Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 169 cm vagyok és fogyni...

169 cm vagyok és fogyni szeretnék. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

69 kg vagyok. Hasból szeretnék fogyni leginkább, de mehetne combból is le meg karból. Hetente kb 2× járok zumbára, 1-2× (ahogy időm engedi) úszni is járok. Minden nap van testnevelés órám is (ahol rendesen megmozgatnak). Akik úszással fogytak, azok milyen úszásnemeket ajánlanak és milyen tempóban? Milyen mozgást illetve egyéb dolgokat (pl. táplálkozást) ajánlotok?


Egy átlagos napi fogyasztásom: suliba délelőtt két pogácsa, fél 3kor ebéd (nem nagy adag), azután egy csoki, 5 óra körül eszek az ebédből, és még vacsizom 7 óra fele egy kicsit (néha néha ez valami édesség vagy valami hasonló).


Próbálok nem enni csokit, de ebéd után úgyárzem muszáj, mert hiányérzetem van ha nem érzem utána azt az édes ízt. :S


Ötletek?


2012. jan. 21. 22:36
 1/7 anonim válasza:
én is 169 cm vagyok, és én úgy fogytam, hogy elhagytam teljesen a pékáruk evését! ha ennyi mozgás mellé amit fent leírtál, te is ezt teszed, akkor 60ra simán lefogysz!
2012. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mit mozogtál? csak a péksüteményeket hagytad el? mennyi idő alatt fogytál mennyit? :)
2012. jan. 21. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
gyakori kérdések fogyókúra topic előző 50 oldalának hasonló kérdéseiből való szemezgetést.
2012. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

pogácsa törölve-helyette 2 sz rozskenyérből szendvics, belevalónak tojás, sonka, sajt, főtt hús, hal, körözött, tojáskrém+zöldség

ebéd okés- de párolt, főtt hús, tojás, máj, hal, főtt krumpli, párolt rizs, zöldségek, husos-ragu levesek, főzelékek pürésítve, tojásleves, hüvelyesek

csoki nem kell ide, hagyd el, igyál meg helyette egy bögre citromos zöld teát vagy gyümölcsteát

vacsora édesség ide sem kell-édeset akarsz enni? túró, joghurt, kefír kikeverve vaniliával, mézzel-pici, gyümölcsök, zöldségek, maradék ebédből

2012. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

szia! én a kalóriák számolásával fogytam. Ki lehet számolni, naponta mennyire van szükség, és ha ezt csökkented, akkor nyilván fogyni fogsz. Persze bele kell kalkulálni a mozgást is, ha sokat mozogsz, akkor lehet picit többet enni:


Egyéni kalóriaszükséglet kiszámítása, napi kalóriaégetés

A szervezet fenntartásához szükséges minimális energiafelhasználást, vagyis az alapanyagcseréhez szükséges energiát az alábbi képlet segítségével tudjuk kiszámítani.

Alapanyagcsere energiaszükséglete:

Nem / Életkor Kcal / nap

Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829

-----

Férfi: 11-18 év 17,5 x testtömeg (kg) + 651

Férfi: 19-30 év 15,3 x testtömeg (kg) + 679

Férfi: 31-60 év 11,6 x testtömeg (kg) + 879

*A táblázat egy 1985-ös ENSZ értékelés eredményei alapján lett összeállítva.

Például egy 25 éves, 168 cm magas, 60 kilós lánynál az alapanyagcsere napi kalóriaszükséglete 1378 kcal (14,7 x 60 = 882 + 496 = 1378). Ez azt jelenti, hogyha nem csinál semmit, szervezete az életben maradáshoz ennyi energiát igényel.

A kalóriatáblázatot pedig itt találod: [link]

A mozgás pedig ennyit visz le: [link]

2012. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sokat segített az utolsó! :)
2012. jan. 22. 19:31
 7/7 anonim válasza:

Szia, első vagyok!

Leírom nekem mi segített: Ahogy írtam, nem ettem maximum teljeskiörlésű kenyeret, általában azt is reggel.

Tésztát is ritkán ettem, nem is kívántam igazán. Amit viszont szívesen ettem, mindenféle főzelék (kenyér nélkül, szójafasírttal maximum), lecsó (szintén kenyér nélkül), halat, sajtokat (én húst amúgy sem ettem, de ha te eszel, akkor nyugodtan, csak a köretet szerintem hagyd el), wokos zöldségeket rendszeresen.

Ezenkívül ásványvíz, plusz én szoktam csinálni gyümilevet (néha vettem sió prémiumot, az is teljesen jó, nagyon rostos)

Heti kétszer futás

- Mára 59 körül van a súlyom.

2012. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!