Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bulímiás vagyok, mit tegyek?

Bulímiás vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 171cm 52 kg. nem vagyok túl sovány, már tudom hogy ezzel nem tudok lefogyni, de már nem is azért csinálom, inkább feszültség levezetés mert apukám alkoholista.. nem bírom elviselni, ha tele van a gyomrom, volt már hogy egy nap 3X is meghánytattam magam. próbáltam de nem tudok leszokni. mit tegyek? tudom hogy meg is halhatok ha folytatom.. valaki tud segíteni?
2011. dec. 27. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

semmi szükséged fogyásra, sportolj inkább

az iskolapszichológus tud segíteni a bulímiádon

2011. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
pszichológus, pszichiáter. és sose feledd, hogy ez inkább egy tünet, mint betegség. előbb az okokkal kell szembenézni, és azokat rendezni. nálad feltehetőleg az alkoholista édesapa az ok.
2011. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
rendszeresen mozgom, tánc órákra járok, emellett otthon is mozgok kb 2 naponta 1-2 órát.. félek, mert a hajam szinte tincsekben hullik.. beesett lett a szemem is amit alapozóval eltudok tüntetni.. nagyon félek hogy egyszer lebukom és mindenki kiutál.. azért szeretnék kicsit kevesebb kilónak tünni, így nem tűnik soknak, de én látom magam minden nap a tükörben és szégyelem is.. gyűlölöm magam azért amilyen vagyok, és azért amit csinálok, de egyszerüen képtelen vagyok leszokni.. pszichológushoz nem akarok menni mert akkor megtudják a szüleim.. van egy barátnőm aki tud róla, de csak azért mert fiatalabb korában ő is szenvedett ettől a betegségtől, és neki sikerült abbahagynia, de én olyan szerencsétlen vagyok hogy még ez sem megy...
2011. dec. 27. 20:59
 4/21 anonim ***** válasza:

korlátozottan cselekvőképes vagy a pszichológus nem szólhat a szüleidnek még arról sem, hogy jártál nála


ha meg csomókban hullik a hajad, akkor masszívan beteg vagy már hónapok óta

2011. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is bulimiás vagyok, 5-6 éve, de még csak most jutottam el odáig, hogy segítséget kérjek pszichológustól. Egyedül nem tudtam megoldani,még most sem javultam meg, de bízom benne, hogy segít. Muszáj elmondanod egy felnőttnek aki anyagilag támogat,mert nem olcsó mulatság.

23N

2011. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ezt egyszer már kiírtad, és akkor kapásból azt válaszoltam, h kórosan sovány vagy.


A bulimiára meg pszichodoki, mielőtt súlyosabb következményei lesznek.

2011. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

hiába mész el pszichológushoz,ha utána hazamész ugyanabba a nem egészséges légkörbe.

lépj le vmi rokonhoz,ha teheted.

amíg nem szabadulsz ki onnan,addig nem sok esélyed van,legfeljebb akkor ha tiszta fejjel belátod,hogy önpusztító amit csinálsz és semmi értelme magadat büntetni azért,mert másra haragszol.

2011. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja és minden csak rajtad áll vagy bukik, ez a te életed csak egy van hozd ki belőle a legjobbat!
2011. dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
kedves utolsó előtti: nem, NEM szégyen! nem tabu, amiről nem lehet beszélni, ami miatt egy darab sz*rnak kell érezned magad... akaraterő az kell, de önmagában kevés! oka van, hogy ez történik, az ember nem szórakozásból bünteti magát! kérdező, menj pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, és ha tudsz, inkább cihelődj el otthonról egy rokonhoz, vgay barátnőhöz. ha ilyen rossz a helyzet és apukád masszív alkoholista, akár a gyámügytől is kérhetsz segítséget. drukkolok neked!
2011. dec. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az a helyzet, hogy a kiírásom óta sokszor próbáltam abbahagyni ezt az egészet.. A legnagyobb sikerem az 1 hét volt.. próbálom korlátozni, hogy nagyon nagyon ritkán tegyem meg.. próbálom úgy alakítani a környezetem.. Most kollegista vagyok napi 2x-i étkezéssel.. sajnos sokszor nemtudom megállni hogy ne hánnyam ki a megevett falatokat... Ellenemre szolgál egy csoki bolt ahol a milka táblák 180forintba kerülnek és sajnos néha nem bírom ki.. Veszek magamnak minimum 10 táblával, magamba tömöm alig rágom meg, majd mivel ez nem elég veszek még vagy ezt vagy mást, majd bűntudatom lesz teleiszom magam és ismét megtörténik... Nem kell félnem a lebukástól, mert ugye kollegista vagyok... jelenleg 50kg vagyok néha 49kg.. Szerencsére van konditermünk ahol napi másfél 2 órát edzek + nyújtok,mert spárgázni szeretnékmegtanulni.. Ugye táncolok, bár az sajnos most elmaradt.. Szóval már javultam de úgyérzem nem tudok véglegesen leszokni.. Vanaki tud adni valami tanácsot? Egyszerüen nem tudom véglegessé tenni az új életmódot..
2012. febr. 15. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!