Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék megszabadulni 35...

Szeretnék megszabadulni 35 kg-tól. Kalória- vagy szénhidrát-számolgatás nem jön be, nem tudom mindig minden falatét számolni, írni, hozzáadni. Milyen módszer segíthetne?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem eszem lisztet és semmi azzal készült ételt, no cukor, no alkohol. Nagyon lassan fogyok, sőt meg is állt :( Tornázni max hetente 3* tudok -otthon. 35/n
2011. nov. 25. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha annyira no liszt no cukor no alkohol lenne akkor biztosan fogynál.

Akkor mégis mit eszel? Akár mit is eszel még mindíg nagyon sok,különben fogynál,pláne 35kg plusszból.

2011. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a számolás tudatosságot jelent, tudod mit és mennyit, miért eszel.

ha képtelen vagy racionálisan állni a helyzethez, akkor marad az ima.

egyébként naponta 1x kéne kiszámolni mit fogsz enni, szétdobni 5-6 étkezésre, utólag nem kell számolgatni. aztán ha normalizálódott a testsúlyod stb. akkor úgy is belejössz már, meg sokkal természetesebben fog menni.

2011. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fogytam már 15 kg-ot, de megállt a fogyás :( Mozogni sincs kedvem, csak ennék, ahogy régen :(
2011. nov. 25. 12:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, rátapintottál a lényegre, a tudatossággal és tervezéssel van baj :(
2011. nov. 25. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:

nálam is. de én felvállalom hogy lehet egyszer drog túladagolás miatt meg fogok dögleni és csak a hónapja rohadó tetemem találják meg. és nincs ezzel problémám.

viszont akinek komoly tervei vannak az életben, annak hasznos lenne tartani magát a terveihez, céljaihoz, nem muszáj, de csak így fogsz bármit is elérni.

2011. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
en is 2honapja dietazom, feherje dietat, husit eszek illetve zoldsegeket gyumolcsoket, sose kellett kaloriat szamolgatnom, hisz eleve olyan eteleket keszitek olyan alapanygokbol amikrol tudom, hogy meg napi szinten az 1300kcalt se érik el, tudom ez nem egeszseges, de nekem bevallt, es nem koplalok, mert tenyleg olyat eszek amire gusztusom van és fogyok tole..persze szenhidratokat kiiktattam én is etrendbol, csak gyumolcs maradt meg szenhidratnak meg a zoldsegek..2honap alatt 12kg, igaz elejen cs viz megy ki, de centikben mérve hihetetlen jo fogyokura..szamomra..
2011. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ezeket amiket fent írtál nem eszed, akkor a zsírok okozhatnak még gondot. Azt számold át mindenképpen. A sajtok, a vörös húsok, a tejtermékek mind nagyon sok zsírt tartalmaznak.


Én mostmár azt gondolom, hogy a zsír a legnagyobb csapda az egészben. Mindig is azt hittem, hogy én nagyon zsírtalanul eszem, hiszen nem szeretek semmit, ami zsírost, tejföl helyett mindig is joghurtot használtam, bármilyen húsról leszedem a cupákokat, nem is szeretem a zsíros dolgokat egyáltalán. Ehhez képest vannak napok, mikor összeadva a napi szükséges zsírmennyiség dupláját is megeszem. Ezt azóta tudom, mióta számolom.

2011. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

néha viszont a számítások képesek alul méretezni a szervezet zsír igényét, és mondjuk szénhidráttal pótolni azt. meg kell találni persze az egyensúlyt, de a zsírok túl fontosak ahhoz, hogy "ellenségnek" legyenek kikiáltva. alapjáraton némi odafigyeléssel a zsírok azok, amikkel amíg belefér a "kalóriamérlegbe" addig tényleg lehet enni. szénhidrátokkal csak egyéb kikötésekkel van ez így, mivel konkrétan cukrokat semmilyen mennyiségben nem nagyon kéne enni.


a másik, hogy olajos magvakból mindenképpen célszerű különböző telítetlen zsírsavakat bevinni.

2011. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor pl. kevesebb tejtermék, helyette néha egy kis mag :)


Mindenkinek köszönöm a választ, a segítséget, össze fogom szedni magam :) Soha nem csináltam még ilyet, de előre el fogom tervezni, mit fogyasztok holnap, kíváncsi leszek... :)

2011. nov. 25. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tudzs angolul, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: shapeupclub.com én azóta bírom normálisan számolni a dolgokat, mióta ezt használom. Sok mindent csak nagyjából számolok ki, de már az is ad egy reális képet arról, hogy hol lehetnek hibák az étrendben. Igen Aczél, nem félek én a zsíroktól, csak a szénhidrátot gyakorlatilga nullára csökkentettem, és emiatt (is) megnőtt a zsírfogyasztásom, most áttértem egy napi 120-160 g körüli szénhidrátra (az nagyrészt zab, meg tk. napraforgómagos kenyér) és így tudtam csökkenteni a zsírtartalmat anélkül, hogy közben éhes lennék.


Nekem a fő bajom az volt a zsírral, hogy nem értettem hogy lehet, hogy ellőttem a napi kalóriáim többségét, és közben meg kopog a szemem az éhségtől. Így, hogy a szénhidrátot kicsit növeltem, a zsírt meg csökkentette, sokkal jobb lett a helyzet.

2011. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!