Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgás ajánlott fogyókú...

Milyen mozgás ajánlott fogyókúrához?

Figyelt kérdés
Normális kajákat eszem, zsír és olaj nélkül sütök. Nem eszem liszteset sem. A baj az hogy keveset mozgok, Itthon csak fekvőtámaszt, felülést csinálok, azokból se sokat. Nem rég rendeltem egy abswing hasizom erősítő gépet, sokan mondták hogy megéri, és persze sokan mondták hogy hülyeség.:D De kezdésnek nem rossz. Nem rég megpróbáltam úszni is, csak az oktatóm egy szemét pénzéhes ribi volt. Így az úszás sajnos kilőve :/ Bár nem lenne rossz, azt mondják fogyaszt és izmosít is. Melyik lenne a legjobb sport az igazán eredményes fogyáshoz?
2012. jan. 22. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

otthoni saját súlyos gyakorlatokkal (+ a géppel amit rendeltél) mindenedet edzheted. ha neki állsz edzeni.


én azt írtam volna a fő kérdésre, hogy az állapotodhoz mérhető legkeményebb edzést amit tudsz csinálni, az lenne a legjobb.

hogy ez küzdősport, vagy otthoni erősítés az részletkérdés, amíg otthon olyan keményen dolgozol mint más egy edző keze alatt.

2012. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem ilyen gyakorlatokban kéne gondolkozni.

A testünk nem csak zsír formájában tárol energiát hanem szénhidrát (glükóz) formájában is. Vagy úgy közelíted meg a témát hogy minél több energiát használsz el, azaz kardió eddzést végzel, vagy úgy hogy külön végzel súlyzós eddzést a glükóz készlet megcsappantására és külön a aerob eddzést a zsírégetésre. A glükózt elhasználni azért jó mert a szervezet a megevett kajából azt fogja pótolni nem pedig zsírt csinálni. A kardió mind2re jó csak kevésbé hatékony mintha külön bontanád.



kardió a futás, szobabicikli vagy bármi ami folyamatos és intenzív, ami alatt felszökik a pulzusod. De minden esetben egésztestes mozgásról beszélünk

aerob ugyanez csak alacsonyabb pulzussal, beszédképes tempóban. szobabicikli,úszás,gyors gyaloglás, elipszis tréner stb, aerobnál is fontos hogy folytonos ,monoton mozgás legyen 45-60perc

A súlyzós eddzés az pedig minden izomcsport kifárasztása, pár fekvőtámasszal meg felüléssel ezt nemigazán lehet kiváltani. De ha elmész terembe az összeegyeztethető az otthoni hasazással.

2012. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De mivel nem akarom az ellenkezőjét mondani mint acél, igen otthon is eddzhetsz, de azért én legalább egy szerelhető kézisúlyzót be kell ahhoz szerezni.
2012. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ellent mondhatsz, amit írtál össze fér azzal amit én írtam.

csak te bővebben és részletesebben kifejtetted.

2012. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*elnézést a nyelvtani hibákért.
2012. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Majd amit csak lehet hasznosítok itthon is, lehet hogy eljárok majd úszni, az nem is olyan rossz hobbi. Csak félek hogy megfulladok :D
2012. jan. 22. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:

ez egy kicsit már eltávolodik az eredeti kérdéstől.

olyan mozgást végezz, amit túlélsz, ellenkező esetben nem lesz időd fogyni.

2012. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen,amitől izzadsz.
2012. jan. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!