Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek, hogy 1000 kalória...

Miket egyek, hogy 1000 kalória alatt maradjak, de ne éhezzek?

Figyelt kérdés
Az orvoslexikon szerint heti fél kiló fogyáshoz 1016 kalóriára van szükségem.
2011. szept. 19. 10:30
 1/6 bix ***** válasza:
pert a piros 1200 kcal alá nem megyünk feliratot már nem tudtad elolvasni. ha 1000 kcalt ír akkor egyél legalább 1300-at egyél és kezdj el intenzíven mozogni...
2011. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én fejedelmien meg tudtam lenni 1000 kcal-ból!


Annyit kell tenned, hogy nagy térfogatú de kis kcal tartalmú dolgokat kell enned -> tehát ami gyorsan eltelít.

ezek: zöldségek, gyümölcsök HATALMAS MENNYISÉGBEN! pl. ha csak tk kenyeret + felvágottat eszel reggel, lehet 2-3 szelet kenyér is kell, mire jóllaksz. De ha rengeteg zöldséget eszel hozzá (én lemértem mérlegen, 10 dkg zöldséget ettem a reggeli barnakenyeremhez) elég lesz 1 (max 1,5 szelet kenyér is).

Vigyázz az apró, kis térfogatú de nagy kcal tartalmú dolgokkal. Pl. sokan ajánlják az olajos magvakat, mert hogy esszenciáis zsírsavak vannak bennük. ez igaz is, és enni is kell őket - csak mindig mérd le, hogy hány grammot eszel, mert könnyű belőlük sokat enni. Velem volt, hogy túllőttem a célon és sokkal több diót (és vele együtt kalóriát) ettem mint amit kellett volna. 100 gramm dióban 660 kcal van (olajos magvak 600 kcal felett vannak mind) és mivel pici mennyiségre ugye... túl sokat ettem belőle :( de kellenek!!! mert jó zsír van bennük.


A barnarizs, tk kenyér a sok rost miatt eltelít.

2011. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az alapanyagcserédhez szükséges érték alá ne menj. Egyébként az 1000 alatti értéket nem tudom elképzelni. Esetleg ha egy 45 kilós nő vagy, aki egész nap fekszik.
2011. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony,ahogy itt az egyik előttem lévő is írta egyél nagy térfogatú,alacsony kcalos ételeket. Pl a déli csirkemellhez félig párolt brokkoli,karfiol,egy kis répa és borsó. Így két nagy tányérral is megehet ebből mert nem sok kcal. És úgy érzed hogy húú mennyit megettél.

Csinálhatsz kölest vagy bulgurt egy kis zöldséggel elkeverve,ezek pl jobban megdagadnak mint a rizs, 20-25grammból már igen nagy mennyiség lesz belőlük. Perzse nem vagyok a rizs ellen:)

Vagy a tejjel leöntött zabpehely,zabkorpa helyett csinálj zabkását. bő vízzel főzd. Majd hagyd picit hűlni hogy jobban besűrűsödjön. Pl 10g zabkorpából ,ami szinte elhagyagolandó kcal (34kcal) már egy nagyobb csészényi kása kijön. Holott 10g natúr zabkorpa egy kis teáskanálnyi.

2011. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

FÉNYT!!!

Hátha attól megvilágosodsz.

Milyen adatokból jött ki az 1000 kalória? Hány éves vagy? 5?

2011. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne a kalóriát számolgasd, hanem felejtsd el a cukrozott lisztezett üres enni és innivalókat! Egyél húst, zöldségeket, gyümölcsöt, zsírt, magokat. Szóval mindent ami néhány száz évvel ezelőtt még megszokott volt és semmi finomított szénhidrátot!
2012. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!