Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgással tudnék kb 25...

Milyen mozgással tudnék kb 25 kg-t fogyni? És mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
164cm,88kg vagyok. Van esélyem arra,hogy valaha vékony legyek? Már nagyon sok mindent kipróbáltam,de semmi. Most a futást akarom kipróbálni...
2011. okt. 12. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 162cm magas és 94 kiló voltam.Ma 162cm és 61 kiló vagyok.

Le lehet fogyni,de sok-sok türelem és kitartás kell hozzá.

Kezdem azzal,hogy a futás ekkora súlynál nem fog beválni.Tudod miért?Mert biztos vagyok benne,hogy te is azért híztál meg mint én..a lustaság miatt..Én is futással kezdtem,de 10 méter vagy 5 perc után bőven elegem lett,és eléggé fájt is a hátam.Így más megoldás kellett.

Végül is nekem ezek váltak be.

-napi 5 étkezés.Többször kevesebbet,de így nem voltam éhes.

- a mennyiségre mindig figyeltem,hogy sose egyek annyit,hogy ne tudjak utána mozogni.

-nassolást abbahagytam.

- bár én képtelen voltam lemondani a finom kajákról,és néha 1 kis kocka csokiról,és képtelen voltam a teát citrom,és cukor nélkül inni,így én a bögre módszert alkalmaztam.2.5 deci bögre a mérce.Azt ettem amit a családnak főztem,de csak 2.5 deci adagokat.(ebédre,vacsorára) a tízórai,uzsonna,saláta vagy joghurt.

-lemondtam a kenyérről..Nem ettem kenyeret csak nagyon ritkán..

- sok vizet ittam.

- hetente 4-szer elmentem úszni 30-40 perceket.Először csak 20 percet voltam bent,majd idővel emeltem a leúszott távokat.Ma már 40 percen át vagy akár 50 percet is úszom.

-hetente 3-szor elmegyek a kondi terembe egy kis edzésre.40-50 perc ez is.

-mindenhová gyalog megyek.Igyekszem nem sétálni hanem kilépve gyalogolni.úgy mint a gyaloglási versenyen(csak nem szedem a lábaimat olyan idétlenül)

Ez azt jelenti,hogy a munkahelyemre is gyalog járok ami minden nap 1 óra intenzív gyaloglást jelent.

Nem ment le gyorsan a kilók..Ha jól emlékszem lassan 2 éve hogy elkezdtem..Az elején talán 3-4 hónapig lement 4 kiló,és utána azt hittem ennyi..mintha nem lett volna változás..(csak azt nem akartam észre venni,hogy a hasam kezdett kisebb lenni,az alakom formálódott,de én csak a mérleget néztem.)

Ma már nem okoz egyik sem gondot,ma ha nem megyek edzeni,vagy úszni már hiányzik..

Lassú fogyókúránál eredményes fogyás várható..

38/N

2011. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

elsőnek grat! :) nagyon jókat írtál.


ennyi súlynál én is azt mondom, hogy bőven elég, ha tempósan sétálsz. persze vegyél egy jó futócipőt, mert az kíméli a lábaidat.

hagyd el az édességeket, és csak akkor egyél, ha éhes vagy.

ha van hozzá kedved, akkor próbáld ki a Norbi update kajarendelést, anyum azt eszi, és mondta, h mivel alacsony a glikémiás indexük, ezért eltelítenek, és sokáig nem leszel éhes, miután kajáltál.

2011. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10,33-nak minden elismerésem. Komolyan! Le a kalappal.
2011. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, jelenleg 164/78 vagyok, 84-ről indultam egy hónapja. Szintén a futást választottam, az 5 km-es edzéstervet. Nagyon ajánlom neked is, nagyon jó! Az a legjobb benne, hogy egy 40-50 percet mindenképp mozogsz, igaz elsőre ebből "csak" 8 perc a tényleges futás, de másnapra attól is simán izomlázad lesz.

Emellett nálam a kaja úgy néz ki, hogy kizárólag olyanokat eszem, amit szeretek. Mert érdekes módon, ezekből kevesebb is elég, hogy jóllakjak, biztos van valami pszichológiai magyarázata a dolognak. És nincs nasi, nincs tízórai, se uzsonna, csak napi háromszori étkezés kb. 8-12-18 órakor. Tudom, hogy nem a legegészségesebb, de én ha elkezdek apránként kicsiket enni, azzal nem bírok leállni és egész nap eszem.

2011. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A futáshoz én még ezt hozzáfűzném:

[link]

Érdemes elolvasni.

2011. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
minél keményebb és rendszeresebb edzés, de szálkásító étrend nélkül ne várj többet mint amit eddig elértél.
2011. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek én is gratulálok! Gyanítom, hogy a leghatékonyabb a kenyér elhagyása volt a fogyókúrádban.

A fene azt a kenyeret, hogy miért van olyan jó íze....:)))

2011. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.Köszönöm a gratulációt,és higgyétek el,nem volt könnyű.Bizony a kenyér amit úgy imádok nagyon hozzájárult a hízásomhoz.A fogyókúra előtt volt hogy reggelire 2 tojásból készült rántottához 3 szelet friss kenyeret ettem..Képzelhetitek,milyen jól esett a kenyér..:)

De lassan 2 éve nagyon ritkán eszem kenyeret.Ha megérzem,hogy a családom a friss meleg kenyeret eszi,és nagyon megkívánom akkor eszek fél szeletet belőle az öröm kedvéért..Mindenről sajnos örökre nem tudok lemondani.De legalább megtudom állni,hogy ne egyek meg hetente csak én másfél kiló kenyeret.

Már nem fogyókúrázom,én már elégedett vagyok ezzel a súllyal.De továbbra is igyekszem úgy étkezni ahogy eddig,és annyit mozogni ahogy eddig.Megszokás lett belőle.

Kedves kérdező.Még egy tanács:Először agyban kell elkezdeni a fogyókúrát.Ha ez megy akkor könnyebb lesz a többi része,és idővel sikereid is lesznek..

Arra figyelj,hogy sose érezd magad éhesnek,vagy ne keseredj el,hogy megint korog a gyomrod,de egy dekát sem fogytál..mert ha elkeseredsz,feladod..

2011. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:08


Gratulálok én is! :)


Mennyi idő alatt sikerült ettől a nagy súlyfeleslegtől megszabadulnod? Nem lóg a bőr utána? :)

2011. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaaa, benne van hogy 2 éve :)
2011. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!