Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sok méz közrejátszhatott a...

A sok méz közrejátszhatott a hízásban?

Figyelt kérdés
Három hét alatt három kilót híztam. Viszont minden héten megettem egy liter mézet. Lehet,hogy ez az oka?

2011. okt. 29. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na, te sem olvastad a Micimackót...
2011. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugye ez is csak poén?
2011. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

3 kg?


Az hol hízás? Eszel egy jót, iszol egy jót, kihagysz egy wc-t, és ennél többet is mutat a mérleg.

2011. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Méz


Tápanyagtartalom 100 g-ban

Energia 300 kcal 1270 kJ

Szénhidrátok 82,4 g

- Cukrok 82,12 g

- Rost 0,2 g

Zsír 0 g

Fehérje 0,3 g

Víz 17,10 g


Egy ilyen flakon [link] az 150 gramm méz, kb 1,15 deci. Számold ki, hogy egy literes flakonban hány gramm lehet, és az hányszor 300 kcal...


... vagy fogd vissza a kamuzhatnékod. :)

2011. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Drága utolsó. Ha már hülye vagy legalább ne reklámozd magad kérlek. Egy befőttes üveg mézet (amit látsz a piacon, boltokban is) 1 liter méznek szokták hívni, ugyanis ha felmelegíted egy liter lesz belőle.
2011. okt. 29. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Drága kérdező.


Miután az elgurult gyógyszereidet összeszedted, mérd le az üveged tartalma GRAMMBAN mennyi, a méz tápértékét ugyanis mint láthatod, rendszerint nem literben adják meg.


Aztán számold ki, a heti mézesbödönöddel + a kajáddal együtt többet viszel-e be kalóriából /nap, mint az szükséges volna, vagy sem. Ha igen, akkor közrejátszott a hízásodban.


Az előbbi válaszban láthatod, hogy a méz nagyrészt cukorból áll. Ami szénhidrát, és baromi gyorsan szívódik fel. Ez nem kifejezetten előnyös ha valaki fogyni vagy súlyt tartani kíván, mivel ezt a tápanyagtípust a szervezet előszeretettel hasznosítja a zsírtartalékok raktározásához, de ha a napi energiaszükségleteden belül maradsz, akkor nem, még a méz sem hízlal.


Nagyon szívesen.

2011. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Figyelj, a liter kifejezést nyilván nem én találtam ki, hanem a - talán lehet, hogy nálad vagy nálam nem okosabb,de ez a szakmájuk - méhészek. Magától a termelőtől veszem a mézet, és literként hirdeti. Sőt, amikor piacon vettem, ők is úgy árulták, hogy literje ennyi és annyi forint. Ha tetszik ha nem, ennek ez a neve ha még te nem is hallottál róla. Amit írtál, hogy ha belefér a napi kalóriaszükségletbe akkor nem hízlal, az nyilván igaz és egyértelmű. Viszont fórumokon és ezzel foglalkozó oldalakon olvastam, hogy a méz-annak ellenére, hogy magas kalóriatartalmú- nem hízlal, mert a szervezet nem úgy raktározza el. Sőt, az emberek is írták, hogy fogyókúra idején is ették, és nem híztak. Ezért mertem ilyen mennyiségben enni. Viszont a 3 kg hízás után elgondolkoztam, hogy talán ez mégsem igaz, ezért is tettem fel a kérdést, hogy itt az emberek mit gondolnak.
2011. okt. 29. 16:22
 8/12 anonim ***** válasza:
edd csak tovabbra is es hidd hogy nem hizlal!!!:))) ha ennyire jobban tudod:))))) a mez ugyanugy hizlal mint a cukor csak egeszsegesebb.
2011. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Istenem, bárcsak tudnának az emberek szöveget értelmezni...
2011. okt. 29. 17:39
 10/12 anonim ***** válasza:
A tápértéket tömegben adják meg, akkor is, ha te literben veszed a mézet. A méznek van egy sűrűsége amiből átszámolható tömeggé. A méz ugyanúgy hizlal, mint bármi más, ha eszetlenül zabálod.
2011. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!