok, mi történik, ha 3 napig több kcalt eszek mint amennyire szükségem van, ráadásul szemét kajából (ezt a kifejezést egyébként nem használhatom - sokszor le lettem érte szúrva "hogy hívhatod szemétnek amit anyád főz???")

2011. szept. 10. 18:00
 6/14 A kérdező kommentje:
Acél: "se hús, se túró, se zöldség vagy gyümölcs. csak süti van itthon, fehér kenyér, egy rakat tészta meg édességek..."
2011. szept. 10. 18:01
 7/14 anonim ***** válasza:

ez esetben a régi iskola szabályát kell követni: kitartás mindenek felett!


ha jól értem: csak olyan élelmiszerekhez juthatsz hozzá, aminek legfeljebb egy afrikai éhező örülne.

ez eltartóidnak (szüleid) fogalmuk sincsen róla mit kéne enned. nyilván fölösleges lenne elkezdeni részletezni nekik a szemétkaja jelentését..


tényleg tarts ki. 3 nap alatt nem lesz semmi, ha 1200kcal-on pöfögsz és megeszel 3000kcal-t, akkor azért egy kilót feldobhatsz magadra, pláne ilyen ételekkel, és hát.. nem izomból. de ne egyél 3000kcal-t, és amint teheted folytatod szálkásítással.. :/

addig kitartanod kell, de azt hiszem ezt úgy is mondhatnám, hogy amíg nem kezdel magadra keresni, addig kell kitartanod. ez tudom nem segít, de én is arra várok, hogy azt vehessem és ehessem, ami jó nekem. mondjuk úgy, hogy itthon jelenleg vannak fontosabb dolgok, mint az én fehérjeellátmányom, korlátozott anyagi viszonyok miatt :D de szépen építem a jövőm, addig is kihozom a maximumot abból ami van.

2011. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia!

Annak örülj, hogy legalább akkor normálisat ehetsz mikor nem vagy otthon. A szülők már csak ilyenek, megtömik a gyereküket. Nálam is mindig sértődés volt ha nem kértem az otthoni kaját, pláne mikor otthon laktam.


Jellemző, hogy mióta 2 hete elköltöztem, lement rólam bő 1 kiló pusztán a szokások változásával.


Egyébként meg szerintem nyugodtan oszd le a fejüket a szüleidnek, hogy milyen egészségtelen kajákat esznek.

(a kalória adag ugyebár szüleinknél az egésznap a földet túró parasztokra méretezett sok ezer kalória, mert ők is ezt látták otthon, meg az ő szüleik is, stb. Abban az időben az volt a nagy szám ha volt mit enni, és nem haladtak a korral kajálási szokásokban )


Igenis szemét kajákat főznek! akkor is ha megsértődnek!


Mi az hogy "nem engednek" a boltba?21 évesen bőven felnőtt ember vagy, gondolom az egyetem fizet ösztöndíjat tehát pénzed is van...mit vacakolsz akkor? (Tudom, anyám kislányomnak hívja nővéremet még 40 éves korában is)


(26/pasi 180cm/82kg)

2011. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

jah, ha van rá mód, akkor érdemes kicsit magunknak feljavítani a kajákat.

akár 1 kg csirkemellel, akár egy doboz fehérje tápkieggel (én jövő héten valami csirkét vagy pulykát szeretnék sütni, mondjuk ez nem csak segítés magamon és családomon, egyszerre sütögetés is lesz barátokkal).

de milyen jót fogok enni akkor :D még ha most már ürül is az említésre méltó kaja a hűtőből, jó lesz majd ez :)

2011. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát, te se engednéd a gyerekedet 39 fokos lázzal boltba szerintem :) de a többiben igazad van :)
2011. szept. 10. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!