Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most ez komoly, hogy nem...

Most ez komoly, hogy nem ajánlatos gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés

Mi van?? Én nem értem, eddig midnenki azt mondta, hogy ha fogyózok egyek sok gyümölcsöt. Itt emg sokszor írják, hogy nem ajánlatos, me cukor van benne meg blabla. Jó, de az másfajta cukor, nem?

Pl vacsorára polemót szoktam enni, olyan 300 grammot, az kb 150 kalória, és teljesen jól lakok tőle. Akkor mi a baj vele? Én már tényleg nem értem...



2011. dec. 15. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan vannak, akik úgy vélekednek, hogy a gyümölcs a fogyókúrába nem fér bele, legalábbis nem mindegyik.

Én ezzel nem vitatkozom, csak a saját véleményem írom le, hisz mindenkinek megvannak az elképzelései, hol helyesek, hol kevésbé.

Én a magam részéről csak támogatni tudom, hogy fogyassz nyugodtan és jó étvággyal gyümölcsöt. A pomelót én is imádom, sőt sok mást is:)))

Cukor és cukor között van különbség. Valaki azzal érvel, hogy tök mindegy milyen cukrot viszel be a szervezetedbe, mert hízlal....de akkor még ásványvizet se igyunk, mert bizony abban is van kalória, aki nem hiszi járjon utána.:)

A gyümölcscukrot ami a gyümiben van a szervezet károsodás nélkül tudja feldolgozni, tápértéke van, ami nem mondható el pl. a finomított cukorról, (közönséges fehércukor és barátai).

Nem szabad mindennek hitelt adni, ne foglalkozz azzal, hogy vannak akik azt mondják...had' mondják. Ha nem vagy cukorbeteg, akkor bátran ehetsz bármilyen gyümölcsöt én is ezt teszem már évek óta és fogom is:))))

Most pedig benyomok 3 naspolyát, mert imádom!!!!

2011. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól érzed magad? Nem éhezel? Fogysz is? Akkor meg ne érdekeljen, ki mit mond. Ha már gyümölcsöt se lehet enni fogyókúra alatt, a végén odalyukadunk ki, hogy semmit se szabad enni, mert nem fogsz fogyni. Edd nyugodtan, persze a gyümölcsökből sem kell 5kg-t benyomni egyszerre, de lelkiismeret furdalás nélkül eheted:)
2011. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt általában azok mondják, akik kemény szálkásító diétákat tartanak, és eleve egy normál testsúlyról akarnak még alacsonyabb testzsírt elérni.

A másik ok, hogy ugye a cukor (hiába fruktóóz) megemeli az inzulinszintedet, és inzulin jelenlétében nincs zsírégetés, mert a cukrot használja energiaforrásnak a szervezet.

A harmadik meg az, hogy általában a gyümölcsöknek azért aránylag magas a kcal tartalma. Egy alma nagyjából ugyanannyit tartalmaz, mint mondjuk 25 g étcsoki, és én speciel inkább a csokit választom, még ha egészségtelen is :)

2011. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is fogyózok én 5-6 hónap alatt adtam le több mint 10kg-t. Most 53-54 kg vagyok. GYÜMÖLCSÖT is ettem:)

Teljesen más a gyümölcsben található cukor mint mondjuk egy tábla csokiban vagy egyébben. Ez gyümölcscukor! Nem szabad kiiktatni a cukrot teljesen a szervezetből, ezért van a gyümölcs mert pótolja azt. És úgy, hogy nem fog lerakódni rajtad, és nem fog átalakulni. Természetesen este 11kor vagy 12kor nem kell gyümölcsözni mert ott már nehezen emészt a gyomor:) De a fogyókúra elengedhetetlen része a gyümölcs zöldség és a hús:)!

2011. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem azt irtuk, hogy nem ajánlott gyümölcsöt enni, hanem hogy fogyás alatt gyümölcscukor zabálás helyett épitő tápanyagokat vigyél be fehérjét és zsirokat. ha emellett még eszel gyümölcsöt, ÉS még úgy is fogysz, az tök jó. de megnézném, hogy elég fehérjét, esszenciális zsirt viszel be, és ha még rágyümölcsözöl, akkor mennyire fogsz fogyni.

persze itt is fontos a mérték, nyilván heti 3-4 karate edzés mellett azért lehet enni igen szép mennyiségeket, és belefér a gyümölcs is.

nincs hosszú i betűm, sorry.

2011. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na meg sokaknak savat csinál a gyümölcs és éhesek lesznek tőle, vagy éppen a megemelkedés után leesett inzulinszint miatt lesznek éhesek.

Amúgy én eszem gyümölcsöt, de sosem vacsorára. Este már csak egy kis fehérjére van szüksége a szervezetnek, semmi cukorra. Tízóraira, uzsonnára viszont mehet a gyümölcs

2011. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!