Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy 10 dkg téliszalá...

Létezik, hogy 10 dkg téliszalámiban 530 kalória van?

Figyelt kérdés

Számolom a kalóriákat, reggelire mindig két szelet tk. toast kenyeret eszek külön megvajazva, külön 1-2 szelet szalámival+paradicsom rá.

5 dkg szalámi kb. 30 kalória, míg net szerint

10 dkg téliszalámi kb. 530 kalória..


(5dkg-nyit ehettem, de az akkor is olyan sok, 265 kalória?)

Pick Rákóczi szalámi...annyira nem is szeretem, a sima párizsit jobban, csak most ez volt otthon. De ha tudom h tényleg ilyen sok kalória van benne, akkor nem eszek belőle..annyit nem ér.


2011. okt. 11. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi van benne, és a sima párizsitól sokkal többet ér, ugyanis az a szalámik, felvágottak legalja. A téli szalámiban van hús, nem kevés, a párizsiban meg ki tudja,, mi van?
2011. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az 1000 kalóriás étrend amúgysem fogyókúra, hanem életmódváltás, ezáltal a kilók nem jönnek vissza. OKOSKA!
2011. okt. 11. 09:24
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kretén, csak tudatlan. A kettő nem ugyanaz. A tudomány jelenlegi állása szerint még mindig kalóriadeficittel lehet lefogyni, semmi mással.

20-30 kiló feleslegnél nem elég, ha valaki elkezd sportolni, egyrészt nem is bír annyit, másrészt nem véletlenül hízott ennyit, tehát valószínűleg nem túl jól kajál, sem mennyiségben, sem minőségben. Ha ezen nem változtat, nem lesz eredmény. Egy 15 évesnél még esetleg, de egy felnőttnél, főleg egy nőnél (a hormonjaival) biztosan nem.

A helyzet még ennél is bonyolultabb, mert nemcsak a kalória számít, hanem a szénhidrát-zsír-fehérje optimális aránya is, amit szintén nálad okosabb emberek "találtak ki", és nem Norbira gondolok.


Igazad van abban, hogy ha valaki ész nélkül koplal (azért számolja a kalóriákat), utána pedig visszatér a korábbi táplálkozási szokásaihoz, amitől egyszer már meghízott, akkor visszahízza. De ebben a kérdésben nem erről volt szó, próbáld meg értelmezni, bármilyen nehéz is, és a kérdésre válaszolni. Mindenkinek jobb lesz.

...

Kérdezőnek:

Szerintem nem ettél 5 dekát, én egyszer lemértem, 2 kisebb szelet kenyérre kb. 3 deka fér (ha vékony szeletek). De egyébként igen, tényleg sok benne a kalória. Viszont nem csak ezt kell nézni, hanem a minőségét is, ebben igazuk van. Max. ne egyél minden nap. Abban igazad van, hogy ha 1000 kalóriás diétán van (orvosi ellenőrzéssel), akkor nem lehet a negyedét szalámira pazarolni. Ha meg annyira nem is szereted, főleg ne. Vannak alacsony kalóriatartalmú "csirkemellsonkák" (sose értettem, hogy lesz a csirkemellből sonka, de ez az én bajom...), de sajnos nem túl jó az összetételük. Míg a Pick téliszalámi összesen 3 összetevőből áll, a csirkemellsonka kb. 15 fajta adalékot, tartósítószert és ki tudja, mit tartalmaz, én pl. biztosan nem enném meg. Inkább a jobb minőségűből eszem kevesebbet.

2011. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben kapható Linessa light szalámi, nem olyan finom, mint a Pick, de lényegesen kevesebb benne a kalória.
2011. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Az 1000 kalóriás életmód neve: koplalás.
2011. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk.


Én nem mondtam, hogy a fogyókúra nem egészséges, de csakis sporttal mozgással karöltve. Akinek alapból 20-30-40 kg túlsúlya van annak kezdésnek bőven elég a normális étrend és az 1000 kalória nem az(!), és sport és mozgás...


Napi 1000 kalória nem egészséges.


Mellesleg tényleg inkább szalámi mint párizsi...


Egyébként azzal, hogy sértődötten ki ki törölteted a hozzászólásaimat azzal csak magadat minősíted.

2011. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

téliszali: (100g zsír --> 930kcal energia) nem kis része zsír, elég jó cucc.


"az 1000 kalóriás étrend amúgysem fogyókúra, hanem életmódváltás," ez mif.asz volt? nyilván nem látok egy előzményt, de napi 1000kcal-lal nem életmódot váltás tudod mit jelent? élet módból halott módra váltás. hát ennyi energiával hosszú távon nem lehet élni, de baromi jó életmód váltás :D LOL!

2011. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Látod, te sem ismersz.Így meg hogy lehet megmondani, ki mit csináljon?!

Nem tudod, hogy miért nem mozoghatok. S ha nem mozgok, ennyi jön ki...Orvos számolta ki, nem valami itteni nagypofájú..én inkább neki hiszek, bocsi..

2011. okt. 11. 10:15
 9/17 A kérdező kommentje:

"Egyébként azzal, hogy sértődötten ki ki törölteted a hozzászólásaimat azzal csak magadat minősíted."


Akkoris tied az utolsó szó? Gratulálok...

Jól beolvastál...hűűűhaaa. :D

2011. okt. 11. 10:16
 10/17 anonim ***** válasza:

Na látod.


Ha látnál az idegességtől mint ahogy most nem látsz..:)


Akkor olvastad volna pár hozzászólásommal előbb, hogy: Nem egészséges ez így kivéve ha egészségügyi okai vannak.


Tehát igen.



akkor meg nem értem a háborgást...


Maradok mély tisztelettel:

2011. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!