Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan van kitartásotok egy...

Honnan van kitartásotok egy több hónapos, vagy akár több éves fogyókúrához? Mi motivál?

Figyelt kérdés

Én mindig feladom az első sikereknél. Legutóbb másfél hónap után kezdték el mondani az ismerőseim, hogy látszik, akkor megveregettem a vállam, hogy megy ez nekem, aztán jól fel is adtam az egészet, pedig legalább kétszer vagy inkább háromszor annyi lett volna még hátra a célig.


Most megint elkezdtem, ez a hét az első, de már most unom, várom a végét - holott ha tényleg elszánom magam, akkor már soha sem kellene, hogy vége legyen, mert tartani is kéne az elért súlyt.


Ha belegondolok, hogy január végére lesz kb. igazán látványos eredménye, akkor elmegy a kedvem az egésztől.


2011. szept. 15. 15:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, mint mondtam, könnyű leszokni arról, ami eleve nem vonzza az embert. :P

Pl. a számba nem vennék semmi pénzért egy cigit, soha...

Az alkohol minden formáját is utálom. Sosem kávézom.

Egyeseknek mindez mennyi gondot okoz...


Cserébe az én "drogom" az édesség. :(

2011. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem az motivál, hogy csinos leszek és akkor majd bepótolom az édességet, de persze továbbra is mozogni fogok a súlytartás érdekében:) Csak elképzelem azt, hogy milyen jó érzés lesz jól érezni magam a bőrömben és ennyi nekem elég, hogy ne adjam fel.
2011. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor ezek szerint én jól csinálom az 1 hetes "pihenőimmel"? végülis akkor is diétázom, csak néha kihagyok egy étkezést és helyette megeszek egy tál sültkrumplit ketchuppal... a másik 3 hétben meg 100%-ig tartom magam az étrendhez.

akkor ez az 1 hét nem is bűnözés? :D

2011. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Visszanézem a képeimet,amik 20kg könnyebben készültek....Tegnap könyörögtem egy maomam olvados rágoért a lányomnak hogy egy szemet adjon!BXekaptam és utánna kiköptem,hogy hülye vagyok kinlodni,futni stb ha utánna megeszem...És nem érek semmit az izadással..
2011. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a súlytartás megy sokkal nehezebben, mint a fogyás, hiszen több minden megengedhető, és hajlamos vagyok vérszemet kapni, és rákattanni a kalóriadúsabb falatokra.


Motivál a hiúság. Motivál, ha a ruháim kezdenek szűkek lenni rám. Motivál a rögeszmés-kényszeres gondolkodásom (nem egészséges dolog, de motivál...). Motivál, ha előszedek egy pár évvel ezelőtti fotót magamról, és szembesülök azzal a fájdalmas látvánnyal, amiből köszönöm, többé soha nem kérek.

2011. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ha motivációt keresni kell, akkor.. nos, nehéz. de ha nincs motivácód, ha tényleg nincs, akkor végülis szabad vagy. azt csinálsz amit akarsz, minek foglalkozol az étrendeddel, egészségeddel..? ha meg érdekel, akkor itt a motiváció.


kutyakiképzés, érdekesnek tűnik!


állíts/állíttass össze egy normális, az igényeidnek megfelelő étrendet, lehet szívesebben tartanád, mint egy.. kevésbé megfelelőt.

2011. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hogy mi motivál?

Imádok csinosan öltözködni, szépítkezni, szépnek lenni. De utáltam, hogy sokszor nem volt méret rám, vagy valami nem állt jól rajtam, és ezen változtatni akartam. Mikor pedig már megindultak a kilók lefelé, utána jólestek az ellenkező neműektől a bókok, fütyülgetések, leszólítások, stb...És tudtam, hogy folytatnom kell, tovább is bírom.

Én őszintén l.szarom ezt a zabpehely, csirkemell, túró dolgot. Mindhárom kaját szeretem, de nemtudnék minden nap reggelire zabkását, ebédre natúr csirkemellet párolt zöldségekkel, vacsorára pedig túrót enni...

Én úgy vagyok vele, hogy ha még kevésbé is lakom jól, de akkor is inkább olyan kaját eszek amit szeretek. Így az sem ritka (vagyis mostanában egyre ritkább, de nyáron, míg több szabadidőm volt eljárkálni, addig nem volt ritka), ha ebédre 1 szelet pizzát eszem, vagy egy tál spagettit, uzsonnára pedig 1 kis szelet csokit, vagy csokival leöntött müzliszeletet. :D Reggelire pedig néha szoktam gabonapelyhet is. >< De azért általában reggelire és ebédre valami normálisabbat eszem, viszont uzsonnára szinte mindig müzliszeletet, vagy ha épp van itthon, akkor túró rudit / túró gurut. :DD

A lényeg, hogy nekem ez megfelel, így tudom tartani a diétát, és nem esek olyan sokszor kísértésbe. Persze van, hogy bűnözöm, de SOSEM ITTHON. Ha bűnözök, az azért van, mert vendégségbe megyünk, vagy pedig kirándulni valahova.

Nekem még nem hiányzik sok, minimum 4, maximum (nagyon maximum) 7 kilót szeretnék még fogyni. Mivel általában jóóó sok időt adok magamnak a fogyásra, így biztos mindig sikerélményem lesz, ezért annyit várok csak el magamtól, hogy november közepére meglegyen az a -4kg.

Egyébként 165 cm, és 55 kg vagyok. -20 kg áll a hátam mögött.

2011. szept. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem az motivál, mikor sz*r kajákat eszek, utána eléggé rosszul vagyok. Fáradt, puffadok, kiszáradok stb...

Persze néha elcsábulok, csokiról sosem tudok lemondani, de mivel edzek, sokat iszok vizet, és igyekszem normálisan enni, nem kívánom annyira a csokit, mint anno.

A friss levegő is jó, nem futni, csak sétálni picit, felébreszt.

2019. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!