Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb hány gramm kenyér megengedett?

Kb hány gramm kenyér megengedett?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, kalóriától függ. De mégis, hány gramm kenyeret lehet nyugodtan megenni egy nap? Ami még jót is tesz? Vagy egyáltalán nem kéne? A kalóriámba belefér simán, de mégis sokan mondják, hogy nem szabad kenyeret, tésztát, lisztes dolgokat egyáltalán. Teljesen nem tudok lemondani róla, olyan 50-60-70 grammot megeszek egy nap.
2011. okt. 3. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát ez így nagyon kevés. Kéne a napi energiaszükségleted.


Elöljáróban elmondható, hogy a kenyér, illetve az egyéb rossz minőségű szénhidrátok nem ajánlottak, mivel elég hamar megemelik az inzulinszintet, amit kerülni kéne. Persze rendben van, hogyha kalóriadeficited van, akkor fogyni fogsz, akármit egyél, viszont a fogyásod nem lesz hatékony, a testösszetételed meg valószínűleg nem a kívánatos irányba fog elmozdulni. Persze már most látom, hogy lesz vagy 5 válaszadó, akik a saját igazukat akarják majd bebizonyítani, hogy igenis lehet enni kenyeret meg akármit, de hát őszintén szólva, azért tartanak ott, ahol tartanak.


Amúgy nem értelek, hogy miért olyan nehéz lemondani a kenyérről? Én simán kibírom.

2011. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha belefér a napi kcalodba akkor annyit egyél amennyit kívánsz. Akár 100gr is simán mehet az kb 250kcal,fajtától függ,ezt felturbózod zöldséggekkel meg csirkemellsonkával,úgy jól laksz hogy csak na és max 400kcalt ha megettél.
2011. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1000-1200 körül eszek
2011. okt. 3. 11:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert a legolcsóbb és legegyszerűbb reggeli.
2011. okt. 3. 11:33
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

És igen ott tartok ahol tartok -30kg 6hónap alatt 170cm/57kg vagyok úgy hogy minden egyes áldott nap ettem kenyeret és enni is fogok!


Az meg hogy miért nem lehet lemondani róla? Nem vagyunk egyformák. Akkor én meg azt nem értem hogy nem lehet lemondani a csokikról!? Mert én nem szeretem a csokit,a kenyeret meg a péksütiket annál inkább.

2011. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És szeretem is. Vékonyan megkenem vajjal, hozzá paradicsom, retek, ami van, egy tea és kész is a reggeli. Délután 3-4ig nem is vagyok éhes.
2011. okt. 3. 11:34
 7/14 A kérdező kommentje:

11:33

Hogy csináltad? Én 10 kilót akarok fogyni, mindegy, hogy meddig, de azért tavaszra jó lenne jól kinézni.

2011. okt. 3. 11:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Én amúgy mostanába rákattantam a zsemlére. Egyik felét csirkemellsonkával,hagymával,paradicsommal,paprikával eszem. A másik felére pedig diétás lekvárt kenek. E mellé még egy kv. Maximum 250kalóriára jön ki,attól függ hány g a zsömi,meg mennyi hozzávalót teszek bele. Hát isteni:)Mindíg várom a reggeleket :D
2011. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

11:33 vagyok


Csak sima kalóriaszámolással és majdnem napi szinten 1óra sportal. Semmi drasztikus,volt hogy este 10kor lenyomatam egy bagettet,ha belefért a keretbe. Ebédre mondjuk szinte mindíg párolt zöldséget(kedvenc:brokkoli-karfiol-répa-kukorica-borsó kombó) eszek csirkemellel,mert a zöldségekből rengeteget meg lehet enni és nagyon jól lakok velük. Így nem kínoz az éhség:)

2011. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

*a fogyásod nem lesz hatékony, a testösszetételed meg valószínűleg nem a kívánatos irányba fog elmozdulni.


Ugye ezt te sem mondtad komolyan?

1. Tehát azt állítod, hogy ez lesz a következmény, ha a fogyni vágyó az eddig szokásos napi 4 zsemle helyett reggelire megeszik 50-100 g grahamkenyeret. Az eddig elhízott teste még zsírosabbá válik, és ha egyébként kalóriadeficitet ér el és fogy, akkor a fogyás nem lesz hatékony. Meséld már el nekem, hogy is van ez pontosan?

Nem kötözködöm, ezt írtad, betű szerint idéztem.

2. Áruld már el nekem, meddig tartható az az állapot, hogy nem eszik kenyeret az illető (kizárólag a "hatékonyság" érdekében, és azért, hogy elkerülje a "nem kívánatos állapot felé elmozdulást"). A fogyókúra végéig? És ha utána ismét szeretne kenyeret enni, milyen módszert tudsz arra, hogy ne hízzon vissza? Mert gondolom, te sem hiszed, hogy a drasztikus szénhidrátmegvonást nem követi durva visszahízás, és azt sem, hogy akinek életében egyszer volt néhány kiló (vagy akár több) feleslege, vagyis fogyóznia kellett, az más soha életében nem ehet többé kenyeret?

3. Egyáltalán, mit nevezel "hatékonyságnak"? 2 hónap alatt fogyni 30 kilót mindenféle lemondásokkal, ész nélkül, majd újabb 2 hónap alatt visszazabálni az egészet, vagy a 30 kilót 2 év alatt leadni ésszel, majd ezt az étrendet tartani hosszú távon és nem hízni vissza, vagy lefogyni lemondásokkal és életed végéig álmodni egy szelet kenyérről, és felkelni úgy, hogy soha többé nem eheted meg?


Amit a rossz minőségű szénhidrátokról írtál, az igaz. Csak azt felejted el, hogy nem minden kenyér rossz minőségű szénhidrát.

Ha te simán kibírod, csináld, ezzel nem bántasz senkit, csak a hülyeséget ne terjeszd.

2011. okt. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!