Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet sikeres így is a diétám?

Lehet sikeres így is a diétám?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az igazi tehéntejet, gyakran isszuk, egészséges is... Csak ugye zsíros... Ha iszom a diétám alatt is, de mértéktartóan, nem szab gátat a fogyásomnak?

Ez a helyzet a tökmaggal, a napraforgómaggal és a burgonyával is. Számtalan helyen olvastam, hogy diéta alatt ne fogyasszuk őket, de nekik is jó élettani hatásuk van, én pedig szeretem őket... Ha szintén mértéktartóan fogyasztom őket, az nem probléma? Vagy az? :)


L/20


2011. okt. 16. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mértékkel nyugodtan mehet.


Pl. a tejet ne literszámra idd, hanem reggelinél igyál egy pohárnyit. Tízóraira mehet egy pici maréknyi tökmag vagy napraforgómag vagy csinálhatsz natúr müzlit is, amibe teszel egy kicsit.

Burgonyából is lehet enni ebédre 1-2 db-ot párolva. A lényeg, hogy ne olajosan edd.

2011. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen okés. A tejet tényleg csak mértékkel, legyél vele tisztába mennyi zsíradékot viszel be és mennyire van szükséged. Nem a telített zsír az igazi azt azért hozzá kell tenni. A tökmag és a napraforgómag viszont kifejezetten jóféle telítetlen zsírokat tartalmaznak.Ha sokat mozogsz akkor beleférnek ezek a dolgok, az elhízást igazából elsősorban a mindenféle rossz minőségű szénhidrát okozza. A krumpliba ugyan szénhidrát van de abszolút természetes és jó fajta, megintcsak az érvényes mint a korábbiakban hogy a mennyiséggel tisztában kell lenni! Ezek az ételek (a tejet leszámitva) kifejezetten hasznosak diéta alatt is. A klumplit persze úgy kell ekészíteni hogy nem vajazod és nem sózod el. Mozogj sokat és akkor megfelelően használja fel a szervezeted ezeket a tápanyagokat.
2011. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 16. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
én minden este tejbe turmixolom a fehérjeporomat, és 2-3 naponta megeszek 1 marék valamilyen magot az esszenciális zsírok miatt :) no problem, már 7 kg-t fogytam ;)
2011. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

alapvetően belefér, magvakat meg "kell" enni, ha valaki jót akar magának.

tejjel még van annyi, hogy (tudományosan igazolt) lassítja az étel gyomorból tovább jutását, ha étkezés után isszuk.

2011. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rheeza ***** válasza:

Komolyan.. Gondolkozol mielőtt hülyeséget kérdezel ? Bár eme kérdés is fölösleges mert látom, hogy nem.. Komolyan mit vársz ? ne igyál soha többé életed végéig vagy, igyál, egyél amennyit csak bírsz ? Tudom én hogy ez egy kérdezz-válaszolok oldal, de vajon mi lenne ha gondolkoznának a hasonló emberek mint te, mielőtt felteszik a kérdésüket ?

A kövér emberek 99% nem azért kövér mert szereti a csokit, cukros löttyöket etc. hanem mert nem bírják megállni hogy ne egyék/igyák. Most megiszol napi 1, de tudod mit? Legyen 2 !!! pohár tej szerinted mi fog történni ? Nukleáris holokauszt ? Egyébként tökmagban telítetlen zsírsavak vannak, egyed nyugodtan, csak ne zsák számra, főétkezések között, ha nagyon jót akarsz magadnak natúrt vegyél ne a rommá sózottat, bár gondolom a miatt jó az íze.

2011. okt. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rheeza ***** válasza:
Egyébként pro tipp: ha valamelyik étkezésedre finoman rá eszel/iszol és nem magában, akkor amúgy sem tudsz (jó esetben) marha sokat ezekből bevinni a szervezetedbe, és csak jót tesznek ( a tej az nem, 100-150 éve volt értelme) jó tudom ásványi anyagok, nyomelemek, micro tápanyagok, csak mielőtt valami észkombájn leoltana nézze meg h mennyit tartalmaz ezekből 1L tej és hogy mennyi a MINIMÁLIS szükséglete egy felnőtt embernek.
2011. okt. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nukleáris holokauszt :D

én lájkoltam az írást!

2011. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!