Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit főzzek, hogy tudjak...

Mit főzzek, hogy tudjak fogyni? Részletek lent

Figyelt kérdés
5 hónapja szültem császárral, mostanra elegem lett a "tartalékaimból". Családom van, muszáj főznöm és nem bírom megállni, hogy egyek. Ezért olyan szeretnék főzni, amiből én is nyugodtan ehetek...
2011. szept. 22. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen húst salátával vagy párolt zöldséggel. A családodnak sem árt a több zöldség. Ha nagyon éhesek, nekik főzz még külön rizst vagy krumplit, ők egyék több krumplival, kevesebb zöldséggel, te meg sok zöldséggel, kevés rizzsel/krumplival.
2011. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

akaraterő nélkül nem fog menni. igenis, diéta alatt van, hogy meg kell állni a főttkaját, sajnos. persze nem kell megvonnod magadtól semmit, csak csökkentened a mennyiségét!

Legyen egy olyan étkezés, ami főttkaja, pl. főétkezés: ha pl. eddig úgy csináltad hogy ebédre ettél főttkaját de vacsira is azt ettél mer ebédmaradék volt, akkor vacsira ne edd meg a maradék ebéded! Mert az ebédnél megevett rakott krumplit, rántotthúst sültkrumplit stb még lehet lemozgod délután & este folyamán, de ha este vacsira eszel sültkrumplit azt már nagyvalószínűséggel nem mozgod le...

ezért jobb, ha este már nincs főttkaja, csak valami egyszerű: natúr joghurt/kefir, sovány túró, sovány sajtok, lehetőleg fehérjetartalmúak + zöldségek.

zöldségeknél ha nem bírod a nyerseket, akkor párold őket (főzni azért nem ajánlatos mert kimennek belőle a vitaminok).

Párolt hús tis ehetsz este, csirkemell ilyesmi.


Ha főzöl, kövesd az alábbiakat:

- egészségesebb lesz, ha növényi zsíradékkal készíted a kajáid: sertészsír helyett pl. olívaolajon píritasz

- vaj helyett használj olívaolajat (vagy margarint), bár NAGYON KEVESET! naponta (elvileg) 1 ek olívaolajat ehetnénk...

- próbálj meg dolgokat helyettesíteni, csalni recepteknél: pl. mondják hogy sokszor a recepteknél több cukor van a receptben megadva mint amennyi kellene... használj kevesebb cukrot, még jobb az édesítő!

ne a cukrozott joghurtokat válaszd, hanem natúrt, és abba tehetsz fahéjat + édesítőt, vagy vaníliaaromát, akár gyümölcsöket is!

zabkását is tudsz készíteni édesítővel, vagy ha túróba teszel édesítőt + gyümit az is remek megoldás!

tejszínt lehetőleg kerüld, helyettesítsd egészségesebb dolgokkal ha főzöl.

- Ne készíts mártásokat húsokhoz, salihoz dresszinget, főleg ne tejszínnel vagy tejföllel. Ha hiányzik a salihoz az öntet vagy valami, akkor készítsd kefirrel/natúr joghurttal + zöldfűszerekkel. Majonézt KERÜLNI!! kész kcal bomba. a mustár még elmegy, annak kevesebb a kcal tartalma. a ketchupban meg általában van cukor...

- barna rizst főzz fehér rizs helyett -> több a rosttartalma -> jobban eltelít -> kevesebbet bírsz belőle enni.

- a családodnak főzz nyugodtan rizst, de legyen az asztalon mindig sali! próbáld ki hogy mindig több salátát + húst pakolsz a tányérodra, és csak nagyon pici rizst (vagy semennyit se.)

- krumplit úgy süsd hogy vagy 1 ek olívaolajat vagy annyit se adsz hozzá, sütőben, vagy főzd meg. bár a krumplit is jó kerülni diéta alatt.

- húsok közül soványokat próbálj csinálni: csirke, pulyka, hal.

- LEVESEK!!! remekül lehet vele diétázni, és ehetsz belőlük! legjobb: zöldséglevesek, sovány húsból készült levesek. kerüld: krémlevesek, mert tejszínnel vannak készítve. a levesek eltelítenek, így a 2.-ból nem tudsz majd annyit enni. Szóval mindig egyél és főzz is levest!

- kerüld a tésztaféléket: ha nagyon akarsz, durumtésztát csinálj.

- édességből is lehet egészségeset csinálni: teljes kiőrl. liszttel, zabpehellyel, édesítővel (vagy kis méz, kis barnacukor) gyümölcsökkel! de vigyázz mert pl. a méz igaz hogy egészséges és sok vitamin van benne, de ugyanúgy hízlal sajna :( heti 1-2szer ehetsz édeset is.

2011. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*diéta alatt van, hogy meg kell állni a főttkaját, sajnos.


Ez nem igaz.


*Mert az ebédnél megevett rakott krumplit, rántotthúst sültkrumplit stb még lehet lemozgod délután & este folyamán, de ha este vacsira eszel sültkrumplit azt már nagyvalószínűséggel nem mozgod le...


Ez sem igaz. Eleve fogyókúra alatt nem eszünk rakott krumplit és sült krumplit meg főleg nem. És hiába délben eszed, ha benyomtál 2000 kalóriát a szükséges 1700 helyett (mondtam egy számot, mindenki számolja ki magának), hízni fogsz.


*ezért jobb, ha este már nincs főttkaja,

Magadank is ellentmondasz, mert írod, hogy lehet húst enni párolt zöldséggel, mi ez, ha nem főtt kaja? A kérdés pont erre vonatozott, hogy milyen főtt kaját ehet a kérdező.


- vaj helyett használj olívaolajat (vagy margarint), bár NAGYON KEVESET! naponta (elvileg) 1 ek olívaolajat ehetnénk...


Ez nagyon nem igaz. 50% szénhidrátból, 30% zsírból és 20% fehérjéből kellene összeállni a napi menünek.

Ráadásul állítólag a margarin nem is olyan haj, de nagyon egészséges, és nem is hizlal kevésbé, mint a vaj.


- próbálj meg dolgokat helyettesíteni, csalni recepteknél: pl. mondják hogy sokszor a recepteknél több cukor van a receptben megadva mint amennyi kellene... használj kevesebb cukrot, még jobb az édesítő!


Az édesítők nagy része rákkeltő, a kevesebb cukorral meg csak annyit ér el, hogy senki nem eszi meg jó étvággyal, amit főz. Egyszerűen nem kell diéta alatt édeset főzni, vagy csak nagyon ritkán, de akkor viszont finomat. Nem kínzás a cél. Attól, hogy diétázunk, még finomat lehet és kell enni.


- krumplit úgy süsd hogy vagy 1 ek olívaolajat vagy annyit se adsz hozzá, sütőben, vagy főzd meg. bár a krumplit is jó kerülni diéta alatt.


A sült krumplit kell kerülni. A főtt krumpliban alig van kalória. Igaz, szénhidrát, de szénhidrátot is kell enni ugyebár. Segít megelőzni a vastag- és végbélrákot, mert magas a rosttartalma, + egy csomó hasznos anyag van benne. Csak nem kell beleforgatni a rántotthús vagy a pörkölt zsírjába, és nincs vele semmi gond.


- kerüld a tésztaféléket: ha nagyon akarsz, durumtésztát csinálj.


A durumtészta pont olyan finomított lisztből van, mint a nem durum. Durumbúzából készül, mert ehhez nem kell tojást tenni. A durumtészta nem kalóriamentes, nem egészséges - csak tojás nincs benne. Nem értem, miért hiszik azt az emberek, hogy ez fogyaszt.


- édességből is lehet egészségeset csinálni: teljes kiőrl. liszttel, zabpehellyel, édesítővel (vagy kis méz, kis barnacukor) gyümölcsökkel! de vigyázz mert pl. a méz igaz hogy egészséges és sok vitamin van benne, de ugyanúgy hízlal sajna :(


És persze ne felejtsük el, hogy a teljes kiörl. lisztben ugyanannyi kalória van, mint a fehérben, tehát ugyanúgy hízlal, csak egészségesebb.

2011. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tök jó sokat írtak, ha esetleg még valami nem világos, vagy más megközelítésből is érdekel a téma..


ha szálkásításba kezdesz: tiszta étrend erre a pár hónapra, tehát álljon mondjuk rizsből és csirkemellből, vagy combból, zabból, tk kenyérből, zöldségek meg gyümölcsöket nem írok mert igen sok féle van, olajos magvakból, halakból és kb. ennyi. ezeket keverd össze, hőkezeld stb. ez már konyhatechnológia, ezekből állítsd össze a szálkásító étrended. tejtermékeket jól kihagytam.. ha tudod emészteni a tejcukrot (ha nem akkor van mentes) túró, joghurt, kefir - zsír menteseket lehetőleg. asszem kb. ennyi, ezeknél sokkal több mindenre nem lesz szükséged.

2011. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Jó bőven kifejtettétek nekem a dolgokat, köszi. De igazából semmi konkrétumot nem kaptam, úgy érzem. Azt vártam volna, hogy: hmmm... én ezt és ezt ettem, nekem bevált, egészségedre! Példákat, tapasztalatokat, nem okoskodást.


Persze nyilván nem eszek sült krumplit vacsira...és nem nyomok be tortákat, igyekszem kevés cukrot enni, stb...


Azért köszi.

2011. szept. 23. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
hány ételt írtam, számold meg!
2011. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!