Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok, kérlek...

Nagy bajban vagyok, kérlek írjatok akármit, tanácsot, bármi ami segíthet?

Figyelt kérdés

Lefogytam egy ideális súlyra, nyárra. Nyáron minden rendben volt, míg tartott a strandidő, aztán ahogy visszakerültem a suliba elkezdett minden stresszes lenni (érettségire készülök, nyelvvizsga) és többet veszekszenek a szüleim is.


Már nem érzem magam motiválva a strand miatt, a bő ruhák pedig elrejtik a hasam ha sokat eszem, így ha puffadok is, pulcsi miatt nem látszik.


A baj hogy ZABÁLOK! De szó szerint... nyár előtt, fogyikor sem éheztettem magam: barnakenyér, barnarizs, köles, és hajdina szerepeltek az étrendemen, még krumplit is ettem nagy ritkán, mert azt is szeretem. Zöldség, párolt husi, pici olívaolaj, stb gyümölcs, stb, az alapkaják voltak.

Egyedül az édesség került tiltólistára, és a mekis kaja, zsíros dolgok, csalónapokat sem tartottam mert úgy éreztem csak az az igazi fogyókúra, ha minden "tiszta", és egy kis szelet "csoki" is beszennyezte volna a diétámat.


De így ősz óta NEM BÍROM MEGÁLLNI HOGY NE ZABÁLJAK, egyszerűen csak tömöm magamba a kaját, már barnakenyeret se akarok enni, barnarizst se, nemhogy zöldséget, vagy gyümit. Csak tömöm magamba a fehér kenyeret vagy a mekis kaját, és ez megy ősz óta, most ott tartok hogy ez már a 4. nap amin megtömtem magam egy huzamban...


mit tegyek hogy LEÁLLÍTSAM EZT? ne mondjátok, hogy pszichológus, különtanárok, szalagavató stb cuccok miatt tényleg nincs rá pénz... amúgy sem vagyok rózsás anyagi helyzetben. A védőnő az iskolában meg nem épp a legjobb (tapasztalatom + minimum 3 embertől hallottam ugyanezt vissza)


SEGÍTSETEK, mert megőrülök kérlek! Mondjatok akármit amivel leállíthatnám ezt a tömést... mert mint a libát úgy tömöm magam nem tudom miért

linkeljetek képeket vékony sztárokról, nemtudom

csak segítsetek kérlek, mert ez egy romálom:(:(:(:(((


2011. dec. 20. 16:55
 1/8 A kérdező kommentje:
*rémálom
2011. dec. 20. 16:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán leginkább pszichológusra lenne szükséged.
2011. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
van magadtól képed? Kellene egy vékony kori és egy "dagi" kori. Tedd ki minél láthatóbb helyre és ha enni készülsz,nézd meg őket. Sajnos magadon tudsz segíteni. Gondolkozz el,mielőtt "tömni" készülsz.
2011. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pszichológus. ha "zabálni" akarsz, senki nem állíthat meg, csak saját magad. elvileg írtad, hogy normális ételeket eszel... kezdj el tai-chizni, ott tanulsz önkontrollt, fegyelmet. ez úgy az emberek 90%-ának hiányzik, de biztos észrevetted, hogy nem egyedül néked vannak hasonló problémáid.
2011. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok rá, hogy elszaladjon velem a ló. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha egyszer elindulsz a szemétevés lejtőjén, akkor marha nehéz megállni. Figyeld meg, hogy mikor szemetet eszel, alig iszol, pedig a sok szemét rengeteg vizet köt meg, inni kéne. Azért az orális fixáció, mert valójában szomjas vagy, illetve mivel a sok szénhidrát miatt nem jut tápanyaghoz a szervezeted, éhes is vagy.

3 nap után is kihívás visszaállni az egészségesre. De amint egy napot eltöltesz egészségesen, másnap már könnyebb, és szépen vissza tudsz állni. Ha pár napig szemetet ettem, akkor nekem is minden idegsejtem tiltakozik a roston csirke meg a párolt zöldség ellen.


2 napig küzdj és igyál eleget, utána könnyebb lesz!

2011. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Tetszett az a kép rólad, amilyen nyáron voltál?

Ízlettek azok az ételek, amiket fogyókúra alatt ettél?

Jól laktál azokkal az ételekkel, amiket a kúra alatt fogyasztottál?

Nagyon nehéz volt rávenned magad a fogyásra?

Milyen lelki állapotban voltál a kúra alatt?

Hogy érezted magad a kilók leadása után a kúra megkezdése előtt való állapothoz képest?

és egy utolsó..ami talán a legfontosabb: Le akarsz fogyni?


én nem vagyok pszichológus..sem valami doki, vagy akárki.. 18 éves vagyok, lány, 48kg-mal. Lehet, hogy nem nekem kéne ide írni..mivel egyáltalán nincs ilyen fajta problémám, soha nem is volt, és szinte biztos, hogy soha nem is lesz. (én pont az ellenkezője vagyok..sokat eszem, de nem marad meg rajtam.:|...) viszont megpróbálok belegondolni a helyzetedbe, és segíteni...ha ezekre a kérdésekre..(amik nekem eszembe jutottak erről a dologól)..őszintén válaszolsz, akár itt..akár csak magadnak..és úgy érzed, hogy elég pozitív irányú az eredmény, akkor én szerintem csak AKARATERŐ kell a probléma megoldására..:) azért belinkelek egy oldalt, amit találtam ezzel kapcsolatban.: [link]

ezen kívül még 1000+1 diéta van a neten, amire gyerekjáték utánanézni...

AKARATERŐ...én csak ezt mondom...

Kívánom, hogy sikerüljön megoldanod a problémád, csak higgy magadban.:))

2011. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Víz, tea,cukormentes rágó, diabetikus cukorka, zuhanyzás, kutyaséta, legrosszabb esetben Xanax.

Én mindet kipróbáltam, a tea, meg a Xanax jön be legjobban.

2011. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lőjjetet le hogy ilyet tanácsolok,de ... szedj Adipexet.

De csak 5-6 napig max. Ez egy elég erős étvágy csökkentő. Ez alatt az időszak alatt térj vissza az egészségesebb ételekre,az 5 nap után már visszaszokik a szervezeted és ilyenkor már elhagyhatod az adipexet.

Velem is előfordult már ilyen,és az adipexel pofon egyszerűen leálltam a zabálással :)

2011. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!