Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kókuszgolyó nagyon hizlal?

Kókuszgolyó nagyon hizlal?

Figyelt kérdés
persze nem úgy hogy egy egész tállal...nem hiszem h egy ilyen mini golyóba lenne 100kcal. :| mert lehet hogy a darált keksz porba tegyük fel 700kcal van (egész csomag) de én nem eszem meg az egész tál kókuszgolyót...
2011. szept. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan egyél.

Én ma megettem egy fél kürtöskalácsot.

(pedig én is fogyókúrázok:)

2011. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Attól függ, milyen. A boltiban nem a keksz hízlal, hanem a vaj meg a cukor. Amúgy 1 db-tól sok bajod nem lesz. Mindent lehet, csak mértékkel.
2011. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer összeszámoltam és egy kis golyó 100 -110kcal körül van
2011. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél belőle akár többet is. :)
2011. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de én ezt nem tudom elhinni hogy egy db-ba 100 kcal van. :|||||||||
2011. szept. 16. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Csinálhatsz diétásabb kókuszgolyót, nagyon finom, nálunk nagy kedvenc. :)

Meghámozok 2-3 zöldalmát (30 dkg), apróra reszelem, majd kanállal hozzákeverek 10 dkg zabpelyhet, 6 dkg kókuszreszeléket, 1-2 teáskanál holland kakaóport (nem cukrozott!), 1 teáskanál rumot vagy pár csepp rum aromát, őrölt fahéjat és folyékony édesítőt ízlés szerint (vagy mézet, de akkor picit több zabpehely kell bele). Most még lágynak tűnhet a keverék, de ez nem baj, mert pár órát állni hagyom a hűtőben (akár egy éjszakára is be lehet rakni), hogy a zabpehely megszívhassa magát nedvességgel. Utána falatnyi golyókat formázok belőle, meghempergetem őket kókuszreszelékben, és akár tálalható is. Ha netán nem fogy el azonnal, hűtőbe rakom a maradékot. Ebből a mennyiségből 20-22 darab szokott lenni. Extraként meggyet is lehet a közepébe rakni.

Az egészben kb. 1370 kcal van, ha elosztod akkor kb. egy golyóban kerekítve 69 vagy 63 kcal van, de ha kisebb golyócskákat csinálsz akkor kevesebb. :) Mi imádjuk nagyon. :)

2011. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hizlaló étel nincs.

nyilván egy cukros, keksz alapú (fehérlisztes) téma elég sok energiát tartalmaz 100 grammjában. de ezt ki tudod számolni az alap összetevőkből, és 1 golyó tömegéből.

2011. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De, lehet benne 100 kalória. Cukor, vaj és keksz alkotja, a cukorban és a vajban rengeteg van, a kekszben nem olyan sok.
2011. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, nincs olyan, hogy hizlaló étel.Attól hízik az ember, ha túllépi a súlytartáshoz megfelelő kalóriabevitelt.Egyébként simán meglehet, hogy 100 kcal van egy darabban, de amúgy pontosan nem lehet megmondani, hogy mennyi van benne.

Ja és ezt a receptet én is kipróbálom.Biztos, hogy finom lehet.:)

2011. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!