Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok többet fogyni?

Miért nem tudok többet fogyni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje elkezdtem fogyózni, igyekszek hogy ne egyek zsíros és cukros dolgokat, naponta kb 1 órát sétálok, (a suliba meg vissza) heti 2x van tesi óránk és ha nem vagyok fáradt otthon is mozgok egy fél órát. Már fogytam 13 kilót, (90 voltam, 77 vagyok) de sajnos már hónapok óta egy gramm sem megy le rólam :( mit tehetnék még? még szűztea kapszulát is szedek ami állítólag gyorsítja az anyagcserét de így se történik semmi :(
2011. nov. 18. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Van hogy megáll a fogyás,ilyenkor érdemes a haskörfogatodat(cm) mérni.Ha az csökken,akkor fogysz.De vigyázz,egy idő után izomból fogysz,nem hájból(zsírból).
2011. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet :)
2011. nov. 18. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:

lehet itt kezdődnek a problémák, amikor valami állítólag gyorsítja az anyagcserét.

de megmondom én mi gyorsítja az anyagcserét (mert én ilyen vagyok, hogy megmondom, nem leírom) - a rendszeres étkezés, tehát napi 5-6 étkezés, illetve a kemény testedzés, ami stimulálja az izomszövetet, ami ugye aktív szövet, tehát energiát használ fel "zsírt éget" többek között.

na ezt nevezik anyagcserének. emellett persze összefüggésben van az izomtömegeddel is. és a sétálás pont nem az a gyakorlat, ami hosszú ideig megnövelné az izmaid energiafelvételét.

az étkezést pedig az igényeinkhez igazítjuk. Te nagyon ügyesen leadtál ugye 13 kilót, de ennyivel könnyebben már kevesebb energia is elég, így nem fogysz. ez lehet azért, mert kisebb terhet cipelsz, vagy csak lassult az anyagcseréd a fogyás alatt.

2011. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos intenzív mozgásra nem tudom hol lenne lehetőségem, egyedül a tesióra ahol úgy igazán kifáradok, edzőterembe meg nem igazán szeretnék járni, nem tudom hogy tudom ezt megoldani
2011. nov. 18. 17:51
 5/9 magyar izom válasza:

Pakold a táskád tele nehéz könyvekkel, vagy ha nincs nehéz könyvek.

Mikor haza jössz, kicsit pihentél, bepakólsz pár kg krumplit a táskádba, felkapod a hátadra, és elmész egy kört.

Ha krumpli sincs otthon, és máshogy se tudod mególdani edzésedet, akkor sajnos nem tudom mit csinálj..

2011. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom attól félek ha eljárok edzőterembe kinevetnek :S
2011. nov. 18. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nevetnének ki? Nem tudom, a felnőtt korosztályban már kifejezetten menő edzőterembe járni.
2011. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 magyar izom válasza:
Nem ciki elmenni edzeni, söt jobb, mert akad ott emberek akik segíthetnek az edzéseddel, kérdezhetsz bárkit hogy különbözö gyakorlatokat hogy kell végrehajtani.
2011. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a szint, ez a nem edzem mert ciki lehet, kinevetnek stb. gyerek szint. ebben az esetben adj egy mail címet, mert úgyis fölösleges neked írnunk, úgy tudunk segíteni ha a szüleiddel beszélünk.

alternatív: lemenjek veled a terembe? (Pesten)

és aki csak nevetésre meri húzni a száját, annak beverem a fogait? azután ott már senki sem fog egy rossz szót sem szólni. ez, ez lenne a biztos megoldás? ezt azért írtam, mert biztos van olyan, hogy az emberről beszélnek a háta mögött, nevetnek vagy akármi. én ne tudnám? hónapokon át olyan "fizurával" jártam, nem volt olyan aki nem nézte meg, illetve ismerősök közül aki nem tett már rá megjegyzést. ÉS? ennek érdekelnie kellene engem? téged miért érdekel, ha valakinek az a legnagyobb szórakozása, hogy teveled foglalkozik? ráadásul megsúgom, annak a valakinek még fogalma sincs, csak te tudod hogy jön majd Aczél és a kis lábujjára fog ejteni egy 30 kilós súlyzót..

ne foglalkozz már ennyit az emberekkel :)

2011. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!